Rostoucí podíl Linuxu.

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#21 Příspěvek od juhele2014 »

No ono, kdyz chces neco lehkeho a zaroven komplexniho, tak nejspis nic lepsiho nez Lubuntu nenajdes To je vyloženě diskutabilní. Jak jsme se přesvědčili, tak je to funkční "kus od kusu", jestli mi rozumíš. I to MX 19 je prostě nepovedený, a to nepatří mezi náročná distra. To slovenský upravený Lubuntu by mohlo fungovat, každopádně to bude chtít testy ... Je tam Radeon grafika, to je velká radost ... :| Před chvilkou jsem prubnul distro KaOS-2020.05 https://distrowatch.com/?newsid=10904 a vypadá to dost dobře. Po startu je aktivních pouze 145 tasks, pokud si to dobře pamatuju, to je zajímavý. Funkční s dobým dizajnem, to by se mohlo líbit ... ;)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#22 Příspěvek od Ventero1 »

No jo, ale to uz bude nejaka exotika - jakou to ma podporu, forum, cestina, komunita ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#23 Příspěvek od snl »

juhele2014 píše: 08 kvě 2020, 19:32 Když tě iritujou ty taby ve firefoxu, tak zkus něco jinýho. Změna je život. Prubni Brave, to vypadá dobře, pluginy fungujou, a TABY JSOU ÚPLNĚ NAHOŘE ... :D

https://brave.com/
Jediná věc co mě tam irituje jsou ty "zavírací" buttony vpavo nahoře, že nejsou úlně v pravo nahoře :lol: : _ o x

Ventero1 : chtěl jsem něco lehčího hlavně z důvodu té instalace na to starý AMD... já tam popravdě už nainstaloval tak před rokem MX-linux do dualbootu s Windows XP, ale moc ovací jsem nesklidil :D Navíc v tam blbne myš (ve Windosw funguje v pohodě) - začne najdenou lítat kurzor a sám otvírat a zavírat různý nabídky, nebo se to kousne úplně, nejde updatovat, to jsem vždy dělal tak na 10 pokusů...

Ano - Lubuntu je celkem super - btw. i to Xubuntu je super... akorát to vše je z pohledu mé našlapané mašiny se SSD diskem :mrgreen: Když to dám na starý počítač, tak hned vše vypadá trochu jinak.
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#24 Příspěvek od Ventero1 »

Co jsem myslel - sere mě, když prostě najedu doprava, abych posunul posuvníkem a ono nic, nebo chci zavřít okno a zas nic. To bych to nejradši rozmlátil jak jsem jinak klidný člověk :mrgreen:
Tak jsem si teď otevřel Firefox, kouknul jsem na člunek, který opravdu není úplně u kraje - je tam tak 0,5mm ke kraji obrazovky, ale když zajedu šipkou myši úplně na doraz a stisknu levé tl., tak se člunek uchopí a normálně jede. Ale to skoro nepoužívám - mám kolečko a klávesy.
No a s křížkem to samé - najedu na kost do rohu, kliknu a zavřu okno.
Takže ty kraje, které jsi mi zelenými šipkami zvýraznil, jsou tam jen estetické, a bude to nejspíš opravdu odvislé na daném tématu okenního manažeru ...
Naposledy upravil(a) Ventero1 dne 09 kvě 2020, 19:09, celkem upraveno 1 x.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#25 Příspěvek od snl »

Ale jo, ono je to drobnost, aspoň si omylem nezavřu prohlížeč :mrgreen: ... Spíš to beru jako takový "hlavolam /výzvu", jak to dořešit přesně jak chci. Ten scrollbar mně v MX-linuxu funguje přesně jak píšeš (jenom v Mint Mate to nefungovalo, ale tam je asi víc věcí špatně). Btw. znáte tu Xfce funkci, že podržíte stlačené tlačítko na scrollbaru a ono se to pak za chvíli posouvá pomaleji ? Já to občas náhodně zapnul, ale nebyl jsem schopnej to nějak vědomě zopakovat :D Teprv včera jsem na to přišel :D
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#26 Příspěvek od Ventero1 »

Co jsem koukal, tak zmizely u FF šipky nad a pod posuvníkem ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#27 Příspěvek od snl »

Ventero1 píše: 09 kvě 2020, 19:11 Co jsem koukal, tak zmizely u FF šipky nad a pod posuvníkem ...
Tak toho jsem si ani nevšiml - ale nikdy jsem je nepoužíval, takže za mě OK
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#28 Příspěvek od Ventero1 »

Taky mě to netankuje ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Rostoucí podíl Linuxu.

#29 Příspěvek od Ventero1 »

Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno