19.3 Tricia - hučení reprobeden Vyřešeno

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: 19.3 Tricia - hučení reprobeden

#11 Příspěvek od juhele2014 »

Tady ty obrázky
jedna.jpg
dva.jpg
ukazujou, jak mě běží butování. Potom, co stopnu levým SHIFTem start, vidím pouze volbu LM 19.2. Ale, odentruju a ukáže se výběr kernelů, které si můžeš zvolit. Takže já mám na výběr jádro 5.1.2, 5.4.2, 4.15.0. Volba GRML tě v tuto chvíli nemusí zajímat. Takže si sjedu na jádro, který chci otestovat, v tvém případě, odentruju ,a už to jede. Nic složitýho ... :idea:
ps: pro manipulaci s grubem si stáhni program grub customizer, může se hodit ...

Atila
Příspěvky: 29
Registrován: 27 črc 2018, 06:29

Re: 19.3 Tricia - hučení reprobeden

#12 Příspěvek od Atila »

juhele2014 píše: 29 pro 2019, 10:20 Tady ty obrázky jedna.jpgdva.jpg ukazujou, jak mě běží butování. Potom, co stopnu levým SHIFTem start, vidím pouze volbu LM 19.2. Ale, odentruju a ukáže se výběr kernelů, které si můžeš zvolit. Takže já mám na výběr jádro 5.1.2, 5.4.2, 4.15.0. Volba GRML tě v tuto chvíli nemusí zajímat. Takže si sjedu na jádro, který chci otestovat, v tvém případě, odentruju ,a už to jede. Nic složitýho ... :idea:
ps: pro manipulaci s grubem si stáhni program grub customizer, může se hodit ...
Děkuji za pomoc.
Po dlouhých pokusech se mi konečně podařilo přepnout v grubu na jádra. Vůbec jsem nepochopil jak se mám pohybovat v menu. Šipky nahoru dolu doprava doleva nefungovaly. Nefungoval ani PgDn PgUp. Když jsem dal enter, tak rovnou naběhl system. Ten grub je příšerný. Nakonec se mi nějak podařilo (nevím jak) zobrazit ta jádra. Po odentrováním se vybralo 4.15.0-65. Vůbec se neukazovalo co vybírám. Nakonec to zafungovalo a po restartu BRUM přestal. Sláva! Přes "uname -r" jsem ověřil, že je běžící 4.15.0-16. Jenže po dalším restartu opět naběhlo to nové 5.0.0-37. Nevím jak to udělat, aby nabíhalo to starší.

Atila
Příspěvky: 29
Registrován: 27 črc 2018, 06:29

Re: 19.3 Tricia - hučení reprobeden

#13 Příspěvek od Atila »

Tak se mi to podařilo nastavit přes grub-customizer. Díky za tip. Problém je tedy vyřešen. Brum už není. Sice zaplácnutím starší verzí jádra, ale funguje to. :-)

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: 19.3 Tricia - hučení reprobeden

#14 Příspěvek od juhele2014 »

No tak vidíš, gratuluju, to je jak u ženský. Stačí se pošťourat na správných místech a tradá, už to sviští ... :D

Zamčeno