BOOT-nezobrazuje USB

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

BOOT-nezobrazuje USB

#1 Příspěvek od pepestar »

Chcem sa spýtať na ďalšiu vec čo neviem nastaviť.podľa mňa sa jedná len o nejakú vec nastavenia,ale nijako sa k tomu neviem dopracovať.mám notebook LENOVO G70.z boku je tlačítko.pri vypnutom PC keď ho stlačím tak mi zobrazia možnosti a je tam aj BOOT.CD mechanika tam je,ale BOOT z USB nie.asi to mám niekde v BIOSE nastaviť,aby pri inštalácii Bootovalo z USB,ale neviem ako.pozeral som veľa návodov,ale nepodarilo sa mi to nastaviť.pri inštalácii predtým som v tomto notebooku mal Ubuntu,teraz som dal Mint 19.3 a musel som to vždy inštalovať z CD.vie niekto poradiť?nedarí sa mi zmeniť nastavenia.ďakujem

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: BOOT-nezobrazuje USB

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Myslim, ze by melo stacit vyvolat bootmenu a tam zvolit svuj usb-disk. On se totiz hlasi jako dalsi hdd. No a a zadat do vyhledavace bootmenu key Lenovo G70 to zmaknes.

Jinak v biose je maximalne polozka, ktera povoli ci zakaze boot z usb a jinak neni problem. Nekdy je treba vypnout secureboot ci tpm.

Taky zalezi, jak a cim mas udelany instalacni usb disk ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: BOOT-nezobrazuje USB

#3 Příspěvek od alojz »

...alebooo skusit iny usb vstup...usb v linuxe robim programom balena etcher...na lenove mam tiez taky gombik...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: BOOT-nezobrazuje USB

#4 Příspěvek od pepestar »

inštalačný USB som robil cez program RUFUS 3.8,a v BIOSE mám boot z USB dovolený.idem skúsiť zo zaujímavosti vytvoriť USB a skúsiť iný USB vstup.ak nie hľadám ďalej

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: BOOT-nezobrazuje USB

#5 Příspěvek od pepestar »

nooo tak teraz nechápem..fakt.dal som do iného vstupu USB a USB mi zoberie.USB 3-modré nie,USB 2-biele áno.USB zobrazuje a určite aj nabootuje a inštalácia pôjde.neviem prečo v jednom USB zoberie a v druhom nie,ale je to fakt.dobrá rada alojz!!!!vyriešené

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: BOOT-nezobrazuje USB

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Me to dela HP zase v pripade usb adapteru na sata a co hur dela mi to jak pro usb2 tak pro usb3 adapter, pritom by vsechny ctyri porty mely byt usb3 stejny typ radice. Ale leva pulka bere aspon ten usb3, tak prava pulka nebere ani jeden adapter a nejde bootovat.
Vypada to, ze se jedna o nejaky slendrian s dodrzenim standartu od vyrobcu a plna zpetna kompatibilita v usb3 na usb2 je jen lziva informace bud tvurcu standartu nebo vyrobcu radicu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: BOOT-nezobrazuje USB

#7 Příspěvek od pepestar »

Previedol som dnes skúšobný test na mojom PC Lenovo G70
skúšal som inštaláciu na usb klúčoch KINGSTON usb2 a KINGSTON usb3
skúšal som boot Linux Mint 19.3 a Ubuntu 19.1
výsledok je taký,že Mint a aj Ubuntu mi nabootobalo z usb2 a aj z usb3 klúča ale len v vo dvoch vstupoch USB2!
vo stupe USB3-modrý nenabootovalo nič!ani mint na usb2,ani mint na usb3 a ani Ubuntu na usb2 či usb3
proste šli mi len vstupy USB2.vstup USB3 boot nešiel.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: BOOT-nezobrazuje USB

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Take to muue byt slendrian FW toho stroje. Pro priklad treba HP Compaq rad 7800 a 7900 neumely nabootovat usb s grub-based zavadecem. Pokud pc detekoval takove usb, vzdy zamrzl i kdyz byl primar boot nastaven na hdd s funkcnim OS - jak s grub2, tak grub4dos. Linux tam musel jit z cd. Ale flashky s NTloaderem bootoval normalne.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno