Připojení oddílu disku

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Připojení oddílu disku

#11 Příspěvek od Livan »

akojak píše: 14 črc 2020, 15:34 Aké je riešenie ak by som chcel v danom prípade v budúcnosti zmeniť a pridať ešte 3-4 oddiely?
Pokiaľ si nepoužil všetky 4 primárne partície, urobíš poslednú, ako rozšírenú a v nej potrebný počet logických partícií. Predtým samozrejme musíš niektorú partíciu zmenšiť, aby si vytvoril na tie ďalšie partície miesto. Tento variant nie je problém. Pokiaľ si však použil všetky 4 primárne partície, je to zložitejšie. Pokiaľ jedna z primárnych partícií je swap, je tu riešenie. Opäť zmenšíš niektorú partíciu, aby si vytvoril miesto. Odpojíš a zrušíš partíciu so swapom, čím uvolníš jednu partíciu, aby si mohol urobiť rozšírenú partíciu a v nej swap a ďalšie potrebné partície ako logické partície. Nakoniec znova pripojíš novovytvorený swap ako aj novovytvorené logické partície.

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Připojení oddílu disku

#12 Příspěvek od Livan »

Dzob píše: 14 črc 2020, 15:38 Ano, nevyznám se v instalaci. Ale už jsem si LM instaloval x krát a vždy se to povedlo. Nyní jsem nedával asi pozor. Asi by byla přeinstalace nejjednodušší, ale nyní mi vše běží, jen místa na data je málo. Ten způsob připojení přes fstab je asi složitý?
Děkuji vše za rady.
Zde je popis, jak se používá fstab v angličtině https://www.howtogeek.com/howto/38125/h ... s-it-work/ pokud umíš anglicky a troufneš si na to sám.

Dzob
Příspěvky: 96
Registrován: 26 úno 2017, 19:28

Re: Připojení oddílu disku

#13 Příspěvek od Dzob »

Už disk vidím a je mi k dispozici. Ani nevím, jak se mi to podařilo.
Přílohy
Snímek obrazovky pořízený 2020-07-16 18-46-04.png

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Připojení oddílu disku

#14 Příspěvek od akojak »

To je skvelé. Je možné naň zapisovať?

kamowski

Re: Připojení oddílu disku

#15 Příspěvek od kamowski »

použi nástroj "disky"
disk najprv odpoj, a potom uprav voľby pripojenia
---
ups, asi už neskoro :)

Dzob
Příspěvky: 96
Registrován: 26 úno 2017, 19:28

Re: Připojení oddílu disku

#16 Příspěvek od Dzob »

Normálně jde vše, zapisovat i mazat. Děkuji všem za rady.

Zamčeno