Hry ze Steam

Sekce pro uživatele, kteří usilují o hraní her na Linuxu
Zpráva
Autor
Skeleton
Příspěvky: 8
Registrován: 08 lis 2013, 06:56

Re: Hry ze Steam

#11 Příspěvek od Skeleton »

Tak ať se snažím jak chci, tak nedokážu ten Steam pro Win nainstalovat . Při instalaci přes playonlinux to vypíše hlášku: Program error a potom něco, že je problém s wine. V PlayOnLinux se mi sice objeví ikona Steam. Po kliknutí na spustit se spustí přihlašovací obrazovka na email přijde ověřovací kód, ale po vložení kódu a odkliknutí OK se okýnko zavře. A to se opakuje při každém spuštění dokola. A tudíž nejsem schopen ani nainstalovat ten Skyrim, protože on vyžaduje ten Steam.

Skeleton
Příspěvky: 8
Registrován: 08 lis 2013, 06:56

Re: Hry ze Steam

#12 Příspěvek od Skeleton »

Jinak můj systém je:
Linux Mint 15 Olivia (x86-64)
AMD A4-5300 APU
AMD Radeon 6670

admin

Re: Hry ze Steam

#13 Příspěvek od admin »

A co zkusit nějaké novější Wine?

Skeleton
Příspěvky: 8
Registrován: 08 lis 2013, 06:56

Re: Hry ze Steam

#14 Příspěvek od Skeleton »

Zkoušel, také jsem si upgradoval PlayOnLinux, ale výsledek stejný. Steam se nainstaluje, ale po zadání kódu co pošlou na meil se tváří, že se přihlašuje a potom spadne. Po opětovném spuštění, pošlou zase kód na meil a situace se opakuje. A nenašel jsem ani jinou cestu jak ten Skyrim bez toho steamu nainstalovat. Hry mimo Steam mi jedou. Klasický steam pro linux jsem taky rozjel.

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Hry ze Steam

#15 Příspěvek od Allconius »

A jak ten steam v tom playonlinux instalujes? Děláš to přes tu instalaci Skyrim?
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

Skeleton
Příspěvky: 8
Registrován: 08 lis 2013, 06:56

Re: Hry ze Steam

#16 Příspěvek od Skeleton »

Steam jsem zkoušel nainstalovat z toho výběru, také jsem si stáhnul instalaci ze stránek Kde jsem dal instalovat když to není v seznamu a nakonec se to pokoušelo z toho Skyrimu. A vždy stejný výsledek. Samozřejmě jsem vždy odstranil ten nefunkční. Ten Skyrim jsem také zkoušel z toho seznamu software i z toho, že se v seznamu nenachází.

Skeleton
Příspěvky: 8
Registrován: 08 lis 2013, 06:56

Re: Hry ze Steam

#17 Příspěvek od Skeleton »

Instalace toho Skyrimu probíhá tak, že se tam objeví inst. okno jako ve win kde se ptá co chci spustit. Zadám instalovat. Probíhá klasické načítání instalace a jako první se začne instalovat steam, ten se nainstaluje a chce to tu autorizaci přes meil, no a na té to vše končí. Bez toho ověření už nic neinstaluje.

Uživatelský avatar
Allconius
Příspěvky: 820
Registrován: 06 čer 2013, 18:42
Bydliště: Brno

Re: Hry ze Steam

#18 Příspěvek od Allconius »

Aha už jsem to pochopil, akorát nevím jak to vypadá to ověření přes ten steam, možná je ten virtuál nakonfigurovanej jen na instalaci bez steamu, že je tam možná něco zablokovaný, když se to nechce autorizovat
LinuxMint 19 MATE (64bit) # MSI Z77A-G43, i3-3220 CPU @ 3.30GHz, NVIDIA GeForce GT 730, KHX1600C9D3P1K2/32G, WD20EFRX, Kernel: 4.15.0-43-generic x86_64

Mojmec
Příspěvky: 17
Registrován: 29 zář 2015, 14:40

Re: Hry ze Steam

#19 Příspěvek od Mojmec »

Podobný problém jsem ted řešil a částečně vyřešil. Jedná se o hry Eurotruck simulator 2 a Spintires.
Při instalaci přes Playonlinux/windows Steam mi obě hry běžely,ale bez zvuku.Laboroval jsem v nastavení wine,ale neúspěšně.On totiž ani ten win Steam nevidí žádnou zvukovku.Ale to budu řešit,až bude čas.Asi je to tím,že nemám úplně standartní zvukovku M-audio revolution 5.1,sice hraje krásně oproti těm úžasnejm novejm herním creativům,ale občas jsou problémy,hlavně ve win 7 :lol:
Mint si s ní poradil hned.
Eurotrucky jsem rozchodil v Linux Steamu i se zvukem,mají totiž podporu linuxu. Ještě mi zbývá pořešit grafiku,ta je totiž v mintu asi tak 50% oproti widlím,zatím nevím proč,dělá to jen tahle hra.Všecko šlape jak má,volant taky,což jsem byl velmi příjemně překvapen.Jen jedna změna oproti widlím jsou savy.Nejsou totiž ve složce dokumenty(sice je tam mám,ale nefunguje to,asi to tam hodil playonlinux).Savy a mody jsou v adresáři hry.Kdo si nenapíše cestu při instalaci jako já a pak to zapomene,tak se to dá vyštrachat v nastavení steamu (záloha a obnovení hry,tam někde je cesta k instalační složce).
Díky téhle hře se mi povedlo nainstalovat i Teamspeak,který využiji i jinde.
Ještě mi zbývá pořešit multiplayer,je to totiž samostatná aplikace a rád bych ji rozchodil v linuxu abych se kvůli tomu nemusel přepínat do widlí,to je za trest.Čím dýl totiž používám linux,tím bolestnější je občasný nutný přechod do windows.je to běh na dlouhou trať,ale věřím,že se dožiju chvíle kdy budu moct VŠECHNO dělat v linuxu.
Pokud by někdo věděl jak v linuxu rozchodit Spintires s tou mojí zvukovkou,jsem velké ucho :)
Linux Mint Cinnamon 64-bit,AMD Phenom II X4 965,AMD/ATI Radeon HD 6850,M-Audio Revolution 5.1

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Hry ze Steam

#20 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Na Steamu mě zaujala hra Transmissions: Element 120. Motiv Half lajfu se okamžitě vybaví s prvním spuštěním. Jde o samostatný "příběh", víc se ani rozepisovat nebudu ... Na joutube jsou nějaký videa, ale na tohle snad nepotřebujete návod, ne ? Faktická poznámka: je to zdarma, takže radost až na kost, ale o tom to není. Zkusil sem si projít asi hodinu podzemím, a musím jen suše konstatovat - herní notebuk je totální kravina !! Kdo tohle vymyslel, ten by zasloužil polejt dehtem a vyválet v peří ... Je to silně nekomfortní, klávesnice noťasu je naprosto nevhodná k hraní, obvzláště FPS a podobný typy her. Ten komfort tam není, klasickou klávesnici si položím kam chci a mydlím to naprosto v pohodě z křesla s myší na špagátě, bezdrát nepoužívám. A za druhý - monitor je moc malej. V dnešní době, kdy je běžný používat na hry 21" (a více) monitory, tak u noťasu díky malému rozměru nikdy tu atmosféru nezažijete, to je jak v kině, velký plátno - velký zážitky, to samý u televize a zíváte nudou ... Obrázek

Zamčeno