Co byste chtěli vědět

Diskuze o našem webu, tomto fóru a možnostech jejich vylepšení
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Co byste chtěli vědět

#11 Příspěvek od snl »

Tak dizajn mého blogu by byl zhruba hotový - teď tam ještě něco napsat :mrgreen:

http://mxlinux.blog.cz/
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Co byste chtěli vědět

#12 Příspěvek od snl »

Takže první článek o vektorové grafice:

http://mxlinux.blog.cz/2005/co-je-to-ta ... va-grafika
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Co byste chtěli vědět

#13 Příspěvek od snl »

Další článek, už se pomalu ale jistě blížím k MX Linuxu:

http://mxlinux.blog.cz/2005/mx-linux-na-disku
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Co byste chtěli vědět

#14 Příspěvek od Ventero1 »

Napíši teď čistě o svých pocitech - nejsou to ani závěry ani soudy - a pokusím se být ve své subjektivitě max. objektivní ;)
Doufám tedy, že se tě to nijak nedotkne.

Abych pravdu řekl - možná to tak má ještě někdo - čekal jsem, že ty články budeš psát sem a trochu mě mrzí, že jsi si založil vlastní blog. Nebyl jsi asi ještě tady, když se tu hledal nový správce a probíhala tu rozsáhlá diskuze, kde jsme se bavili mimo jiné i o velké roztříštěnosti. Souběžně i vedle na fóru Ubuntu.
V našem českém prostředí s poměrně malou základnou mi to přijde asi jako, že je hezké vysázet dalších pár stromků, ale proč o kus dál od již založeného a aspoň trochu rozrostlého lesíka. Obvykle to bývá tak, že takový osamocený ostrůvek pár stromků je náchylnější na vnější vlivy a má menší šanci na udržení. Pokud si ho nepěstuje víceméně sám pro sebe.

Na druhou stranu zase třeba vyjádřit, že jednak se mi tvé články líbí - jsou takové obecnější a lehké až hravé, na rozdíl od mých, a to je z hlediska popularizace daleko daleko lepší a také chápu, že jsi si vybral MX a to už je trochu jinde. Pak ti ze srdce přeji a ostatním uživatelům, aby jsi jednou svůj blog metamorfoval v plnohodnotné české stránky MX Linux, včetně možnosti registrace a fóra.
Kdyby jsi o tomto někdy uvažoval, tak myslím, že WordPress poskytne stejné zázemí, jako tady nám a také by jsi třeba mohl vyhledat bývalého hodnotného člena této komunity RedHawk, který je daleko více zaměřen právě na Antix a z něho vycházející MX, a oslovit ho, jestli by se do toho projektu nepřidal - sám má vlastní rozsáhlý blog, tedy velkou materiální základnu do začátku.

Ty poslední věty píšu vlastně trochu proti svému přesvědčení, ale vlastně se to úplně nevylučuje - osobně jsem horoval spíše za velké spojení všech českých linuxových stránek v podobě jakési generální základny s propojením všech členů, která by pak sloužila jako rozcestník na víceméně zachované původní stránky jednotlivých dister a přidružených fór. V podstatě by se toho moc neměnilo, jen by existovala jakási nadstavba a maximalizovala by se tak členská základna, což by se dalo prakticky využít k nějakému silnějšímu vlivu v případě potřeby.

Vlastně ani tak nejde o tuto věc jako takovou - moc mě mrzí, jak lidé celkově pozbývají pospolitosti - lidé v západních kulturách začínají připomínat medvědy a tygry, více něž člověka samotného ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Co byste chtěli vědět

#15 Příspěvek od snl »

Pojal jsem to spíš takovou BFU formou, protože se za BFU tak jako tak považuji, ale zajímám se, hledám zkouším, čtu...
Takže si říkám, že mám blíž k těm 99 % lidí, co jsou jetšě víc BFU - takových Redhawků je na prstech jedné ruky - ale ne vždy se pojí jejich rozsáhlé znalosti ze světa linuxů se schopoností se trochu vžít do pozice toho běžného lojzy uživatele, co považuje za vrchol počítačových dovedností, když jednou za život přepíše nějakou položku v registrech windows.

Tak ano - je to vždy o EGU - však i ten Redhawk mně hned do komentáře napsal pomalu výhružně, že se prý přiživuji na MX Linuxu. Tak dobře - já z toho nic nemá, chtěl jsem se podělit o nějaké své získané poznatky - ale jestli se k tomu ta "linuxová komunita" bude stavět tímto způsobem, že jsem někomu šlápl na bábovičku, tak se na to můžu úplně - víte co...

