512 MB RAM a Tara 19.0 LTS, Sarah 18.0 LTS, alebo Rosa 17.3

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: 512 MB RAM a Tara 19.0 LTS, Sarah 18.0 LTS, alebo Rosa 17.3

#11 Příspěvek od math29 »

Lubuntu som tam dal 18.04.3 lebo LTS. Ako som písal beží na tom youtube cez mozillu takže ten starý stroj niečo zvládne.
Z Mint ako druhý systém na to PC ma Rosa zaujala akurát ma odrádza to že ja nemám rád časté zmeny preto preferujem LTS vydania a preto rozmýšľam nad Sarah.
Z kľúča na tom PC nenabootujem a mám posledné voľné DVD :mrgreen: takže si môžem hodiť kockou buď Rosa alebo Sarah alebo ísť do obchodu a to posledné je absolútne vylúčené :mrgreen:

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: 512 MB RAM a Tara 19.0 LTS, Sarah 18.0 LTS, alebo Rosa 17.3

#12 Příspěvek od labeent »

No, tak jak jsem Ti psal, otevři si

Kód: Vybrat vše

https://www.linux-mint-czech.cz/2018/01/linux-a-slaby-pocitac-ano-dil-04/
a odsud si stáhni 17.3 LXDE. Míň náročný Mint už nebude.
Bránit se za každou cenu upgradu nebo alespoň tedy upgradu RAM je nesmysl. Tak pokud máš problém s tím, že se bojíš, že ta RAM nebude kompatibilní, tak si vem ten komp do prodejny a vyzkoušej si to tam. Nikdo na Tebe nebude blbě koukat, také jsem to tak letos jednou řešil. Naštěstí se jednalo o ntb, to bylo samozřejmě jednodušší. Ale vzal bych si klidně i big tower, kdyby byl problém.
Z nějaké prodejny repasovaných pc tu paměť seženeš skoro zadarmo.

Jinak mám také zkušenost s tímto procesorem. Před léty si to koupil kamarád. Bylo to celkem rychlé (na tehdejší dobu), ale měl smůlu, že pod Widlemi se mu to vždy nějak nabořilo (bylo to spíš uživatelem než hw), byl jsem nakonec rád, že jsem mu tam Linux neřešil ... Asi bych se s tím mořil doteď.
Obrázek

kamowski

Re: 512 MB RAM a Tara 19.0 LTS, Sarah 18.0 LTS, alebo Rosa 17.3

#13 Příspěvek od kamowski »

úsmevná, večne živá téma, reinkarnácia starého haraburdia :)
mám jeden 10" Acer Aspire One, 32 bit, ram som rozšíril na 2GB a hdd zväčšil na 250GB, chcelo to rozobrať nb takmer na bunky
mám tam crunchbang a používam to s MOC ako hudobný prehrávač v kamióne :)
zmestí sa aj na palubovku, nezavadzia vo výhľade a túto funkciu môže plniť, pokiaľ ho hrdza nezožerie alebo sa plast nerozloží :D
---
chcel som tam skúsiť easypeasy ale aj keď som stiahol dve rôzne verzie, ani jedna sa mi nespustila, niekde je chyba, niekde robím chybu
nemáte niekto náhodou funkčné iso?
---
edit: možno to nepôjde z flashdisku, asi to hodím na nejaké cd, ak nájdem :D
edit2: cd som našiel a napálil iso EasyPeasy v.1.6,
z cd to ide spustiť bez problémov ale ...
repozitáre sú dávno neaktuálne, nielen, že nezaktualizujete ale ani nič nenainštalujete, jedine, že by ste hľadali verzie sw z tej doby aj so závislosťami
ff je dávno "mimomisu" a mnohé stránky neotvorí (ani LMcs), yt neprehraje ...
skrátka "tudy vlak nejede"
jedine, že nechcete liezť na internet a vystačíte si z dodaným sw, gedit, openoffice, video a music prehrávač, ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: 512 MB RAM a Tara 19.0 LTS, Sarah 18.0 LTS, alebo Rosa 17.3

#14 Příspěvek od Ventero1 »

Neni nahodou Easypeasy kloudak? Offline by pak nemakal. Pamatuji si, ze jedno takovehle ultralehke distro bylo delane jako kloudak ale uz nevim jiste, zda to bylo Easypeasy, Pepprmint nebo jine z te doby.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...


menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: 512 MB RAM a Tara 19.0 LTS, Sarah 18.0 LTS, alebo Rosa 17.3

#16 Příspěvek od menom »

kamowski píše: 28 pro 2019, 09:56 mám jeden 10" Acer Aspire One, 32 bit, ram som rozšíril na 2GB a hdd zväčšil na 250GB
.

Na tom by mal ficat aj MX-18.3_386 v 32-bit verzii.
Mozno bude dlho nabiehat aj Live aj instalovany koli grafickej karte.
Tu by mohlo pomoct startovat s nastavenim jadra

Kód: Vybrat vše

video=SVIDEO-1:d
.
.

math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: 512 MB RAM a Tara 19.0 LTS, Sarah 18.0 LTS, alebo Rosa 17.3

#17 Příspěvek od math29 »

Zatiaľ som zistil že na 512 MB RAM funguje aj Lubuntu aj Rosa. Po prečítaní si pre a proti som dal na rady a skúsil tú nemeckú Rosu. Rosa nabehla. Rovnako ako Lubuntu aj Rosa Facebook nestíha ale Youtube áno. Akurát nenašla zvukovú kartu. Ani po aktualizáciách zvuk nejde. Chcel som spustiť Lubuntu (tam som zvuk rozbehal) nech zistím aká karta tam vlastne je ale aj po kliknutí na Lubuntu nabieha stále Rosa. Po ďalších inštaláciách jedného či druhého systému stále nabehne iba posledne inštalovaný aj keď v zavádzači potvrdím iný. Po úprave Grub podľa návodu (návodov) nabehne čierna obrazovka s písmenami GRUB a ďalej som ďalší návod ako na to nenašiel - iba odkaz napíšte do fóra :shock: Skúšal som nainštalovať Grub z live CD ale znovu iba čierna obrazovka s nápisom GRUB. Takže znovu inštalácia Lubuntu, ale na to ako nastavím Grub tak aby fungovali oba systémy som zatiaľ neprišiel. Ani ako rozbehám zvuk v Rose.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: 512 MB RAM a Tara 19.0 LTS, Sarah 18.0 LTS, alebo Rosa 17.3

#18 Příspěvek od alojz »

...grub customizer...instalovat do posledne nainstalovany OS...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: 512 MB RAM a Tara 19.0 LTS, Sarah 18.0 LTS, alebo Rosa 17.3

#19 Příspěvek od math29 »

Mám aj zavádzací oddiel /boot.
Grub Customizer aj Boot Repair boli použité z Lubuntu keďže som sa do Mint nedostal. Stále štartuje iba Lubuntu. Momentálne v Grub ani v Grub Customizer vôbec nevidno Mint.
A keď pozerám na disky tak v ani jednom systéme neviem nájsť menu.lst aby som to upravil ručne.

kamowski

Re: 512 MB RAM a Tara 19.0 LTS, Sarah 18.0 LTS, alebo Rosa 17.3

#20 Příspěvek od kamowski »

a také čosi ako

Kód: Vybrat vše

sudo update-grub
si už urobil?

Zamčeno