Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
RadekD
Příspěvky: 315
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#21 Příspěvek od RadekD »

Devuan jsem taky zkoušel, ale mám pocit, že je tam situace ještě horší, než v klasickém Debianu. Co se týká "aby mi všechno šlo", až na wifi mi jde v Debianu všechno a když s tím počítáš, je to otázka snad 10 sec. Horší je, že bez sítě se některé věci nestáhnou a pak se někdy divíš, proč to nebo ono nejde (nutno dodat, že když budeš instalovat Mint úplně bez sítě, dopadneš stejně...). Příkladem jsou lokalizace: instaloval jsem v češtině, Thunderbird byl v češtině, přesto mi odmítal načíst profil (zálohuji celý adresář .thunderbird) a stále tvrdil, že mám starší verzi - byla stejná. Až pak mne napadlo zkontrolovat lokalizace a zjistil jsem, že *.cs chybí. Doinstaloval jsem a najednou se TB otevřel s mým původním profilem a všemi e-maily. Stejně tak Firefox: v Deb je Firefox-ESR, profil si načetl, ale když jsem zadal mapy.cz, stále se mi otvíralo en.mapy.cz. Po doinstalování lokalizace je vše OK.
Mint je OK, taky jsem ho měl rád, ale poslední dobou se začíná chovat nestabilně a každodenní aktualizace to potvrzují. Nepotřebuji jádro 5.xx, 4.x mi stačí, když všechno funguje. Asi se ze mne stává konzerva, to bude věkem :D
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Uživatelský avatar
snl
Příspěvky: 327
Registrován: 08 lis 2019, 12:45

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#22 Příspěvek od snl »

Tak už vyšlo nové Lubuntu 20.04 :D

https://lubuntu.me/focal-released/
:ugeek: > :roll:
:cry: > :lol:
:!: > :shock:
:mrgreen:

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#23 Příspěvek od juhele2014 »

Konečně slušná diskuze : https://m.zive.cz/ubuntu-2004-zase-vas- ... howforum=1 :D
Místama docela hustý ...

marastudna
Příspěvky: 1
Registrován: 28 čer 2020, 10:45

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#24 Příspěvek od marastudna »

Instaloval jsem Nový LINUX Mint 20.Ulyana a vyskytly se dva problémy.V prvém nelze nainstalovat přes terminál Clipgrab-terminál hlásí,že chybí jakýsi focall a v druhém případě jsem si nainstaloval z podpory Chromium Browser,ale ten poté nelze spustit a ani se nikde nezobrazí v nabídce funkcí,ape snad jsou to jen porodní bolesti. ;) ;) ;)

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#25 Příspěvek od sasa.chetan »

marastudna píše: 28 čer 2020, 10:58 Instaloval jsem Nový LINUX Mint 20.Ulyana a vyskytly se dva problémy.V prvém nelze nainstalovat přes terminál Clipgrab-terminál hlásí,že chybí jakýsi focall a v druhém případě jsem si nainstaloval z podpory Chromium Browser,ale ten poté nelze spustit a ani se nikde nezobrazí v nabídce funkcí,ape snad jsou to jen porodní bolesti. ;) ;) ;)
:D a l tomu bug s LUKS a wifi adaptermi RTL.
20 zacina uspesne ako jej predchodcovia. namiesto oprav a doladenia vydanie s bugmi, ktore nie su v UBUNTU

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#26 Příspěvek od menom »

marastudna píše: 28 čer 2020, 10:58 Instaloval jsem Nový LINUX Mint 20.Ulyana a vyskytly se dva problémy.V prvém nelze nainstalovat přes terminál Clipgrab-terminál hlásí,že chybí jakýsi focall a v druhém případě jsem si nainstaloval z podpory Chromium Browser,ale ten poté nelze spustit a ani se nikde nezobrazí v nabídce funkcí,ape snad jsou to jen porodní bolesti. ;) ;) ;)
.

Ahoj,
Trochu nechapem, preco pises do tema Ubuntu o problemu s LM 20

Stale je tu moznost zalozit nove tema na dany problem v prislusne sekci
Mas 2 problemy tak klidne zaloz 2 nova vlakna

.
.

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#27 Příspěvek od menom »

sasa.chetan píše: 28 čer 2020, 15:23
marastudna píše: 28 čer 2020, 10:58 Instaloval jsem Nový LINUX Mint 20.Ulyana a vyskytly se dva problémy.V prvém nelze nainstalovat přes terminál Clipgrab-terminál hlásí,že chybí jakýsi focall a v druhém případě jsem si nainstaloval z podpory Chromium Browser,ale ten poté nelze spustit a ani se nikde nezobrazí v nabídce funkcí,ape snad jsou to jen porodní bolesti. ;) ;) ;)
:D a l tomu bug s LUKS a wifi adaptermi RTL.
20 zacina uspesne ako jej predchodcovia. namiesto oprav a doladenia vydanie s bugmi, ktore nie su v UBUNTU
.

A u teba nechapem preco sa tak radujes, ani MX neni bez problemov, sam sa mu v poslednom case dost venujem.

Vseko chce cas, ono si to sadne ... casom ...

.
.

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#28 Příspěvek od sasa.chetan »

menom píše: 28 čer 2020, 16:29
sasa.chetan píše: 28 čer 2020, 15:23
marastudna píše: 28 čer 2020, 10:58 Instaloval jsem Nový LINUX Mint 20.Ulyana a vyskytly se dva problémy.V prvém nelze nainstalovat přes terminál Clipgrab-terminál hlásí,že chybí jakýsi focall a v druhém případě jsem si nainstaloval z podpory Chromium Browser,ale ten poté nelze spustit a ani se nikde nezobrazí v nabídce funkcí,ape snad jsou to jen porodní bolesti. ;) ;) ;)
:D a l tomu bug s LUKS a wifi adaptermi RTL.
20 zacina uspesne ako jej predchodcovia. namiesto oprav a doladenia vydanie s bugmi, ktore nie su v UBUNTU
.

A u teba nechapem preco sa tak radujes, ani MX neni bez problemov, sam sa mu v poslednom case dost venujem.

Vseko chce cas, ono si to sadne ... casom ...

.
ja nehovorim ze MX / antix su bez problemu, ale nie take zakladne veci.

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#29 Příspěvek od menom »

.

Vyborne, ked ti to tak vyhovuje preco nie.

Ja som mal nedavno tiez 3x ale na jednom disku MX-17.1 MX-18.3 a MX-19.1_ahs

Len tak pre testovanie

:D

.
.

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Tak jsem si vyzkoušel Ubuntu 20.04 :(

#30 Příspěvek od sasa.chetan »

Do ubuntu odporucam nainstalovat UKUI Desktop
Ide o cinsky fork MATE a musim povedat ze je dost prijemny
Screenshot from 2020-07-12 22-58-08.png

Zamčeno