Firefox a Google search

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Firefox a Google search

#21 Příspěvek od akojak »

Ventero1 píše: 08 črc 2020, 21:33 No jo - co dělat - je ještě vůbec někdo, kdo to prověřeně nedělá?
Ano slovne je taký. Browser Waterfox tvrdí, že on to nerobí - No Telemetry. Vlastne je to jedno. Celý život a svet prebieha slovne, o realite má asi málokto potuchu, a o overení slov niet šance.....

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Firefox a Google search

#22 Příspěvek od Ventero1 »

Asitak ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Firefox a Google search

#23 Příspěvek od labeent »

sasa.chetan píše: 08 črc 2020, 21:16
labeent píše: 08 črc 2020, 20:47
sasa.chetan píše: 08 črc 2020, 19:23
akojak píše: 08 črc 2020, 16:40
Tie pridané sajrajty (LM musí asi tiež z niečoho žiť) si môžeš odinstalovať v synapticu a dostaneš "čistý" Firefox.
Ale potom už radšej nejaký Waterfox a pod. čiste nainštalovaný.
jj
radsej nez Firefox uz chrome.
No v práci nám konečně dovolili něco jiného než IE a Edge. A to díky tomu, že MS předělal Edge na Chrome. Používal jsem Slimjet, ale poslední dobou mě dost zlobilo rozšíření "Tidy sidebar (záložky s oblíbenými jako ve Firefoxu) a tak jsem nakonec, když už to šlo nasadil zpět Firefox. A nemůžu si pomoci. Se záložkami má nejlepší práci. Navíc Slimjet začal na některých stránkách (např. Novinky) vypadávat (načetl, zvětšil na šílenost nebo vypadl) a bylo nutné načíst znovu. Firefox touhle nemocí netrpí.

Takže bych ho neodsuzoval. Je třeba si ho dobře nastavit a použít vhodná rozšíření.
mno zalozky ano, ale ja mam na FF problem s mrznutim pri 5-6 taboch (uznavam ze su specificke ako firemny ECAS ci pripojenie na sharepoint ) a jedine co to zvlada je Slimjet alebo Chrome (chromium ma rovnaky problem ako Firefox)
ja zalozky vobec nepouzivam (mam skryty panel zaloziek a v nom aj tak len linky na intranet, sharepoint, ecas a shutterstock a tie poznam naspamat)

osobne som prestal FF pouzivat kvoli ich politike. Jednak podpora roznych aktivit (maju byt SW spolocnost a nie aktivisti) a jednak kvoli poskytovaniu udajov tretim stranam.
Sharepoint a podobné MS sračky prohlížím v tom Edge. Na internet mám Firefox nebo Slimjet. Ale od chvíle, co jsem zesynchronizoval Firefox, tak převážně ten.
Vzhledem k tomu, kolik toho mám, bych se bez funkčních záložek a možnosti vyhledávání v nich dnes nedokázal obejít. Proto jsem měl vždy rád Mozilla Suite, Mozilla Firefox i Palemoon. Nikdo neuměl se záložkami tak dobře pracovat.
Co se týče "Tabů", pro zmatení nepřítele také někdy označovaných jako záložka nebo panel, tak to dnes zvládnou všechny prohlížeče, tam není žádný problém. Jen jich člověk nesmí mít otevřeno 50. To je blbost a špatný systém práce s prohlížečem ...
Obrázek

kamowski

Re: Firefox a Google search

#24 Příspěvek od kamowski »

Jan píše: 08 črc 2020, 10:39 labeent: Dobrý nápad! Už jsem to vyřešil jinak, ale tohle byla rozhodně cesta. Díky.

kamowski: Jak jsem psal výše, také u mne to byla čistá instalace LM20, která se na jednom PC chovala OK a na druhém byla tato chyba. Celkově jsem za práci lidí kolem LM vděčný a tuto distribuci rád používám i doporučuji ostatním. Ovšem třeba zrovna ten Firefox bych uvítal "čistý" a ne obohacený o dodatky LM. Fakt nepotřebuji startovní stránku s LM a kdo ví, co tam ještě je. Docela by mne zajímala statistika, kolik lidí si tam tohle nechá a kolik si jich okamžitě nastaví domovskou stránku úplně jinou...
reagoval som na problém, ktorý si zadefinoval ako "Firefox a Google search", iné "boľačky" treba riešiť v inom vlákne
dal som si možno zbytočnú prácu s tými snímkami obrazovky a zbytočne som ti venoval čas, neviem, nepíšeš
pomohlo to, či si to vyriešil inak? ako?

Dzob
Příspěvky: 96
Registrován: 26 úno 2017, 19:28

Re: Firefox a Google search

#25 Příspěvek od Dzob »

Mám také problém s instalací vyhledávače Google. Nelze nainstalovat.
Naposledy upravil(a) Dzob dne 10 črc 2020, 12:24, celkem upraveno 1 x.

Dzob
Příspěvky: 96
Registrován: 26 úno 2017, 19:28

Re: Firefox a Google search

#26 Příspěvek od Dzob »

Mám stejný problém. Google vyhledávač nelze ve Firefoxu nainstalovat. Postupuji stejně, jak je uvedeno v popisu od Kamowského. Dám přidat prohlížeč, objeví se stránka linuxu, kde si v nabídce mohu vybrat různé prohlížeče. Jenže problém je, že ani jeden z nabízených nelze nainstalovat. Po kliknutí na kteroukoliv ikonku se nic nestane. Proč jsou v základní nabídce jen takové shity jako seznam.cz ale Google ne, nemohu pochopit.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Firefox a Google search

#27 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Dzob + ostatní
Musí to fungovat, to funguje každýmu. To neni možný. Zde:
guglzase.jpg
Vidíš to tam. Logo gůglu je mezi Githubem a Google translate. Na to se klikne a sme doma ... 8-)

kamowski

Re: Firefox a Google search

#28 Příspěvek od kamowski »

Dzob píše: 10 črc 2020, 12:22 ... Po kliknutí na kteroukoliv ikonku se nic nestane. ...
a čo by sa malo stať?
vedľa adresného riadka máš aj vyhľadávací panel alebo funguješ bez neho? ak nie, v nastaveniach si to povoľ, potom ho zas môžeš vypnúť
pozri si môj 4. obrázok, tam si pridáš tie vyhľadávače, nie v nastaveniach

Dzob
Příspěvky: 96
Registrován: 26 úno 2017, 19:28

Re: Firefox a Google search

#29 Příspěvek od Dzob »

RE: juhele 2014

Nevím co mám za problém s Firefoxem, ale tvůj uvedený postup mi nefunguje. Neinstaluji Firefox a Mint poprvé. Vždy jsem instaloval vyhledávač dle tvého postupu, znal jsem jej také. Před týdnem jsem přeinstaloval celý Mint 19.3 a už mi vyhledávač Google nejde nainstalovat.
Vím, že mám kliknout na ikonu Google ve tvém obrázku výše. Otevře se mi pak stránka s Linuxem Mint, kde si mohu:
-----------------------------------------------------------------------
Google in Linux Mint

Google
How can I add Google to Linux Mint?
Click here to add Google to your search engines.
---------------------------------------------------------------------------
kliknout na ,, here ,, abych si jej přidal do výběru svých vyhledávačů. Jenže problém je, že na ,,here,, kliknout nelze. Je šedé, neaktivní.

Zkoušel jsem vyhledat jiný postup pro přidání dalších vyhledávačů do Firefoxu, ale nic jsem nenašel. Není to tím, že mám 32bit počítqč?

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Firefox a Google search

#30 Příspěvek od juhele2014 »

Není to tím, že mám 32bit počítqč? :shock:

:shock: To bude ono. A proč nemáš 64bit OS :?: :?: :?:

Zamčeno