LXQt

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: LXQt

#11 Příspěvek od alojz »

...ma ten monitor zabudovane repraky???
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: LXQt

#12 Příspěvek od snl »

No, mám jinde jeden tak 10+ let starej monitor LG a ten když je vypnutej (jako ve standby), tak hvízdá celou dobu co ho máme jak parní mašina :D
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: LXQt

#13 Příspěvek od snl »

alojz píše: 06 kvě 2020, 12:27 ...ma ten monitor zabudovane repraky???
Jojo, ale ty jsou vypnuté v nastavení monitoru (aspoň doufám, že jsem to tehdy vypnul :mrgreen: )
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: LXQt

#14 Příspěvek od juhele2014 »

pak se nejaka civka (tlumivka) rozkmita - to by vsak nemelo nic spolecneho se zdrojem. To právě že jo. Píská to, když to nejvíc svítí, když je největší odběr. Určitě tam něco kmitá, ale jak jsem psal, lybar to řeší. Monitor taky dokáže pěkně rušit, to ví každej radiamatér. Takže rozebrat, a bude to jasný. Na mobil jsou v plejstore nějaký utility na sledování kmitočtovýho spektra, takže snl nám může přesně referovat, která frekvence ho dráždí ... :mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: LXQt

#15 Příspěvek od snl »

Hehe, mám celkem hudební slchu, ale absolutní asi ne, ale můžu zkusit něco nagenerovat v Audacity nějakou tu sinusoidu :D
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: LXQt

#16 Příspěvek od Ventero1 »

Juhele: Jsi to vytrhl z kontextu - když si tu větu přečteš pořádně, tak stať je, že pokud se jedná o rozkmitání nějaké tlumivky v důsledku frekvenční odchylky, pak to nic společného se zdrojem nemá. V ostatních případech by mohlo, ale u desktopového monitoru regulace podsvícení vždy bývala přímo a nikoliv via ACPI jako u NTB. A vše ostatní, co generuje GK a posílá grafickým kabelem opravdu se zdrojem nic společného mít nejspíš nebude - nedovedu si nic takového představit, co by šlo jako signál a mělo tak velký vliv na zdroj, že v některých systémech při zhruba stejném promítání obrazu se stejným rozlišením a frekvencí ano a v jiných ne ...
Každopádně ten monitor není úplně cajk ...
Můj PC taky není úplně cajk, když MB škrká a píská, pokud tam dám SSD místo HDD - taky záhada pokud můj nový SSD má podle měření výrobce podobný odběr jako ten HDD ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: LXQt

#17 Příspěvek od snl »

Zkusil jsem ještě reset toho monitoru, tak uvidím...
Mám to připojený přes VGA - tam nevím co se posílají za extra synchronizační data nebo tak něco...
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: LXQt

#18 Příspěvek od snl »

Včera jsem vyzkoušel i Debian LXDE jestli to někoho zajímá.

Je to dost slušný, akorát pár věcí už tam přece jenom chybí - vyhledávání (takové to v nabídce "start") a pak tam není nějaký ten Kompiz nebo tak něco, takže ve Firefoxu se to dost při posouvání stránek vlní.

Tohle už je asi mox extrémní distro skutečně pro hodně pomalé počítače.
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Zamčeno