offtopic - Olympus Workspace

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zamčeno
Zpráva
Autor
kamowski

offtopic - Olympus Workspace

#1 Příspěvek od kamowski »

priamo k téme sa neviem vyjadriť ale mám dve poznámky,
- predpokladám, že softvér používate legálne, v súlade so SOFTWARE LICENSE AGREEMENT
určite áno, inak by ste porušovali minimálne pravidlá tohoto fóra
- sám som tu písal o softvéri spúšťanom pod wine alebo playonlinux, jednalo sa o fakturačný softvér, nakoľko som napriek dlhodobému hľadaniu nenašiel soft. písaný pre linux (flexibee na mojom hw nechcelo plynule fungovať), takže nie som apriori proti a konieckoncov, na to je táto sekcia vytvorená
ak pracujete s fotkami, iste by mnohí privítali nejaký ten návod, informačný článok, ... (je to určite široká téma) a ak by to bolo možné, tak s využitím linuxového softvéru :)
písal som to niekoľkokrát, nemusíte byť ani spisovateľom ani profesorom, netreba napísať román ani vedeckú prácu, jednoducho sa podeľte s nami o vaše skúsenosti, tak ako píše aj alojz, teda ak chcete ;)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Olympus Workspace

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Ale no tak - ten prvni bod jsi si mohl odpustit. Nikdo tu nemluvi o ilegalnim softwaru a co je hlavni v tehle rovine o to vubec nebezi. Zde jde o to, jestli jde tento SW ve Wine rozbehat a jak. Pouziti, vyuziti a veci se s tim pojici jsou zodpovednosti kazdeho uzivatele soukrome a toto forum s tim nema co delat.
A jeste k tomu trochu pravniciny: Zmineny SLA neni v zadnem pripade nadrazen zakonne legislative a tak ani to co je uvedeno v nem, neni vzdy smerodatne. Pokud to zakon urciteho statu upravuje jinak - a jsou takove pripady - tak se posuzuje podle nej a nikoliv SLA.
Mimochodem vite, ze sireni internetu po wifi za penize odporuje licencnim ujednanim a tam, kde neni vyjimka primo v zakone, tak je defacto ilegalni? Ale zde je uprednostnen verejny zajem, aby melo vice lidi pristup a tak se do,toho nikdy nerejpalo.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kamowski

Re: Olympus Workspace

#3 Příspěvek od kamowski »

je mi ľúto, že si sa chytil práve tejto veci, ak ti tak vadila, mohol si ju prejsť mlčaním
privítal by som radšej reakciu k tomu druhému bodu, žiaľ, ten ako vždy ostane bez odozvy

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Olympus Workspace

#4 Příspěvek od Ventero1 »

je mi lito, ze jsi ten prvni bod vubec psal - jestli ti neco vadilo mohl jsi to prejit mlcenim a napsanim rovnou bodu 2 ;)

tak pro vyvazenost - bod 2 je super - je to fajn pripomenuti a povzbuzeni ...

bod 1 jsem nepresel prave kvuli tomu, ze vlastne castecne narusoval a devaloval bod 2
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kamowski

Re: offtopic - Olympus Workspace

#5 Příspěvek od kamowski »

mohol, či nemohol?
sme na fóre o Linux Minte, propagovať OSS (open source software - softvér s otvoreným zdrojovým kódom) a pritom používať nelegálny softvér alebo navádzať, či radiť, ako na to ... to by bola schyza
sme v sekcii wine, čo už samo o sebe môže k tomu lákať, tak pripomenutie toho je tak isto namieste, ako výzva na napísanie článku pod takouto zaujímavou témou
myslel som si, že to je každému užívateľovi gnu-linuxu jasné a nečakal som, že sa niekto bude nad tým pohoršovať,
nikoho som neobvinil z ničoho, len pripomenul, aj to je súčasťou toho, čo tu robíme,
odpoveď ako "jasné", by bola úplne adekvátna
a vlastne by som skôr čakal, že každý súhlasne prikývne hlavou :)

kamowski

Re: offtopic - Olympus Workspace

#6 Příspěvek od kamowski »

netuším, čím som ti šliapol na kurie oko
aj tie príspevky som dal zvlášť, nech nerušia vo vlákne čo si založil o tom programe
ak si sem prispieval pre mňa, ďakujem, aj keď neviem, čím som si to zaslúžil
ak si sem prispieval pre všetkých, tak nechápem tú vyhrážku
a ak máš vyše 50 (ja tiež), ...., tiež mám takto reagovať na každého? tiež tu nemusím byť, prispievať sem, ....

kamowski

Re: offtopic - Olympus Workspace

#7 Příspěvek od kamowski »

chalani, nepreháňate to trochu?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: offtopic - Olympus Workspace

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Tak bych to asi mel urovnat. Kamowski poprosim, aby zkusil nahlednout, ze ten bod trochu to zavanel jako "papeztejsi, nez papez" a na to jsem myslim celkem diplomaticky upozornil s vykladem, ze a proc nebyl uplne na miste - nic osobniho. A ta dalsi cast toho co psal je fajn a ocenuji to. Zeleno110 poprosim, aby to tez nebral osobne - Kamowski to proste v tu chvili tak citil a nenapadlo ho, ze by se te mohl dotknout. I kdyz zastavam podobny nazor jako Horstfuchs, tak je fajn, kdyz to nekdo zkousi a pripadne napise - poradi jak co ve Wine rozbehat, protoze se to proste nekdy hodit muze ...

Ja treba skutecne nenasel adekvatni nahradu za HDTune Pro, ktere sice ve Wine nabehne, ale nevidi harddisky - coz je pak u SW pro kontrolu HDD naprd a musim kvuli tomu mit minimalne WinPE. A byl bych opravdu vdecny, kdyby mi nekdo poradil proc je nevidi a jak toho docilit. To jen jako priklad.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kamowski

Re: offtopic - Olympus Workspace

#9 Příspěvek od kamowski »

je tu 12 príspevkov (pred týmto) o úplnej blbosti ale článok nemá kto napísať ;)
zamykám to tu

Zamčeno