Zvažujem kúpu mini PC

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#71 Příspěvek od stani »

Dovolím si nesouhlasit, např. Zotax Nano to má vyřešeno dobře.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#72 Příspěvek od labeent »

A co něco takového?
Dell jako slušný výrobce by to mohl mít odladěné, ne?

Kód: Vybrat vše

https://www.incomputer.cz/dell-optiplex-3040-micro-pc?utm_source=SendMails&utm_medium=email&utm_term=koncovy&utm_content=koncovy&utm_campaign=koncovy
Obrázek

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#73 Příspěvek od stani »

labeent píše: 30 led 2020, 18:53 A co něco takového?
Dell jako slušný výrobce by to mohl mít odladěné, ne?

Kód: Vybrat vše

https://www.incomputer.cz/dell-optiplex-3040-micro-pc?utm_source=SendMails&utm_medium=email&utm_term=koncovy&utm_content=koncovy&utm_campaign=koncovy
1) je to použité zboží
2) tato "kisna" není mini pc
3) hučící "kisna" s pomalým HDD
4) podobné "kisny" - experimenty, byť od renovovaných značek, se válí u různých prodejců kteří se jich nemůžou zbavit, pořád je zlevňují a stejně je nikdo nechce
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#74 Příspěvek od Livan »

horstfuchs píše: 30 led 2020, 11:23 Kdyz chces plnohodnotne minipc musis si udelat z barebone nebo postavit na mini ITX nebo mensim, nebo AcerA300 ale ty ceny
No tak tohle Desk Mini A300 vypadá vskutku luxusně, přímo se mi na to sbíhají slinky. Mimochodem je to ASROCK a ne ACER.

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#75 Příspěvek od Livan »

horstfuchs píše: 31 led 2020, 13:29 jo mam mam jej s AMD 2400GE vymenil jsem svuj I7-7700k za tohle.
jenom je skoda ze tam je chipset a300
No já myslel přesně na ten samý procesor (2400GE) s TDP 35 W, který má při porovnání s 2400G (65W) jenom o cca 11% nižší výkon. Jenom je prý dost problém je sehnat. Někde jsem četl, že se prodává jenom OEM výrobcúm. Kde jsi ho sehnal?

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#76 Příspěvek od Livan »

horstfuchs píše: 31 led 2020, 19:15 jestli 10.2. budu doma, skusim dojit do Trafacky.... bych to vzal je to zajimava vecicka
Akorát Trafačka je až ve středu 12.2.2020 o 16:00 v Nitre (Slovensko).

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#77 Příspěvek od stani »

Takže, pokud to někoho zajímá.
Nyní o víkendu jsem se pustil do toho N40.
Zatím spokojenost.

Na 64GB eMMC kartě byl už W10, na dokoupený M.2 256GB jsem nainstaloval Linux(y).

První jsem se pustil do Windows - aktivace, aktualizace, základní nastavení, trvalo mi to cca jen hodinku, byl jsem docela překvapen, že nedošlo k žádnému zádrhelu (až na nemožnost změny uvítací obrazovky - zatím jediný bug, na který jsem přišel).

Pak jsem zkusil MX Linux - Live a následná instalace. Jak jsem se ale MX postupně probíral, přišel jsem na to, že to není distribuce pro začátečníky, nebo pololaiky jakým jsem já. Také už vím, proč tam mají všichni defaultní Xfce, a ne třeba Mate - to je tady spíše taková parodie. Jinak systém svižný, vč. Mate. Poté jsem zkusil nejnovější Live Mint Mate a Ubuntu. Nakonec nainstaloval Mint Mate.

Zajímavé byly teploty CPU: U W10 skákaly mezi 60 - 85 °C , to samé u MX, u Mint mezi 55 - 75 °C , a nejlepší byly u Ubuntu cca kolem 55 °C. Neumím si to vysvětlit, snad ty různé měřáky ukazovaly každý jinak? Jinak všechny tři chodily svižně, žádný zádrhel, zkoušel jsem i různé zátěže. Asi nejsvižnější se mi subjektivně zdál Ubuntu, nejméně svižný Mint, ale nesekalo a neseká se nic.

Takže tento pasivně chlazený mini PC mohu doporučit. Jsem docela mile překvapený, že ač je tam slabší procesor, nic se neseká, vše funguje v pohodě. No ale, uvidíme v létě. :D
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#78 Příspěvek od stani »

Hmmm, je to divný, pasivní chlazení je vyřešeno dobře, a v tom Ubuntu byly teploty vcelku normální. Tak nevím, zda ty měřáky fungují správně. Také když jsem dal ruku nad ty větrací otvory, tak nějak obrovské teplo jsem necítil. Jinak N4000 má max. 105 °C .

Zajímavé je, že v recenzích si na nějaké přehřívání nestěžují. I Když si třeba přes HDMI pouští 4K filmy, nebo paří hry. Ale myslím, že je to řešitelné.

Aktualizace: právě jsem zkoušel dát ruku nad N40 a pro srovnání nad Zotac Nano (N3150), a Zotac sálá mnohem větší teplo.

Pozn.: tímto příspěvkem reaguji na jiný příspěvek, který byl mezitím vymazán..
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#79 Příspěvek od Livan »

Livan píše: 31 led 2020, 19:51
horstfuchs píše: 31 led 2020, 19:15 jestli 10.2. budu doma, skusim dojit do Trafacky.... bych to vzal je to zajimava vecicka
Akorát Trafačka je až ve středu 12.2.2020 o 16:00 v Nitre (Slovensko).
No musím konstatovat, že jsem zklamán. Já se tak těšil na ten barebone Asrock A300 spolu se zkušenostma s linuxem a provozníma teplotama a horstfuchs nepřišel.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#80 Příspěvek od Ventero1 »

Že by už něco se rýsovalo slušného v pasivu?:
https://www.svethardware.cz/amd-uvadi-d ... tace/51395
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět