Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#31 Příspěvek od menom »

snl píše: 29 dub 2020, 15:05 Zkoušel jsem Mint Xfce, přinde mně to všechno stejný ty Linuxy dnes
.

Ze stejny, to by si mohol vyskusat nainstalovat naky system mimo rodiny .deb

Potom uvidis ako pri prvych vaznejsich problemoch sa zapotis ...
jestli třeba nebude hvízdat monitor

To vypada na stary napajaci zdroj co dosluhuje.

:)

.
.

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#32 Příspěvek od snl »

To ne, ten monitor je asi 2 roky starý, mám ještě jeden 10 let starý menší a ten si vesele hvízdá ve vypnutém stavu už od začátku :D

Na jednom starším počítači mám MX linux.

Chtěl bych zkusit něco jinýho než XFCE - tam jak něco trochu změním, tak se to celý rozhodí
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#33 Příspěvek od snl »

Lubuntu asi nejlepší linux - ta odezva i takhle z flešky je o poznání rychlejší i než Windows. Vše je přehledné, snadno ovladatelné, dostupné, intuitivní. Správce souborů OpenBox je lepší než ve Windows. Nainstaloval jsem si téma, změnil barvu aktivního záhlaví okna...

Akorát nevím proč se po chvíli udělá nahoře černý pruh... fonty asi už lepší nebudou
screen.png
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#34 Příspěvek od snl »

Tak už vím - to byl další panel - nevím jak se tam přidal :D
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#35 Příspěvek od menom »

.

Ked ti vyhovuje tak instaluj.

Ja som vcera vyskusal Sabayon linux vo verzi LXQt, instalacka ma 1,9 GB no vypada to hodne chude .
Neslo nastavit klik prstom na touchpad, tak letelo prec.

Dneska mam Sabayon KDE :

Kód: Vybrat vše

cat /etc/*release
Gentoo Base System release 2.6
DISTRIB_ID="Sabayon"
NAME=Sabayon
ID=sabayon
PRETTY_NAME="Sabayon/Linux"
Sabayon Linux amd64 20.03
A to uz je ina liga.
Pravda nake male muchy som zaznamenal, ale funguje docela slusne.
Som zvedavy po akom case sa to zosype.

.
.

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#36 Příspěvek od snl »

Tak tokuchpad nemám. Pořád mně nějak nesedí ty fonty, ostatní se dá nastavit, hlavně že je to rychlý
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#37 Příspěvek od stani »

Já jsem u Lubuntu 19.10 s písmem žádný problém nezaznamenal. Jinak v červenci budu Lubuntu 20.04.1 instalovat na pár PC, protože Lubuntu jako jedno z mála dister se dá.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#38 Příspěvek od snl »

Taky bych řekl, že Lubuntu je asi nejlepší zatím co jsem zkoušel
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#39 Příspěvek od Ventero1 »

Mě akorát děsí ta velikost - 14.04 Lubu se vešlo na CD (cca 750MB) Xubu něco málo přes 900MB. 18.04 Xubuntu přes 1,5GB - téměř dvojnásobek a co někdo psal tak Ubu 20.04 skoro 3GB - ať jdou do prdele s tou jejich nehospodárností a plejtváním prostředky - to už fakt za chvíli bude moloch jak Win - taky se k němu stupidními koncepcemi, odebíráním dobrých funkcí , přidáváním nesmyslných a práci komplikujících a poruchovostí čímdálvíc přibližují oproti téměř skvěle odladěným 14.04.x nebo u Mintu 17.3
Prostě pakatí celej svět a ajťácí stejně rychle jako politici ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#40 Příspěvek od stani »

Jojo, Mint 17.3, pár lidí co jsem jim je tenkrát instaloval, na nich stále jede. :-D
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Zamčeno