Kopírování instalací

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Kopírování instalací

#31 Příspěvek od klocek »

Pravda, trochu to asi je zmatečné. Jde o to, že jsem nad tym strávil celý den. Zkoušel jsem vše možné co jsem našel.
Použil jsem tyto příkazy sudo chown JMENO.JMENO /adresa na sbd/home -R
Pak: sudo chmod -R 755 /adresa na sbd/home

S tím zavaděčem.
Naklonoval jsem SDA1 na SDB1. OS nenačetl vůbec. Instaloval jsem zavaděč - nezdařilo se a OS stále nenačetl.
Pak jsem udělal novou instalaci a zkopíroval jsem home. Takto to načítalo děsně dlouho. Pak jsem v Home změnil práva a vlastníka a vše už načítá jak má rychle.

Teď zkouším naklonovat W7 na SDB2 z SDC1. Ještě horší. Vše se naklonovalo na ten oddíl, ale celý oddíl zmizel z Caja. Je vidět v Disky i Gparted. Zkusil jsem opravit Grub z Live a přes Grub-repair. První pokus se nepovedl. V Advanced options jsem zadal, že se má SDB2 oddělit(nějak tak tam ta funkce byla pojmenována). Už mi nenajel ani OS z SDB1. Tak jsem zkusil znovu grub-repair a tentokrát bez toho splitu. Po asi 7mi minutách SDB1 najel. Ale druhé načtení už bylo ihned jak předtím. Zkusím opravit zavaděč přes instalační W7 pro win. Jak pojede Win, tak pak by měl jít opravit zavaděč Grub.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Kopírování instalací

#32 Příspěvek od Ventero1 »

Jj - takhle to zkus.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno