Firefox a Google search

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Jan
Příspěvky: 8
Registrován: 02 srp 2019, 20:34

Re: Firefox a Google search

#11 Příspěvek od Jan »

labeent: Dobrý nápad! Už jsem to vyřešil jinak, ale tohle byla rozhodně cesta. Díky.

kamowski: Jak jsem psal výše, také u mne to byla čistá instalace LM20, která se na jednom PC chovala OK a na druhém byla tato chyba. Celkově jsem za práci lidí kolem LM vděčný a tuto distribuci rád používám i doporučuji ostatním. Ovšem třeba zrovna ten Firefox bych uvítal "čistý" a ne obohacený o dodatky LM. Fakt nepotřebuji startovní stránku s LM a kdo ví, co tam ještě je. Docela by mne zajímala statistika, kolik lidí si tam tohle nechá a kolik si jich okamžitě nastaví domovskou stránku úplně jinou...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Firefox a Google search

#12 Příspěvek od Ventero1 »

Zatím není jisté, jestli je to problém konkrétní instalace způsobený uživatelskou chybou, okolnostmi se objevivší chyby vývojové nebo balíčku FF - tedy spíše modifikace balíčku FF stran LM.
Každopádně, osobně jsem nic neodsoudil šmahem, ale reagoval jsem opravdu na letitý trend zvláště kolem Ubuntu a spol.a také na všechny ty potíže, které jsou tu již zmíněny ohl. LM20 a vedle ohl. Ubu20.04 a verzí pčedchozích, kdy opravdu je čímdál více věcí nefunkčních, poruchovějších či min. komplikovaněji rozchoditelných.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Firefox a Google search

#13 Příspěvek od akojak »

Jan píše: 08 črc 2020, 10:39
Ovšem třeba zrovna ten Firefox bych uvítal "čistý" a ne obohacený o dodatky LM. Fakt nepotřebuji startovní stránku s LM a kdo ví, co tam ještě je. Docela by mne zajímala statistika, kolik lidí si tam tohle nechá a kolik si jich okamžitě nastaví domovskou stránku úplně jinou...
Tie pridané sajrajty (LM musí asi tiež z niečoho žiť) si môžeš odinstalovať v synapticu a dostaneš "čistý" Firefox.
Ale potom už radšej nejaký Waterfox a pod. čiste nainštalovaný.

Ja používam Firefox ako čítačku kníh, na to sa skvele hodí. :D

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Firefox a Google search

#14 Příspěvek od sasa.chetan »

akojak píše: 08 črc 2020, 16:40
Tie pridané sajrajty (LM musí asi tiež z niečoho žiť) si môžeš odinstalovať v synapticu a dostaneš "čistý" Firefox.
Ale potom už radšej nejaký Waterfox a pod. čiste nainštalovaný.
jj
radsej nez Firefox uz chrome.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Firefox a Google search

#15 Příspěvek od labeent »

sasa.chetan píše: 08 črc 2020, 19:23
akojak píše: 08 črc 2020, 16:40
Tie pridané sajrajty (LM musí asi tiež z niečoho žiť) si môžeš odinstalovať v synapticu a dostaneš "čistý" Firefox.
Ale potom už radšej nejaký Waterfox a pod. čiste nainštalovaný.
jj
radsej nez Firefox uz chrome.
No v práci nám konečně dovolili něco jiného než IE a Edge. A to díky tomu, že MS předělal Edge na Chrome. Používal jsem Slimjet, ale poslední dobou mě dost zlobilo rozšíření "Tidy sidebar (záložky s oblíbenými jako ve Firefoxu) a tak jsem nakonec, když už to šlo nasadil zpět Firefox. A nemůžu si pomoci. Se záložkami má nejlepší práci. Navíc Slimjet začal na některých stránkách (např. Novinky) vypadávat (načetl, zvětšil na šílenost nebo vypadl) a bylo nutné načíst znovu. Firefox touhle nemocí netrpí.

Takže bych ho neodsuzoval. Je třeba si ho dobře nastavit a použít vhodná rozšíření.
Obrázek

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Firefox a Google search

#16 Příspěvek od sasa.chetan »

labeent píše: 08 črc 2020, 20:47
sasa.chetan píše: 08 črc 2020, 19:23
akojak píše: 08 črc 2020, 16:40
Tie pridané sajrajty (LM musí asi tiež z niečoho žiť) si môžeš odinstalovať v synapticu a dostaneš "čistý" Firefox.
Ale potom už radšej nejaký Waterfox a pod. čiste nainštalovaný.
jj
radsej nez Firefox uz chrome.
No v práci nám konečně dovolili něco jiného než IE a Edge. A to díky tomu, že MS předělal Edge na Chrome. Používal jsem Slimjet, ale poslední dobou mě dost zlobilo rozšíření "Tidy sidebar (záložky s oblíbenými jako ve Firefoxu) a tak jsem nakonec, když už to šlo nasadil zpět Firefox. A nemůžu si pomoci. Se záložkami má nejlepší práci. Navíc Slimjet začal na některých stránkách (např. Novinky) vypadávat (načetl, zvětšil na šílenost nebo vypadl) a bylo nutné načíst znovu. Firefox touhle nemocí netrpí.

Takže bych ho neodsuzoval. Je třeba si ho dobře nastavit a použít vhodná rozšíření.
mno zalozky ano, ale ja mam na FF problem s mrznutim pri 5-6 taboch (uznavam ze su specificke ako firemny ECAS ci pripojenie na sharepoint ) a jedine co to zvlada je Slimjet alebo Chrome (chromium ma rovnaky problem ako Firefox)
ja zalozky vobec nepouzivam (mam skryty panel zaloziek a v nom aj tak len linky na intranet, sharepoint, ecas a shutterstock a tie poznam naspamat)

osobne som prestal FF pouzivat kvoli ich politike. Jednak podpora roznych aktivit (maju byt SW spolocnost a nie aktivisti) a jednak kvoli poskytovaniu udajov tretim stranam.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Firefox a Google search

#17 Příspěvek od Ventero1 »

No a já myslel, že FF je poslední, kdo to nedělá - tak už to dělá každej. I Brave měl teď nějakej provar.. Chrome to dělá podle mě 100% a snad v největším rozsahu ze všech.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Firefox a Google search

#18 Příspěvek od sasa.chetan »

Ventero1 píše: 08 črc 2020, 21:30 No a já myslel, že FF je poslední, kdo to nedělá - tak už to dělá každej. I Brave měl teď nějakej provar.. Chrome to dělá podle mě 100% a snad v největším rozsahu ze všech.
FF to robi poslednych 4-5 rokov

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Firefox a Google search

#19 Příspěvek od Ventero1 »

No jo - co dělat - je ještě vůbec někdo, kdo to prověřeně nedělá?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Firefox a Google search

#20 Příspěvek od sasa.chetan »

Ventero1 píše: 08 črc 2020, 21:33 No jo - co dělat - je ještě vůbec někdo, kdo to prověřeně nedělá?
na android je Epic browser. ale pri modernom pristupe k udajom by som zan ruku do ohna nedal.
Co ma najviac stve je ze aj Tor browser posiela "analyticke" udaje kamsi.... maju to pekne popisane (https://metrics.torproject.org/)
udajne ale nejde spojit uzivatelov s TOR (netreba na to je poskytovatel internetu)

Zamčeno