catfish v LM19.3 zle vyhľadáva

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
kamowski

catfish v LM19.3 zle vyhľadáva

#1 Příspěvek od kamowski »

v LM19.3 je vyhľadávací nástroj catfish ver. 1.4.10-1~18.04
v adresári A sú podadresáre AA, AB, AC, AD a súbory a,b,c,d,e,f,g,h
v podadresároch sú ďalšie súbory .....

v catfish zadám:
v adresári A hľadaj súbor, v názve ktorého je slovo gif
catfish mi nájde iba zodpovedajúce súbory v podadresároch AA,AB,... , súbory v ich nadradenom adresári A vobec neprehľadáva, dívam sa na hľadaný súbor "d" v prehliadači súborov ale catfish ho nezobrazí a ani žiaden iný z adresára A (v inom vyhľadávaní)

na druhom pc s lm19.2 je ver. 1.4.4.1, tam to vyhľadáva tak, ako má

v synaptiku som si "vynútil" verziu 1.4.4.1 a túto uzamkol
počkám na nejakú opravu ;)
---
než som pristúpil k tomu kroku, opakovane som aktualizoval databázu v catfish, je to vlastne databáza mlocate, túto som aj opakovane zmazal v pôvodnom umiestnení a nechal vytvoriť novú, nepomohlo

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: catfish v LM19.3 zle vyhľadáva

#2 Příspěvek od vxmery »

v LM19.3 je vyhľadávací nástroj catfish
Ja ho v štandardnej inštalácii nemám (19.3 Cinnamon), iba v repozitári s možnosťou doinštalovania (1.4.10-1). A čo nejaký commander? Tie mali celkom vymakané vyhľadávania.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

kamowski

Re: catfish v LM19.3 zle vyhľadáva

#3 Příspěvek od kamowski »

písal som to v podstate len ako upozornenie, chvíľu som sa tu rozčuloval, že mi nenájde to, čo má a tak, ako má :)
catfish alebo fsearch používam v xfce s klávesovou skratkou a v thunare ako vlastnú akciu
možno ozaj nie je v základnej inštalácii a pridal som si ho automaticky ako požadovanú položku :)
mal som tu mc aj doublecm, kedysi som bez tc ani čiarku neurobil, teraz (už dávno) si vystačím s thunarom

Zamčeno