Kernel Update

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
egresovic
Příspěvky: 29
Registrován: 19 zář 2014, 11:38

Kernel Update

#1 Příspěvek od egresovic »

Stále sa mi zobrazuje toto hlásenie :

Ubuntu Kernel Update Utility

Linux v5,4 Avialable

Major update avialable for instalation

No aj ked potvrdím Instal alebo Show Tak sa nič nedeje. A ono sa to zobrazuje kazdú pol hodinu. Ked necham Notebook celú noc zapnutý tak tam mám aj 50 otvorených týchto hlásení. Ako sa toho zbavím a prečo vlastne mi to nenainštaluje ked to potvrdím?
LinuxMint 18 MATE/Xfce. Acer Aspire E1-531

kamowski

Re: Kernel Update

#2 Příspěvek od kamowski »

no asi si si nainštaloval ukuu a to je jeho hláška, takže riešenie hľadaj v tom programe, ja ho nemám nainštalovaný, takže nepomôžem

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Kernel Update

#3 Příspěvek od juhele2014 »

Nejspíš to bude v položce Programy po spuštění, jde se na to přes Menu. Je to zafajfkovaný, stačí odfajfkovat ...
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Kernel Update

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Tak znovu - pripojujte prosim obrazky primo a nikoliv pres sluzby tretich stran - bez nich je pak po case znehodnoceno cele vlakno.

Divim se webmakerum, ze takovou nepraktickou a nesmyslnou moznost vubec umoznili a opet timto apeluji na jeji zruseni.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

egresovic
Příspěvky: 29
Registrován: 19 zář 2014, 11:38

Re: Kernel Update

#5 Příspěvek od egresovic »

OK . Už je to dobré.
LinuxMint 18 MATE/Xfce. Acer Aspire E1-531

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Kernel Update

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Rada to byla dobrá - to jo.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Kernel Update

#7 Příspěvek od alojz »

...a este vypnes aj v UKUU oznamenie o novych kerneloch......akoze v nastaveniach ukuu.........
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

kamowski

Re: Kernel Update

#8 Příspěvek od kamowski »

juhele2014 píše: 27 lis 2019, 23:45 Nejspíš to bude v položce Programy po spuštění, jde se na to přes Menu. Je to zafajfkovaný, stačí odfajfkovat ...
Obrázek
takto by si odstránil následok, nie príčinu, tá je v tom programe ukuu, zmyslom toho programu je práve upozorniť na dostupnú novú verziu jadra a pomôcť s jeho inštaláciou a správou nainštalovaných jadier
vypnutím upozornení by si vlastne odstránil zmysel toho programu
ak to po kliknutí neinštaluje, chyba je niekde v tom ukuu alebo ....

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Kernel Update

#9 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: kamowski
Já ti rozumím, ale chci si ukočírovat programy po spuštění dle sebe, pokud možno, a pak si je popřípadě pustim růčo. Takhle jsem se dostal (oklikou) k jádru 5.4.2, který nyní používám. Zkoušel jsem flešku s Manjaro xfce, to lítalo jak blázen, a mělo to právě tento nový kernel. Takže jsem si to prsknul i do LM, grub customizerem upravil pořadí butování, a je klid ... ;)

Zamčeno