Jednoduchý grafický editor.

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Jednoduchý grafický editor.

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Stačí mi něco opravdu malého jednoduchého - podpora jpg,bmp,png, kde ořežu obrázek/fotku, změním velikost/rozlišení, jednoduché kreslení - tužka/tvary, přidat text v barvě. Prostě něco jako malování ve Win7, možná ještě třeba úprava jasu, kontrastu a ostrosti fotky. Víc nepotřebuju.

Nějaký tip pro linux?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Jednoduchý grafický editor.

#2 Příspěvek od vxmery »

Drawing nevyhovuje?
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Jednoduchý grafický editor.

#3 Příspěvek od alojz »

...my paint...znami z win...appimage...asi...ak nechces instalovat gimp tiez je v appimage... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

https://www.linux-apps.com/ tu mozes/te hladat appimage...... :roll: :roll: :roll:
Naposledy upravil(a) alojz dne 08 dub 2020, 19:28, celkem upraveno 2 x.
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Jednoduchý grafický editor.

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Pinta vypadá docela dobře ...

https://pinta-project.com/pintaproject/pinta/

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Jednoduchý grafický editor.

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Určitě nechci nic řešit via Wine apod.
Ten gThumb - to už je skoro profi ne? A umí to jednoduché dokreslování - kolečko, čtvereček, čára, šipka, přidat textové pole?

V tom Drawing - jsou tam předdefinované šipky jako v tom Malování?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Jednoduchý grafický editor.

#6 Příspěvek od labeent »

XnView a XnConvert by Ti taky nepomohly? Alespoň s částí požadovaného si myslím, že ano.

Kód: Vybrat vše

https://www.linux-mint-czech.cz/2019/12/graficke-programy-a-mint/
Obrázek

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Jednoduchý grafický editor.

#7 Příspěvek od snl »

Umí některý editor "on-line" změnu parametrů jako Paint.net - tedy když třeba dáte kouzelný výběr, nebo výplň, tak můžete měnit treshold 0 - 100 % a ono se to plynule aktualizuje (rozšiřuje /zmenšuje oblast výběru, výplně). Gimp toto neumí...
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Jednoduchý grafický editor.

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Otázka nejspíš na Labeent, který se tomu věnuje - po přečtení jeho článku a mnoha pokusech:
Tak opravdu ten LO Draw vypadá nejlíp k tomu, co jsem chtěl. Mám však jeden veliký problém. Když tam vložím nějaký obrázek/fotku a na té udělám nějaké úpravy - např. dokreslím červené kolečko a šipku pro zvýraznění nějakého místa, tak jsem opravdu nepřišel na to, jak ten výsledný obrázek uložit, tak aby tam ty dokreslůvky zůstaly a zároveň tam nebyla ta bílá stránka coby podklad. Abych pravdu řekl, tak to vůbec nechápu, proč tam je - smysl by měl možná jenom její obrys - takhle je to podle mě stupidní kontrafunkční pruda.
Kdyby někdo věděl, jak to udělat, tak budu velice vděčný za radu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Jednoduchý grafický editor.

#9 Příspěvek od juhele2014 »

Gimp toto neumí... Samozřejmě, že umí, (a to s tím nepracuju - Nástroje - Nástroje barev - Práh), ale tebou požadovaná funkce nespadá pod název vlákna - Jednoduchý grafický editor. Ten má jiný vlastnosti. Funkce treshold je mírně pokročilá, to si rovnou nainstalujte wine a k tomu fotošop https://1url.cz/zz2ey a není co řešit.
:arrow: Ventero1
Ty si to komplikuješ. Vyzkoušej Pintu, to je docela povedej program, kreslí kolečka, obdélníky i šipky, píše do obrázku, a pod. A není potřeba wine ... :)

https://pinta-project.com/pintaproject/pinta/
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Jednoduchý grafický editor.

#10 Příspěvek od Ventero1 »

To mi napis, kde jsi tam ty sipky nasel - ja jsem tam zadnou paletu preddefinovanych tvaru vyjma kolecka a ctverce neobjevil ... Jinak by mi nejspise stacila ...

U toho LO Draw jsem na to už přišel. Když se dá export, tak v dialog. okně je vlevo dole téměř neviditelný úplně malinkatý čtvereček s tenounkým nápisem "výběr" - ten stačí zatrhnout.

Instalovat si ho samotný, pokud člověk neužívá více aplikací balíku LO, je však neefektivní - to už může člověk pomalu nainstalovat Gimp a Inkscape dohromady:

Kód: Vybrat vše

apt install libreoffice-draw
natahá přes 200MB
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno