Linux pustený z live USB s persistent storage - nefunguje dobre [VYŘEŠENO]

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Linux pustený z live USB s persistent storage - nefunguje dobre

#11 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Ventero1
Tak to je mrzuté. V hlavním růtu je adresář boot, a v něj je adresář grub. Je teda pravda, že datum vytvoření toho grug.cfg je 25.7.2018, takže to vypadá na orig. konfigurák. Kde hledat ten "pravej", to netuším ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Linux pustený z live USB s persistent storage - nefunguje dobre

#12 Příspěvek od Ventero1 »

Asi to zase budu muset vyzkouset osobne a taky vic zjistit, jak ta persistence funguje.
Je na case se tomu kouknout na zoubek.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Linux pustený z live USB s persistent storage - nefunguje dobre

#13 Příspěvek od hal_sk »

Mením status tohto topiku na VYŘEŠENO. Vďaka za komentáre.
Trocha som experimentoval s cieľom zistiť, aké kategórie USB flešiek fungujú a aké nie (rozbehanie live USB s Ubuntu s persistent storage vytvoreného cez Mint pomocou mkusb).
Skúsil som dokopy 6 rôznych USB flešiek (raz som skúsil aj iný USB port).
Úspešnosť: 50%.

USB flešky...

...na ktorých to fungovalo:
Staršia USB 3.0 SanDisk Ultra Fit 32GB
Staršia USB 2.0 Kingston DataTraveler SE9 32GB
Nová USB 3.0 SanDisk Ultra Luxe 256GB


...na ktorých to nefungovalo:
Nová USB 2.0 Verbatim Store n Go ToughMAX 32GB
Nová USB 3.0 Verbatim Store n Go Metal Executive 64GB
Nová USB 3.0 Kingston DataTraveler SE9 G2 64GB


Poznámka pod čiarou - čo to znamená "nefungovalo":
Pri spúšťaní Ubuntu po nabootovaní z live USB sa zobrazilo logo Ubuntu a progress barom "Checking disks: 0% complete". Takto to ostalo niekoľko minút a potom sa buď zobrazila čierna obrazovka a nič, alebo za zobrazila zmes chybových hlášok na čiernej obrazovke typu kde sa podozrivo často vyskytoval pojem "Firmware bug", takže to bude asi problém s mojim ASUS notebookom.

Žiadne korelácie v zmieňovaných USB fleškách nevidím :?: Ale fuck it. Hlavne že mi to ide aspoň na niektorých.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Linux pustený z live USB s persistent storage - nefunguje dobre [VYŘEŠENO]

#14 Příspěvek od Ventero1 »

Takovy uvaha, ze FW bug se muze tykat i flashky - to by vysvetlovalo, proc to na nekterych jde a jinych ne - mozna, ze se to toci kolem toho, ze FW nekterych flesek neumi pracovat s vice oddily.
Naposledy upravil(a) Ventero1 dne 29 čer 2020, 13:49, celkem upraveno 1 x.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Linux pustený z live USB s persistent storage - nefunguje dobre

#15 Příspěvek od Livan »

hal_sk píše: 27 čer 2020, 12:17 Kur*a! Prečo to musí byť s Linuxom VŽDY také komplikované :evil: . Pardon, ale musel si ulaviť.
Podľa mojich skúseností je použitie programu UNetBootIn na persistenciu strata času, je to jeden z najmenej spoľahlivých programov. Osvedčili sa mi MultiBootUSB a RUFUS (pod windows). Pri ich použití by problémy nemali nastať, pokiaľ je použité iso bez chyby stiahnuté. Kontroluješ ich po stiahnutí? Tebou použitý program som neskúšal, takže neviem ako je na tom so spoľahlivosťou.

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Linux pustený z live USB s persistent storage - nefunguje dobre

#16 Příspěvek od hal_sk »

Livan píše: 28 čer 2020, 12:41Kontroluješ ich po stiahnutí?
Kontrolujem vždy.
Ale nakoniec mi to nefachalo ani tak. Už som si myslel, že cez ten mkusb som ten persistent v Ubuntu live rozchodil a aj to tak vyzeralo. Problém bol však v tom, že keď som spustil novo pridanú apku (ktorá ostala po reštarte pridaná), tak sa apka nespustila. Navyše neišli spustiť ani základné defaultne nainštalované apky ako napr Ubuntu Software - na pridávanie ďalších apiek...
Vykašlal som sa na to. Musel som si komplet zálohovať disk, naformátovať, vytvoriť partície a nainštalovať 2 operačné systémy normálne na disk a teraz frčím pomocou dualboot. Takže pekný víkend, ale naučil som sa zas niečo nové :D

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Linux pustený z live USB s persistent storage - nefunguje dobre

#17 Příspěvek od sasa.chetan »

hal_sk píše: 28 čer 2020, 22:55
Livan píše: 28 čer 2020, 12:41Kontroluješ ich po stiahnutí?
Kontrolujem vždy.
Ale nakoniec mi to nefachalo ani tak. Už som si myslel, že cez ten mkusb som ten persistent v Ubuntu live rozchodil a aj to tak vyzeralo. Problém bol však v tom, že keď som spustil novo pridanú apku (ktorá ostala po reštarte pridaná), tak sa apka nespustila. Navyše neišli spustiť ani základné defaultne nainštalované apky ako napr Ubuntu Software - na pridávanie ďalších apiek...
to skor vyzera na problem s remasterom po instalacii programu (teda ak naozaj perzistencia fungovala)
na debian s xfce na 16GB usb mam 2GB perzistent particiu. obcas sa pri aktualizacii nezaktualizuje.
pomaha nechat to dlhsie "ustalit" (do 10min) a nasledne vypnut system

Zamčeno