Jak zakázat oznamování - Mint Tina

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
vlasta21
Příspěvky: 37
Registrován: 25 dub 2017, 11:47

Jak zakázat oznamování - Mint Tina

#1 Příspěvek od vlasta21 »

Na hlavním panelu se objeví zvonek s číslem kolik oznámení přišlo. Oznamování jsem zakázal ve Firefoxu i v v systému. Přesto se mi objevují oznámení, která nesouvisí s maily a po otevření Thunderbirdu vidím reálně došlé maily, ale odkud chodí ostatní oznámení na to jsem nepřišel. Nejsou ani v poště abych je mohl zakázat ve filtru. Obvykle se jedná o reklamu. Jak oznamování zakázat úplně? Děkuji za přečtení, kolegové a kdyby někdo věděl...
Když se učíte bruslit, také hned neskočíte trojitého Axela!

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Jak zakázat oznamování - Mint Tina

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Zvonek - panel. Tohle strašidlo v mintu nemám ...S čím je ten zvonek asociovaný? Je to tam vidět? Běž do panelu a podívej se na Nastavení panelu, co tam je divnýho ... :idea:

vlasta21
Příspěvky: 37
Registrován: 25 dub 2017, 11:47

Re: Jak zakázat oznamování - Mint Tina

#3 Příspěvek od vlasta21 »

Zdravím kolego. Asociaci nevím. Ale pokud jdu přes Hlavní nabídka do Volby, pak v pravém sloupci je Oznamování a ikona zvonku.Bohužel nemohu vložit screenshot, abys viděl že volba je neaktivní a je možno ji zapnout. Jo, dík za snahu! Vědět jak se ta rutina jmenuje, a kde je, vyhodím ji přes Synaptic, protože je pro mne nadbytečná.
Když se učíte bruslit, také hned neskočíte trojitého Axela!

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Jak zakázat oznamování - Mint Tina

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Když dáš pravé tlač. na tu ikonu a zkusíš volbu o aplikaci - tam by se mohl zobrazit název. Jestli je to součástí pluginu indikátor, tak bych to neodinstalovával a přes pravé dal vlastnosti, kde se ti zobrazí výčet známých indikátorů a tam ho můžeš zrušit nebo aspoň skrýt/deaktivovat. Takto by to mělo být v xfce (nepostihl jsem, co máš za prostředí) a počítám, že v jiných by to mohlo být obdobné.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

vlasta21
Příspěvky: 37
Registrován: 25 dub 2017, 11:47

Re: Jak zakázat oznamování - Mint Tina

#5 Příspěvek od vlasta21 »

Zdravím Ventero1, dík za nasměrování! Jsa poněkud starší, skoro 80, už mi ta mozkovna nejede v tom fofru tak dobře. Takže: V programové nabídce se lze dobrat v Oznamování i k odinstalování po stisku pravého tlačítka, ale je to součást systému po instalaci a tak to jsem hned zavrhl. Šel jsem na to: Na Hlavním panelu kliknout pravým tlačítkem objeví se nabídka, tam na Nastavení systému, objeví se nabídka, vyberu Applety ( i když vidím ikonku Oznamování, ignoruji ji) klepnu levým na Applety, najdu Oznamování a teprve zde je ten zádrhel. Je nutno pod obrázkem (který sem za svět nedokážu poslat - nevím proč, ani podle rad ve foru to nejde) znaménkem minus shodit zatržítko. Zapnout to jde zpátky plusovým znaménkem. Tenhle šílený text by bylo možno vynechat, kdybych věděl jak sem nacpat ty screenshoty. Nicméně díky moc Ventero1 Měj se.
Když se učíte bruslit, také hned neskočíte trojitého Axela!

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Jak zakázat oznamování - Mint Tina

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Když sem se učil bruslit, tak sem hned skočil trojitou držku s dvojitou frakturou :D
Axel se možná jmenoval ten chlap v bílém plášti na chirurgii, ale měl ruský přízvuk, takže to byl spíš Salchov :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kamowski

Re: Jak zakázat oznamování - Mint Tina

#7 Příspěvek od kamowski »

vlasta21 píše: 22 lis 2019, 14:23 ... kdybych věděl jak sem nacpat ty screenshoty ...
Snímka obrazovky_2019-11-22_19-01-44.png
screenshot_2019_11_22_19_05_58.png
---
dúfam, že tam máš všetky tie tlačidlá viditeľné
ak áno, privítal by som jeden komentár s obrázkami ;)
jeden obrázok napovie viac ako tisíc slov, poznáme to :)

vlasta21
Příspěvky: 37
Registrován: 25 dub 2017, 11:47

Re: Jak zakázat oznamování - Mint Tina

#8 Příspěvek od vlasta21 »

Snímek obrazovky pořízený 2019-11-22 13-58-18.png
Nejdřív sem.

[attachment=1]Snímek obrazovky pořízený 2019-11-22 13-58-18.png[/attachment

A tady je to nastavení.

Takže dvě mouchy jednou ranou. Zvládnutá práce s oznámením v hlavním panelu i možnost vložit screenshot. Jeden obrázek je za sto slov, to už věděl Komenský a to neměl počítač. Venterovi1 už jsem poděkoval, na řadě je pan Kamowski. (Ty parádní červené šipky se taky naučím.) Takže rovněž mnohé díky V oblasti oznamování už vidím jen to, co chci vidět, ostatní si jistě všimnou, že zatržíko je aktivní hned nad Oznamováním. To být musí, jinak byste neviděli ostatní ikony, které chcete mít na hlavním panelu v oznamovací oblasti.
Přílohy
Snímek obrazovky pořízený 2019-11-22 13-56-32.png
Když se učíte bruslit, také hned neskočíte trojitého Axela!

kamowski

Re: Jak zakázat oznamování - Mint Tina

#9 Příspěvek od kamowski »

za tie "parádne červené šípky" je zodpovedný xScreenshot
a vďaka za návod, možno sa niekomu bude hodiť
a keďže máš LM s cinnamonom, tak to presúvam ;)
viem, že to triedenie je trochu krkolomné ale snáď raz ... :)

Zamčeno