Stav baterie v hl. panelu

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
ladn
Příspěvky: 7
Registrován: 28 zář 2014, 07:47

Stav baterie v hl. panelu

#1 Příspěvek od ladn »

Linux Mint 19.2 Cinnamon - Prosím o radu. Vrátil jsem se k linuxu a pěkně v tom lítám. Poraďte jak zařídit, aby ikona baterie v hl. panulu ukazuovala stav v %. Předem moc děkuji.

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Stav baterie v hl. panelu

#2 Příspěvek od vxmery »

Ahoj,
keď na tej ikone podržíš kurzor myši, tak ti ukáže stav, ak je ok, zobrazí sa "Plne nabitá".
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Stav baterie v hl. panelu

#3 Příspěvek od RadekD »

Pravým na ikonu > Nastavit > Display > Zobrazit procenta
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

ladn
Příspěvky: 7
Registrován: 28 zář 2014, 07:47

Re: Stav baterie v hl. panelu

#4 Příspěvek od ladn »

Dobrý večer. Ikonku baterie jsem po instalaci v hl. panelu neměl. Ze správce napájení jsem ikonku do hl. panelu dostal, ale pravé mišítko na ikonce nereaguje. Ale já na častých cestách potřebuji znát zbývající kapacitu. Za pomoc předem děkuji. Lama Láďa.

kamowski

Re: Stav baterie v hl. panelu

#5 Příspěvek od kamowski »

ikonka tam je v základnom nastavení, pokiaľ ju tam nemáš po inštalácii a nie je to výsledkom tvojho experimentovania, tak to je s najväčšou pravdepodobnosťou zlá inštalácia celého operačného systému
môžeš takto objavovať ďalšie nedostatky lebo ich zrejme bude takto viac a snažiť sa ich riešiť ale je to úmorná a hlavne zbytočná cesta
urob radšej novú inštaláciu
mali sme tu aj wiki, kde boli návody ale sú fuč, ...
je tu ale celý 10 dielny seriál Instalace Linux Mint, kde sa popisuje aj overenie ISO (alebo aj tu) po stiahnutí. Ak si vytvoríš inštalačné médium a po spustení tam máš tú ikonku, tak by tam mala byť aj po inštalácii.

ladn
Příspěvky: 7
Registrován: 28 zář 2014, 07:47

Re: Stav baterie v hl. panelu

#6 Příspěvek od ladn »

Opravdu děkuji, provedu novou instalaci.

Zamčeno