Palemoon 28.8.4 neuvolňuje RAM

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Palemoon 28.8.4 neuvolňuje RAM

#1 Příspěvek od juhele2014 »

Venku to vypadá na vokurkovou sezonu, tak sem přispěju taky s troškou do mlejna - zlobí mě Palemoon 28.8.4 Když mám v prohlížeči asi 20-30 stránek, tak se paměť pomalu zaplňuje. Když stránky vypnu, měla by se RAM uvolnit, ale nějak se to neděje. Pro srovnání jsem zkusil Firefox (zase) a ten pracuje korektně. Vypadá to takto:
pic54.jpg
Levá šipka ukazuje stav před načtením stránek, pravá šipka po uvolnění záložek (vypnutí). Firefox se dostane na svojí původní hodnotu, Palemoon nikoliv. Čekal jsem asi minutu, jestli se to nějak skokově nezmění, ale nic se neděje. Jsou k mání nějaký pluginy (bartab tycho) ,ještě to vyzkouším, ale moc si od toho neslibuji ... :? Pokud máte někdo nějaký nápad, tak sem klidně napište ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Palemoon 28.8.4 neuvolňuje RAM

#2 Příspěvek od Ventero1 »

hmm - palemoon se zacina zdat coby odlehcena verze FF zbytecnym - ty hodnoty ram vypadaji prakticky stejne a kdyz nakonec ani neuvolni, tak je to jeste horsi ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Palemoon 28.8.4 neuvolňuje RAM

#3 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: zeleno
No moment, co to seš za pokusnýho králíka, když ani neotvíráš 20 záložek najednou ... :?: Je to snadný. :) Mám záložku PC a taky záložku linux. V nich mám cca 20 -30 odkazů na různý stránky, a dole na konci je napsáno Otevřít vše v panelech ! Takže - kupředu Háďo ... Otvírám vše v panelech a koukám na graf ve Správci úloh, jak jede nahoru. Za chvíli to stopnu pomocí Zavřít panely vpravo (po částech). To je celý, ale Palemoon je docela nenažranej, pod 1GB nejde, a to není dobrý ... Se asi podivám po jiném browseru ... :shock:

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Palemoon 28.8.4 neuvolňuje RAM

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Dnes je k dispozici verze 28.9, viz http://www.palemoon.org/releasenotes.shtml , ale jestli dojde k nějaké změně s uvolněním RAM, to budu teprve testovat. Zabalený je to zde http://linux.palemoon.org/download/mainline/

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Palemoon 28.8.4 neuvolňuje RAM

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Zvědavost ... :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Palemoon 28.8.4 neuvolňuje RAM

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Jak to dopadlo s novejsi verzi ci verzemi Palemoon - uz uvolnuji RAM?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Palemoon 28.8.4 neuvolňuje RAM

#7 Příspěvek od snl »

Palemoon jsem pár let taky používal, ale postupně to nějak upadalo + nebyly na něj některé aktuální addony
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Zamčeno