Blog.cz je taková čistě česká záležitost - je to řekl bych taková důvěryhodná doména - sice to skřípe a nějaký ten wordpress na nějakým hostingu by jistě fungoval líp - ale zas je to taky taková globální věc, už to prostě smrdí těmi fuckbooky, googly a podobnými neřády. I když blog.cz tuším ted vlastní TV Nova, takže taky nevím no, ale to už si jeden nevybere.

Nejlíp samozřejmě něco zcela od píky - ale to bych už nedal.

Pak je možnost ještě takovéto opensource forum jako je toto + nějak k tomu přidat stránky by asi už nebyl takový problém. Ale to bych už úplně nosil dříví do lesa :D
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Co byste chtěli vědět

#16 Příspěvek od snl »

Zásadní problém tak jako ve všem je, že lidi jsou prostě svině :D
Co si jeden neudělá sám, to nemá - a pro mě je ten blog.cz řekněme nejlepší poměr cena /výkon - a teď nemyslím finančně, ale tím, kolik bych musle věnovat úsilí, kdybych se snažil něco administrovat na zcela ve své režii, neřkuli se učti psát web od nuly a pod.

Já prostě chtěl vytvořit něco, co graficky trochu vypadá, nebo aspoň že se z toho nepobliju hned jak tam přijdu :D A zároveň jsem chtěl hned začít psát a ne místo toho řešit, že tamhle nefungují komentáře, tamhle prolezl nějaký spambot, tamhle někdo háže odkazy na nějaký nelegální sračky atd.

Pokud chcete něco většího, tak to asi nebude one-man-šou, já bych třeba mohl kreslit nějakou tu grafiku apod. někdo jiný by se toho ujal po té stránce tvorby toho webu a další by mohli psát skutečně odborné články - ale těch je taky plný internet, nedělejme si iluze, že po tomto je poptávka, nebo že to chybí.

Je pěkný když někdo se vyzná do posledního řádku ve zdojáku jádra nebo já vím v čem, ale když je to na druhou stranu "autík", co nechápe, že někdo jiný nechápe - tak je to z hlediska komunikačního webu jak kdyby to psal mentálně retardovaný.
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Co byste chtěli vědět

#17 Příspěvek od Ventero1 »

Zas tak výhružný mi to nepřipadá - vyjádřil svůj názor - ty jsi vysvětlil svůj. Možná by stálo za to, ho kontaktovat, dovysvětlit a nabídnout mu účast na tom, udělat z toho něco komplexnějšího. Pak by minimálně pochopil, že nejde o přiživování a třeba by i přijal. Ovšem v případě, že by jsi o této vizi také přemýšlel v relaci, že by to za to mohlo stát.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Co byste chtěli vědět

#18 Příspěvek od Ventero1 »

Svině jsou v tom lepším případě - to je aspoň inteligentní tvor schopný vytvořit hlubší sociální vazbu. Bohužel čímdálvíc lidí připomíná tvory, které toho schopni nejsou - jako již zmínění medvědi a tygři - a to je ten průšvih, protože tím popírají veškerou strategii, která přivedla lidstvo na vrchol. Více, než 30% lidí už nejsou schopni ani soužití v páru a z těch 70% se možná polovina dá nazvat plnohodnotným partnerským vztahem ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 309
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Co byste chtěli vědět

#19 Příspěvek od snl »

Myslím že to je divný "tvor" ten R.H., s takovými není rozumná řeč, to by asi k ničemu dobrýmu nevedlo. Ať si dál píše ty svoje Worperss stránky, tam udělá ještě tak nejmíň škody....

Jojo, sviním se tímto omlouvám, stejně jako ku.vám a jiným co se používají jako připodobnění.
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Co byste chtěli vědět

#20 Příspěvek od alojz »

...nenasiel som vhodnu nahradu namiesto mate menu,esta brisk menu ako-tak,skorej len tak,a ma aj dlhu ikonku,samozrejme bez nastavenia popisu...moje rozhodnutie padlo na downgrade mate 1.24,na 1.20,a šecko by malo fungovat....VAS NAZOR???...este perlicka-ani viber nefunguje korrektne zatial...akotak cez flatpack... :evil: :evil: :evil:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno