Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#41 Příspěvek od snl »

Místo aby konkurovali Windowsům, tím že to bude lite a bez pičovin, tak se snaží opičit po Windowsech. Jenomže Windows lidi používají ne kvůli MS Store nebo Clownu, ale kvůli tomu, že to bezproblémově běží na každým HW, že to dobře vykresluje fonty na webu a že je to v rámci možnosí spolehlivý a bezproblémový.

Spíš mně připadá, že se do toho Linuxu cpou přesně ty věci co lidi na Windowsech nesnáší. Ještě přidat telemetrii (Firefox už v tom jede) a bude hotovo.

Zkusím ještě Zorin Lite...
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#42 Příspěvek od snl »

Tak Zorin nepřesvědčil - je to značně zasekaný zvlášť ve srovnání s tím Lubuntu.
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#43 Příspěvek od Ventero1 »

Zdá se, že poslední verze xfce dister nejspíše bývají pomalé - možná má na to vliv nejnovější xfce samotné ? ? ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#44 Příspěvek od snl »

Možná to ještě není tak vychytaný.

Teď píšu prozměnu z Mintu xfce - a takhle na první dobrou je to určitě lepší než ten Zorin - nějaká lépe vybarvená okýnka to nezachrání (to si kdyžtžtak poladím sám).

Ještě vyzkouším asi Elementary.

Manjaro, Fedoru na to už asi nemám sílu (to myslím ani není z .DEB světa?)

V MX-linuxu byly dost špatný fonty...

Takový můj obecný poznatek - když Linux, tak prostě ten "nejlehčí" - ani vlastně za tu chvíli nevím jaký je rozdíl mezi Mint Mate a Xfce...

Pak určím "vítěze" a ještě asi vyndám tu ATI grafiku a zkusím jak to poběží na Intelové integrované, třeba přestane hvízdat monitor. ATI 3450 vs. Intel x4500 je výkonnostně dost podobný...

Jinak třeba jsem vyzkoušel Inkscape (jestli někdo ví co to je) v Lubuntu - a ten start a odezva úploně někde jinde než ve Windows. Ale asi to je tím, že to běží na nějakých těch GTK nebo čem...
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#45 Příspěvek od snl »

PS. jednoho bludišťáka pro toho kdo vymyslí, jak dostat úplně do rohu zavírací button ve Firefoxu.
Zkoušel jsem userchrome.css, ale nějak se to neujalo...
Screenshot_2020-05-01_16-23-15.png
Screenshot_2020-05-01_16-23-15.png (5.79 KiB) Zobrazeno 2719 x
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#46 Příspěvek od snl »

Tak Elementary má debilní rozložení plochy - dole ta aplovská blbost a nahoře cosi takdy, takže to ne.

Tak to vypadá na Lubuntu vs. Mint Xfce
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#47 Příspěvek od snl »

Zatím to vypadá na Lubuntu - docela mně překvapilo, že v OpenBoxu je i nastavení aby se mazalo přímo bez koše a bez upozornění. To jsem v žádným jiným Linuxu nenašel.

Asi chvílu zůstanu na Lubuntu, protože na Mintu nefunguje persistance.

Tak userchrome už funguje - správně je to userChrome - tedy musí tam být velké "C" v linuxu. Ty buttony jsou zřejmě nějak z GTK nebo tak něčeho, tak se to asi musí poladit jinak...

Fonty mám zatím defaultní (akorát jsem ikony na ploše dal místo fontu Ubuntu font DejavuSans.
screen.jpg.png
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#48 Příspěvek od alojz »

Snímka obrazovky 2020-05-01 21-58-07.png
Snímka obrazovky 2020-05-01 21-58-07.png (9.89 KiB) Zobrazeno 2701 x
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#49 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: sni
To hledání ideální distribuce není v souč. úpně jednoduchý. Jak tu bylo zmíněno - distra se nafukujou různýma chujovinama, které nejsou zdaleka odladěné na souč. hardware, je problém s kernelama i ovladačema. Kdo má starší funkční distro, tak u něj setrvává, to úplně chápu. Pro ilustraci - LM 19.2 xfce s novým kernelem se začal trochu sekat. Moje chyba. Ale měl sem tam už takových drobných "vylepšení", že jsem to smazal a zkusil něco jinýho. Volba padla na Lubuntu-20.04-desktop-amd64. No, tvářilo se to docela dobře, až na to, že kopírování souborů na plochu se ukazovalo se zpožděním, a pak to mělo drobné mušky ... (o tom kopírování tu už byla řeč). Pak problém s novým firefoxem - pluginy se chovaly divně, nestandardně. Provedl jsem full abgrejd, nacpal tam úplně všechno nový - a celkový stav se zhoršil. Takže sem to po pár dnech testování přeflešnul LM 19.3 MATE. Ale i tady se ukázaly chyby, na který sem si nechtěl zvykat. Opět práce s prohlížečem, opět full abgrejd, opět pluginy, asi sem si měl ty "masařky" zapisovat, abych to nyní nelovil z mojí děravý paměti. Ale proč se trápit a vychytávat chyby systému, když instalace nového distra na SSD je otázkou okamžiku. Neměřil sem to, ale od nahrání distra na flešku do konce instalace neuplyne ani 15 minut, tak nějak to odhaduju.
Tolik k tématu. Jsem na čistým LM 19.2 xfce, 64 bit, samozřejmě, žádnej abgrejd, zatim :) , a uvidíme, co bude dál ... :lol:
---------------
Palp fikšn : Já to povim, co bude dál. Teď zmizíš a budeš zmizelej, nebo tě zmizím já ... :lol:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Mint Mate vs Ubuntu Mate vs Lubuntu vs MX Linux vs Mint Xfce vs Xubuntu vs Zorin

#50 Příspěvek od snl »

Takže Mate nebo Xfce? Jsem z toho už nějak zmatenej :D
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Zamčeno