XnView - nelze spustit

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zamčeno
Zpráva
Autor
007
Příspěvky: 1
Registrován: 01 bře 2020, 19:19

XnView - nelze spustit

#1 Příspěvek od 007 »

Hezký den všem. Mám nově nainstalovanou verzi Linux Mint Cinnamon 20 a po její instalaci jsem si zároveň nainstaloval poslední verzi programu XnView. Tento program nelze bohužel spustit přes ikonu na ploše, pouze přes terminál s oprávněním sudo. Hledal jsem na netu, jak tento problém opravit, ale nic jsem k dané verzi linux nenašel. Když jsem zkoušel starší verze XnView, tak poslední, která mi šla spustit, byla verze 0.94.3.Terminál vypíše při spuštění xnview bez sudo toto:

qt5ct: using qt5ct plugin
Segmentation fault (core dumped)

Pokud má někdo tip, jak spustit program bez příkazové řádky, ať dá vědět. Vím, že nejde o nějaký zásadní nedostatek, ale byl bych rád, kdyby se tento problém vyřešil. Díky moc.

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: XnView - nelze spustit

#2 Příspěvek od akojak »

Máš pravdu, posledný rok, dva sa nejaký amatér furt serká so softvérom.
Posledná verzia, ktorá je funkčná a má normálne fonty je u mňa v sklade a stiahnuť sa dá odtiaľto:
https://yadi.sk/d/yFHoZtJ1S8z4Dg

Stačí niekam rozbaliť a zalinkovať xnview.sh do menu.

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: XnView - nelze spustit

#3 Příspěvek od akojak »

007 píše: 28 čer 2020, 12:47 Hezký den všem. Mám nově nainstalovanou verzi Linux Mint Cinnamon 20 a po její instalaci jsem si zároveň nainstaloval poslední verzi programu XnView. Tento program nelze bohužel spustit přes ikonu na ploše, pouze přes terminál s oprávněním sudo.
Pravdepodobne si likviduješ svoj systém keď spúštaš grafické programy pomocou sudo.
Predtým na spustenie grafického programu sa používal gksu alebo gksudo.
Na administrátorské operácie používam v Mate file manager Caja - caja-admin caja-open-terminal.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: XnView - nelze spustit

#4 Příspěvek od labeent »

007 píše: 28 čer 2020, 12:47 Hezký den všem. Mám nově nainstalovanou verzi Linux Mint Cinnamon 20
Ano, tento problém jsem také zaznamenal. Rozhodně to není verzí XnView, ale něčím v Mintu. Dělají mi to poslední dvě verze XnView (starší jsem nezkoušel) v Mintu 20. Když jsem testoval Ubuntu 20.04, tak tam to fungovalo. Psal jsem to na stránku Mintu pod poznámky k vydání, dosud se to tam neobjevilo, netuším, zda se to tam objeví.
Upravil jsem si spouštěč na panelu na sudo xnview %F a zaškrtnul spouštět v Terminálu. Spustí se Terminál, zadám heslo a XnView jede. Doufám, že je to jen dočasné řešení.
Obrázek

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: XnView - nelze spustit

#5 Příspěvek od sasa.chetan »

labeent píše: 28 čer 2020, 18:41
007 píše: 28 čer 2020, 12:47 Hezký den všem. Mám nově nainstalovanou verzi Linux Mint Cinnamon 20
Ano, tento problém jsem také zaznamenal. Rozhodně to není verzí XnView, ale něčím v Mintu. Dělají mi to poslední dvě verze XnView (starší jsem nezkoušel) v Mintu 20. Když jsem testoval Ubuntu 20.04, tak tam to fungovalo. Psal jsem to na stránku Mintu pod poznámky k vydání, dosud se to tam neobjevilo, netuším, zda se to tam objeví.
Upravil jsem si spouštěč na panelu na sudo xnview %F a zaškrtnul spouštět v Terminálu. Spustí se Terminál, zadám heslo a XnView jede. Doufám, že je to jen dočasné řešení.
xnview blbne aj pod Xubuntu.
tvoje riesenie je funkcne zatial.

inak chyba je v qtkniznici.

Inym riesenim je pouzit starsiu verziu (https://download.xnview.com/old_versions/?C=M;O=D) XNview alebo pouzit kompatibilnu qt kniznicu

Kód: Vybrat vše

 libQt5WebKit.so.5.9.0 a libQt5WebKitWidgets.so.5.9.0.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: XnView - nelze spustit

#6 Příspěvek od alojz »

...flatpack,snap,appimage...snap neodporučam...asitak...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: XnView - nelze spustit

#7 Příspěvek od labeent »

alojz píše: 29 čer 2020, 05:30 ...flatpack,snap,appimage...snap neodporučam...asitak...
Appimage funguje v pohodě ...
Obrázek

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: XnView - nelze spustit

#8 Příspěvek od sasa.chetan »

labeent píše: 29 čer 2020, 09:24
alojz píše: 29 čer 2020, 05:30 ...flatpack,snap,appimage...snap neodporučam...asitak...
Appimage funguje v pohodě ...
taktiez odporucam appimage
nepouzivam dlhodobo ale appimage ide v poriadku.
Signal ide v pohode aj z deb

Zamčeno