19.3 Tricia - hučení reprobeden Vyřešeno

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zpráva
Autor
Atila
Příspěvky: 29
Registrován: 27 črc 2018, 06:29

19.3 Tricia - hučení reprobeden

#1 Příspěvek od Atila »

Včera jsem povýšil Linux Mint z 19.2 na 19.3. Vše proběhlo v pořádku až na jednu věc. Začaly hučet reprobedny.
Stolní reprobedny mám připojeny přes linkový vstup. Když nabíhal linux 19.2, tak bedny hučely dokud systém plně nenaběhl.
Ve chvíli, kdy se objevila pracovní plocha, hučení přestalo.
U nové verze 19.3 hučí bedny stále dokud není puštěno nějaké video, MP3, youtube, TV atd. Ve chvíli, kdy je spuštěn nějaký program se zvukem, tak hučení přestane a zvuk je krásně čistý. Jakmile video, MP3 skončí, tak začne opět hlasité hučení. Nevíte čím by to mohlo být? Jak říkám, u předchozí verze 19.2 Tina se to vůbec nedělo.
Děkuji za pomoc.
Atila

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: 19.3 Tricia - hučení reprobeden

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Je to hučení nebo brum? Co je to za bedny? Předpokládám, že to je klasický PC, nikoliv NTB.

Atila
Příspěvky: 29
Registrován: 27 črc 2018, 06:29

Re: 19.3 Tricia - hučení reprobeden

#3 Příspěvek od Atila »

Definoval bych to jako brum. Počítač je Dell Optiplex. Bedny jsou Genius. Tento počítač i bedny používám několik let. Nikdy nebyl tento problém. V bednách problém není. S jiným PC, kde jsou Windows, tak fungují bez problému. I v linuxu hrají krásně čistě bez brumu. Jakmile však přehrávání skončí, tak začne brum.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: 19.3 Tricia - hučení reprobeden

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Aha. Tak se podívej, jak jsou nastavené šavle v alsamixeru. Když dojde k brumu, pust terminal a zadej alsamixer. Zde uvidíš, jak je nastavená zvuková karta. F6 vybereš kartu a zkontroluješ hlasitost. Šipkama nahoru dolu doleva doprava. Ovšem je to beta verze (19.3), takže tam chybky budou. Zkus pobrat aktualizace, příp. napsat autorům LM, jak zde bylo doporučováno a ohlásíš chybu, jestli to teda nebude v něčem jiném ... :?:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: 19.3 Tricia - hučení reprobeden

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Jedine tak - je to evidentne chyba driveru, takze nahlasit jako bug.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
SuperUser
Příspěvky: 152
Registrován: 26 zář 2015, 20:26

Re: 19.3 Tricia - hučení reprobeden

#6 Příspěvek od SuperUser »

Ještě bych zkusil ve správě aktualizací nainstalovat jádro 4.15.0-72.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: 19.3 Tricia - hučení reprobeden

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Popr. zkusit jadro ponizit. Kazdopadne bonzovat se nema, ale bug se hlasit ma :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Atila
Příspěvky: 29
Registrován: 27 črc 2018, 06:29

Re: 19.3 Tricia - hučení reprobeden

#8 Příspěvek od Atila »

juhele2014 píše: 22 pro 2019, 09:41 Aha. Tak se podívej, jak jsou nastavené šavle v alsamixeru. Když dojde k brumu, pust terminal a zadej alsamixer. Zde uvidíš, jak je nastavená zvuková karta. F6 vybereš kartu a zkontroluješ hlasitost. Šipkama nahoru dolu doleva doprava. Ovšem je to beta verze (19.3), takže tam chybky budou. Zkus pobrat aktualizace, příp. napsat autorům LM, jak zde bylo doporučováno a ohlásíš chybu, jestli to teda nebude v něčem jiném ... :?:
Zkusil jsem to s tím alsamixerem, ale nepomohlo to.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: 19.3 Tricia - hučení reprobeden

#9 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Atila
Aha. Takže provedem výměnu jádra. Nainstaluj Ukuu , třeba odsud https://www.2daygeek.com/ukuu-install-u ... entary-os/ pust, vyber jádro 4.15.0 (jak píše SuperUser) a restartuj. Pokud ti uteče grub, mačkej při startu levý SHIFT. Pokud zadáš do terminálu uname -r, uvidíš verzi kernelu, to je pro kontrolu.

Atila
Příspěvky: 29
Registrován: 27 črc 2018, 06:29

Re: 19.3 Tricia - hučení reprobeden

#10 Příspěvek od Atila »

juhele2014 píše: 27 pro 2019, 18:48 :arrow: Atila
Aha. Takže provedem výměnu jádra. Nainstaluj Ukuu , třeba odsud https://www.2daygeek.com/ukuu-install-u ... entary-os/ pust, vyber jádro 4.15.0 (jak píše SuperUser) a restartuj. Pokud ti uteče grub, mačkej při startu levý SHIFT. Pokud zadáš do terminálu uname -r, uvidíš verzi kernelu, to je pro kontrolu.
Ukuu jsem nainstaloval. Běžící jádro je 5.0.0-37.40. Jádro 4.15.0.72.81 je instalované (viz příloha), ale nedokážu ho vybrat. Nevím jak jsi to myslel. Při rebootu jsem se dostal do grubu, ale zde bylo jen na výběr spuštění verze 19.3 a testování paměti. Žádná možnost spuštění s jinou vezí jádra. Hledal jsem nějaká videa na youtube, ale zatím jsem nenašel, co by mi pomohlo. Mimochodem, nebude to dělat problémy, pokud budu mít starší jádro 4.15 pro verzi 19.3 Tricia?
Přílohy
ukuu.jpg

Zamčeno