Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux.

#11 Příspěvek od stani »

Ventero1: dá se dát v Xubuntu Panel dolů? Vidím tam jen tři možnosti, ale tuto zrovna ne.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux.

#12 Příspěvek od Ventero1 »

Jasne. Pravym tl. na panel - panel - nastaveni - odtrhnout "uzmaknout panel" - vpravo levym tl. uchopit panel a pretahnout dolu - uzamknout panel.
Pamatuji si, jak jsem si tenkrat pekne zaspackoval, nez jsem na to prisel :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#13 Příspěvek od stani »

No jo, no. Každé distro má něco. Aktualizoval jsem můj úvodní příspěvek.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#14 Příspěvek od stani »

zeleno110: ty jsi taková výjimka :)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#15 Příspěvek od juhele2014 »

Líbí se mi, jakej je stani myslitel. :D Zkouší sedum dystrybucí a pak napíše: aby raději zůstali u Windows. Tak to je rada nad zlato ... :lol: :lol:
ps: Tohle sem našel na lamerovi ...
lam11.jpg

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#16 Příspěvek od stani »

Jo jo... :arrow: odkaz
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#17 Příspěvek od juhele2014 »

Pánové, pánové ... Vždyť je to jako s tím sexem, je to jen otázka peněz ... :D

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#18 Příspěvek od Ventero1 »

Tak jsem si včera prubnul MX 19.1 a jsem tedy docela v rozpacích. Výbava a komplexnost zůstaly na vysokém standardu, ikony stále stejně ošklivé - to se dá však změnit, ale na to že stále používá xfce, tak je to strašně těžkopádné - okna se aktivují a pohybují opravdu pomalu.
Vlastně už k MX 18.1 jsem psal, že mi přijde trochu méně svižné, než Xubu, ale teď už je to markantně horší.
To už mi opravdu Ubu Mate přijde stejné nebo o fous lepší, zatímco v Xubu 18.04 to lítá jak po másle ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#19 Příspěvek od juhele2014 »

Tak to máme sejnou zkušenost. Verze 19.1 není příliš povedená, popravdě sem taky čuměl jak péro z gauče, bo starší verze jsou rychlý a dobrý, ale tohle je nějaký "nepodarek". Mě to nenašlo tuším wifinu po nabutování, musel sem to ručně vyvolat a oskanovat a připojit. Starší verze naprosto bez problému. Holt není vždycky posvícení, známe to ...

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#20 Příspěvek od snl »

Co jsem tak měl možnost porovnat, tak Ubuntu lépe vykrasluje fonty. Nevím proč - asi se to dá nějak nastavit i v Mintu...

Jinak Windows 10 je slušný systém (už bych ho stavěl výš než Win 7), hlavně ten "fast-boot" (jakási polo-hybernace), kdy se to spustí za pár vteřin. Linuxy obecně mají bohužl problém s hybernací, vykreslováním fontů + vlastnost okenního manažeru neumožňuje úplnou maximalizaci webového prohlížeče (taby úplně nahoře).

Windows 10 je jinak dost strašidelný co se týká "volání domů" - těch nastavení, co se musí provést, aby to nebyl až takový spyware je úplně na přesdržku.

Navíc když srovnám velikost instalačky Win10 a "běžného" Linuxu, kde je navíc plno dalších aplikací v základu - co tam tem M§oft kur.. všechno do toho počítače instaluje? :D

Btw. brzy by mělo vyjít nové Lubuntu LTS...
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Zamčeno