Co byste chtěli vědět

Diskuze o našem webu, tomto fóru a možnostech jejich vylepšení
Zamčeno
Zpráva
Autor
sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Co byste chtěli vědět

#81 Příspěvek od sasa.chetan »

alojz píše: 29 kvě 2020, 19:10 ...skoncila win7-ka,nainstaloval som dcere linux,ako jediny OS na notbuku...dal som mensi uvod do linuxu...uplne zbytocne,po tyzdni sama zvladla linux,na urovni pouzivatela...na svojich prednaskach uz vsetko bezi z linuxu,sama pripojila monitory a vsetko suvisiace...tym som chcel poukazat na skutocnost,ze ked niekto chce,tak to ide...ale v tieni win,a prirovnavat sustavne k win,to nebude ist...to bol moj podvecerny prihovor...na dnes... :roll: :roll: :ugeek:
win7 neskoncila. updaty su plne funkcne do 2023 aj podpora vo firme, len budu iba security updates a critical.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Co byste chtěli vědět

#82 Příspěvek od alojz »

...upravil som to,kvoli nedorozumeniam... :oops: :oops: :oops:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Co byste chtěli vědět

#83 Příspěvek od Ventero1 »

To se ale musi priplatit - ne?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Co byste chtěli vědět

#84 Příspěvek od snl »

To je mě náhadou, že s tím nástupem Win10 nedošlo k většímu rozšíření Linuxu
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2791
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Co byste chtěli vědět

#85 Příspěvek od Ventero1 »

No - právě, že došlo. Jednak o tom vypovídá větší přísun dotazů úplně nových lidí či po dlouhé době navrátivších se na tomto i Ubu fóru, kteří právě potíže s W10 uvádějí jako jediný či hlavní důvod - počítám, že na zahraničních to bude podobné a také to dokládají nově zveřejněné statistiky na které jsem dával v jiném vlákně odkaz
Bohužel velké rezervy v linuxu, hloupá politika vývojářů a mizerná či chybějící spolupráce mnoha výrobců mnoho z nich zase vyleká a odejdou.
Jako dobrý počin se mi teď zdá to, že Canonical chce certifikovat Ubuntu pro nejrozšířenější modely kancelářských a managerských NTB - HP, Dell, Lenovo - tak aby na vybraných strojích OOB fungovalo vše. To by se mohlo logicky přenést i na distrech z něj vycházejících - jako třeba LM. Tiskárna a wifi karty budou počítám trochu problém i nadále ...
Dále to potvrzuje i změna politiky AMD, která byla co se týče Linuxu dost ignorantská a od cca 2016/2017 dodávají kód a je integrován do kernelů.
Mimochodem v serverovém prostředí má Linux kolem 40% zastoupení - to není špatné číslo.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Co byste chtěli vědět

#86 Příspěvek od sasa.chetan »

Ventero1 píše: 29 kvě 2020, 21:18 To se ale musi priplatit - ne?
nie stale su funkcne, kedze vacsina bank a statnych uradov v EU ma Windows 7 (rovnako EK)

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Co byste chtěli vědět

#87 Příspěvek od sasa.chetan »

snl píše: 29 kvě 2020, 22:12 To je mě náhadou, že s tím nástupem Win10 nedošlo k většímu rozšíření Linuxu
to sa tazko urcuje, je pokles PC s Windows (statcounter) ale extra narast desktopov nie je, vela uzivatelov ma ghostery + ublock

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Co byste chtěli vědět

#88 Příspěvek od Livan »

zeleno píše: 29 kvě 2020, 11:20 Škoda, že sa to takto delí na operačné systémy, počítač je stroj a mal by vedieť pre užívateľa spustiť akýkoľvek program. Možno to niekedy bude realita. Ja zatial využívam aspoň vymoženosti Wine na spustenie win programov.
Pokud chceš používat windowsácké programy, tak proč si tam prostě nenecháš windows a hotovo? Však to je úplně šoufl. Kvúli čemu tam potom máš ten linux? Je logické, že pokud pracuju s MS Office tak chci mít na pozadí windows a ne nějakou emulaci wine na linuxu. Ja to dělám taky tak. Mám ntb s linuxem, kde mám vše linuxácké a potom mám jeden ntb s windows, kde mám programy windowsácké. Pokud máš jenom jeden pc, existuje dualboot právě pro případy, že se bez windowsáckých programú neobejdeš. Ještě bych to uznal pro jeden nějaký speciální program ale mít na linuxu púlku nejpoužívanějších programú pro windows je nesmysl.
P.S. To je vyjádření mého názoru a ne nadávky, jak sis v minulosti stěžoval, že Ti za články o wine lidi nadávají.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Co byste chtěli vědět

#89 Příspěvek od alojz »

...zle si vylozil pracu pana zeleno...bo kvoli automape a wxmp3 gain sa mi neoplati nosit druhy notbuk s win...ani dualboot...asitaknijak...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Co byste chtěli vědět

#90 Příspěvek od Livan »

zeleno píše: 31 kvě 2020, 14:27
Livan píše: 31 kvě 2020, 10:50 P.S. To je vyjádření mého názoru a ne nadávky, jak sis v minulosti stěžoval, že Ti za články o wine lidi nadávají.
Tie programy tam mám preto, aby som vedel poradiť linuxákom, keď sú v núdzi a tí mi potom nenadávajú, ale ďakujú za vyriešenie ich problému. Pán "alojz" to pochopil, pán "Livan" nie. :D
Pán "Livan" pochopil, že pomáhaš Linuxákom škrabať sa na ľavej strane hlavy pravou rukou. Však linuxák je preto linuxákom, že používa OS linux aj s linuxovými programami. Pokiaľ Linuxák používa windowsácke programy, je z neho windowsák.

Zamčeno