UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#11 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Atila
Tak co, už to hraje? Zkoušels chrom, nebo chromium? Horizon go chce na vyzkoušení číslo bank. karty, takže smolík pacholík, není to kde nezávazně vyzkoušet.

Atila
Příspěvky: 29
Registrován: 27 črc 2018, 06:29

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#12 Příspěvek od Atila »

Díky za optání. Nehraje. Dnes jsem dostal email z UPC. Text byl delší. Vkládám to podstatné.

"K žádné změně nedošlo. Horizon GO funguje normálně, odzkoušeno na Mozzile Firefox. Jestli máte WIndows 10, zkuste stáhnout apliakci s Microsoft storu. Další návody, podrobné postupy, rady a tipy k zařízením a službě UPC Televize najdete v našem online rádci na této adrese:
https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/slu ... /televize/"

Tak to vypadá, že problém je u mě na počítači v Linuxu. Vzhledem k tomu, že mi to doma na Win7 funguje.
Zkoušel jsem to na Chromiu, Firefoxu, Opeře, Midori. Dokonce jsem si kvůli tomu stáhl Chrome, kde by přehrávání mělo být podporováno, ale ani tam mi to nefunguje.

Hláška na obrazovce je viz příloha.
Přílohy
Snímek obrazovky pořízený 2020-01-10 13-45-48.jpg

Atila
Příspěvky: 29
Registrován: 27 črc 2018, 06:29

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#13 Příspěvek od Atila »

juhele2014 píše: 10 led 2020, 17:11 Když blbne fleš, tak jsem používal prohlížeč SLIMJET. Neříkám, že to půjde, ale co když ... ?

https://www.slimjet.com/

ps: A co zkusit jeden z těchto doplňků? https://addons.mozilla.org/cs/firefox/s ... user+agent
A co to je za doplňky? Ty jsem ještě neodzkoušel.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#14 Příspěvek od alojz »

...alebooo prihlasit sa do firefoxu,a zapnut synch...a uvidime...ked to na win funguje...umna je firefoks 72...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#15 Příspěvek od Ventero1 »

Zkousel jsi se podivat na ty veci o kterych jsem psal? A co live session - tam to funguje? Po aktualizaci firefoxu v tomtyz live take?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Atila
Příspěvky: 29
Registrován: 27 črc 2018, 06:29

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#16 Příspěvek od Atila »

alojz píše: 12 led 2020, 14:12 ...alebooo prihlasit sa do firefoxu,a zapnut synch...a uvidime...ked to na win funguje...umna je firefoks 72...
U mě je taky Firefox 72.0.1. Sync jsem zapnul a nejde to.

Atila
Příspěvky: 29
Registrován: 27 črc 2018, 06:29

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#17 Příspěvek od Atila »

Ventero1 píše: 12 led 2020, 14:50 Zkousel jsi se podivat na ty veci o kterych jsem psal? A co live session - tam to funguje? Po aktualizaci firefoxu v tomtyz live take?
V live session mi to nejde taky.
Pluginy ve Firefoxu a kodeky mám viz příloha.

Akorát je divný, že mi to nejde v žádném prohlížeči, ani v Chrome.
Přílohy
Snímek obrazovky pořízený 2020-01-12 17-50-05.jpg
Snímek obrazovky pořízený 2020-01-12 17-45-04.jpg

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#18 Příspěvek od Ventero1 »

Tak zkus instalovat ten balik restricted-extras - nevim, zda ma Mint svuj - prinejhorsim pridej repo Ubuntu a instaluj "ubuntu-restricted-extras" jednou mi to kdysi pomohlo rozchodit nejaky stream. Mozna radsi zkusit nanecisto v tom livku. Jeste bych zkusil jentak pro sichr jiny podobny distro - treba to Ubuntu nebo Xubuntu, masli lehci masinu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

funkymark
Příspěvky: 4
Registrován: 16 led 2020, 18:11

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#19 Příspěvek od funkymark »

Potýkám se se stejným problémem, někdy na začátku ledna mi taky přestal Horizon GO fungovat na PC s Ubuntu 18.04. Fungovalo to dlouhou dobu předtím, najednou přestalo na dvou počítačích fungovat (Intel NUC připojený k televizi). Používal jsem to přes Firefox (mám tam přes userContent.css upravené styly, aby to zobrazovalo 12x5 stanic na obrazovce s výběrem kanálů) a ovládám to pomocí xdotool pozicováním a klikáním myši z nadřazeného systému (chytrý dům vlastní výroby). Začal jsem tím nejjednodušším - zupdatovat a zupgradovat systém, to nepomohlo. Pak jsem na to šel vědecky, v debug konzoli Firefoxu jsem si zobrazil síťovou komunikaci a porovnal s komunikací ve Firefoxu na Windows 10, kde Horizon i nadále funguje. A rozdíl jsem našel - pod Ubuntu to hází HTTP 400 chyby při komunikaci, která se zjevně týká DRM ověřování, pod Win10 tam žádné 400ky neskáčou. To mě navedlo k FF doplňku Widevine, kterej právě DRM řeší, ale ten je zjevně funkční a aktualizovanej. Vzhledem k tomu, že je to doplněk od Googlu, tak jsem si říkal, že by to mohlo fungovat alespoň v Google Chrome, ale tam je stejná chyba (viz obrázek co postoval OP - Došlo k chybě, Video nyní nelze přehrát). Jinak "ubuntu-restricted-extras" jsem taky zkusil nainstalovat, bez výsledku.

Dál jsem se tím neměl zatím čas zabývat, ale třeba někdo z vás převezme žezlo. A nebo to časem zase začne fungovat samo ;) Chyba může z mého pohledu být jak ve Widevine, tak v něčem na straně UPC.

Ještě upřesnění, co je ta 400ka, kterou to hází:
POST /oesp/v2/CZ/ces/web/license/eme HTTP/1.1
Host: web-api-pepper.horizon.tv
User-Agent: Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux x86_64; rv:72.0) Gecko/20100101 Firefox/72.0
Accept: */*
Accept-Language: en-US,en;q=0.5
Accept-Encoding: gzip, deflate, br
X-OESP-Token: eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJraWQiOiJvZXNwX3Rva2VuIiwiYWxnIjoiSFMyNTYifQ.eyJzdWIiOiIzOTk2NTQ2IiwiaXNzIjoid2ViLWFwaS1wcm9kLW9iby5ob3Jpem9uLnR2IiwiZXhwIjoxNTc5MjAzMTQ4LCJpYXQiOjE1NzkxOTU5NDgsInNpZCI6IjhjZWZlZDc1OTkwZTU5MDFjMjc5N2RjMzkyMThiMDQ4YjBhNjAxMjM0ZWRmNDc1YTJiNGI2NDYyNjc5NTg0MjMifQ.o45PpbzPxVaWIpjp6eu2cG7j4vklpOFZ_lVPl2Wd84M
X-OESP-Username: mojeuzivatelskyjmeno
X-OESP-DRM-SchemeIdUri: urn:uuid:edef8ba9-79d6-4ace-a3c8-27dcd51d21ed
X-OESP-License-Token: cGF0aFVSST0lMkZkYXNoJTJGSEJPXzNfSEQlMkYlMkEmZXhwaXJ5PTE1NzkxOTYxMjcmZm49c2hhMjU2JnJldXNlPS0xJmMtaXAtdW5sb2NrZWQ9MSZ4JTNBZ3VpZD1hODQwZmY3MC1hZWQxLTQ1MjMtYjU1MS0xY2M0MjdkN2JjZDEmeCUzQXN0cmVhbXNlc3Npb25pZD02M2Y1ZDY4MS00MzI4LTQ1ODktYmEzOC05NTQyMjg0OGFhOTMsZjI3NDM0MTc3OWQ5Nzk3NTY3NDNkMjY0YjVhNTU0OTcyNTQ2YzhkMGZmNWU0OWIyMzc2NDJmY2M0MjRjY2RhZA==
X-OESP-Content-Locator: urn:orion:media:std:aH3LIfjIakyw
Content-Length: 2098
Origin: https://www.horizon.tv
Connection: keep-alive
Referer: https://www.horizon.tv/cs_cz/tv/channel ... 95264.html

Posílá to tam tyhle data:
Ş;
9
#ćIâ0ţNî­BĎsj~54"HBO_3_HD_CENCf$˘$lUÓúM˘Hî ËĽń0Bŕ
license.widevine.comąĚ3:/w* °VHA'ŞďĎroJç[ŞDŇő;-MáĐ@ôóK˙g?˛˝űËBľ0ç¨A´ĄÔĎóÓŞ`]Óţúüó/ĎýĺĆőĽOýlUÝAýzh¶pĽąáĂ,_YGąß5*ÎĽâő3˘čiˇÜâčEşă3đĚUr?č!cČzUFö(aĄ÷»ˇ{éLł 5íř<KÍËwü

Takže zjevně něco s tím widevine DRM.

A vrátí to:
HTTP/1.1 400 Bad Request
Access-Control-Allow-Credentials: true
Access-Control-Expose-Headers: X-DRM-Device-ID,X-OESP-Version,X-OESP-Session-Response,Warning
Cache-Control: no-cache,no-store,no-transform,must-revalidate
Content-Type: application/json;charset=UTF-8
Server: openresty
X-OESP-Version: 202.0.3.19
X-OneAgent-JS-Injection: true
x-request-id: /CZ/ces/web/license/eme - 1b2e3c61-6af6-4aa4-88a6-a5ee2d551eff
Content-Length: 54
X-EdgeConnect-MidMile-RTT: 29
X-EdgeConnect-Origin-MEX-Latency: 213
Date: Thu, 16 Jan 2020 17:33:02 GMT
Connection: close
Set-Cookie: dtCookie=18$73A130ED22BA93525C16119CF1042DB3; Path=/
Access-Control-Allow-Origin: https://www.horizon.tv

Jo a ještě k tomu SIlverlightu - Horizon dlouhou dobu jel právě na SIlverlightu od M$, měl jsem to na Ubuntu rozběhaný pomocí https://gagor.pl/2016/02/use-www-horizo ... ux-ubuntu/. Nicméně Microsoft to pak se Silverlightem zabalil a Firefox ho přestal od nějaký doby úplně podporovat i pod Windows, tak UPC konečně přešlo na HTML5 (někdy 2018 tušim).

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: UPC Horizon Go - přestal fungovat v prohlížeči

#20 Příspěvek od Ventero1 »

Ano opravdu bych prudil podporu UPC dál a také by nebylo možná od věci kontaktovat podporu firefoxu, zdali není chyba v linuxové verzi prohlížeče. Popř. hlásit bug na Google, jestli je v tom doplňku.
Také mě napadá, že ve FF je v nastavení zatržítko na DRM.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno