Rytmická činnost HDD.

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Rytmická činnost HDD.

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Na ntb HP EB 840 G1 mám Xubu 14.04 a všiml jsem si nově, že v pravidelném zhruba vteřinovém intervalu poťukává hlavička HDD - takový mikroswap. Když se člověk potřebuje soustředit, tak je to rušivé - je pro to nějaký důvod - příčina? Dá se něco třeba zkusit přenastavit?
Jedná se o sekundární ntfs disk s daty, takže tam nemá systém důvod sahat ...
? ? ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Rytmická činnost HDD.

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Má nemá, ale jestli to slyšíš, a ruší tě to, tak to odpoj, a máš klid. Nejde to odmountovat ?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rytmická činnost HDD.

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Mam z nej treba otevreny dokument a ssd tam jako datak davat nechci, kvuli spopehlivosti a zivotnosti.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Rytmická činnost HDD.

#4 Příspěvek od menom »

Ventero1 píše: 18 led 2020, 18:49 Na ntb HP EB 840 G1 mám Xubu 14.04 a všiml jsem si nově, že v pravidelném zhruba vteřinovém intervalu poťukává hlavička HDD - takový mikroswap. Když se člověk potřebuje soustředit, tak je to rušivé - je pro to nějaký důvod - příčina? Dá se něco třeba zkusit přenastavit?
Jedná se o sekundární ntfs disk s daty, takže tam nemá systém důvod sahat ...
? ? ?
.

Nebude to daco podobneho ako tu:
viewtopic.php?f=14&t=3503&p=23415&hilit ... onf#p23415
Mozno pokusit inak nastavit.

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rytmická činnost HDD.

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Tak se omlouvam za zbytecne psani - zjistil jsem, ze to ten disk dela proste sam od sebe. Najel jsem do bootmenu ntb a to cvakani tam slyset uz bylo. Ale je to divne - pro cinnost hlavicky neni duvod a ten rytmus je pravidelny po vterine a hdd nema 1 otacku za vterinu, ze by plotna o neco drhla. Takze to nejspis dela hlavicka, ktera se v intervalu hybe. Ale proc?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Rytmická činnost HDD.

#6 Příspěvek od juhele2014 »

A co služby, resp. přeci přes htop uvidíš, co ten hardisk dráždí. To je ta lepší možnost. Ta horší je, že se sepsulo něco na hw desce disku. Asi nebude nejmladší, ten disk, ne ... ?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rytmická činnost HDD.

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Byl duveryhodny - dobra znacka a model, ne moc najeto a otestovan. Ale ted dela tohle bez systemu. Jedine, ze by do nej sahal nejaky virus, kterym je napaden samotny FW ntb ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno