Škálovanie CPU

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
etis
Příspěvky: 5
Registrován: 21 dub 2020, 15:22

Škálovanie CPU

#1 Příspěvek od etis »

Zdravím, mám i5-2520M a chcel by som znížiť jeho max. frekvenciu na jeho klasickú hodnotu 2,5GHz, aby sa pri max. využití nedržal nad touto hodnotou.
Skúšal som Applet Sledovanie škálovanie frekvencie procesora ale pri tomto cpu má len 2 možnosti powersave a performance. A ich zmena nič neurobí.....
Dá sa to nejako nastaviť?
Ďakujem.

menom
Příspěvky: 2778
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Škálovanie CPU

#2 Příspěvek od menom »

.

Mohol by si dat vediet o aky OS sa jedna (asi LM 19.3) s akym pracovnym prostredim.
Cim viac informacii das je viac pravdepodobne, ze sa tym bude niekto zaoberat a mozno
skorej dostanes uspokojivu odpoved.

K otazke - kedysi davno, ked sa pouzivalo pracovne prostredie Gnome 2, tak si pamatam,
ze tam boli nielen 2 ale az 3 moznosti nastavenia a skutocne to fungovalo.
No odvtedy som sa tymto nezaoberal, system si to riesi sam.

Je to notebook, chces aby fungoval efektivne ?
Da sa instalovat TLP .

.
.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Škálovanie CPU

#3 Příspěvek od juhele2014 »

Je možný, že to má v biosu natvrdo. Pak by musel do biosu. Svýho času jsem měl přetaktovanej C2D na 3,00GHz, a frčelo to pěkně, ale napájecí napětí jsem ručně snížil, tušim z 1,2 na 1,18V, a šlo to výborně, hřálo se to minimálně ...

etis
Příspěvky: 5
Registrován: 21 dub 2020, 15:22

Re: Škálovanie CPU

#4 Příspěvek od etis »

Juj prepáčte. Je to najnovší mint samozrejme. 19.3 Mate . HP 8460p. Ten applet na notebooku hp 745 g2 má možnosti viac, ale tu nie.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2790
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Škálovanie CPU

#5 Příspěvek od Ventero1 »

No ale to jsou notebooky min. o 3 generace od sebe - spíš o 4, a také o 2 modelové třídy. To je přibližně jako srovnávat poslední jedničkovou Oktávku s prvním Superbem. A pakliže to zkoušíš ve stejném systému, tak jsou 2 varianty - buď je tuto možnost třeba v BIOS nastavit nebo u HP 8460p to prostě deska neumožňuje ...
A jestliže to opravdu nepůjde, tak jak psal Menom, můžeš instalovat pro zvýšení efektivity TLP, případně ještě prostudovat dokumentaci a optimalizovat konfiguraci:
https://www.linux-mint-czech.cz/2015/09 ... nux-mintu/
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno