Prehrávanie audio/video - zasekávanie

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Prehrávanie audio/video - zasekávanie

#1 Příspěvek od hal_sk »

Ahoj,
Pri prehrávaní audia a videa (cez internet, alebo lokálne) dochádza každých niekoľko minút k momentálnemu opakovaniu sa malého zlomku sekundy práve prehrávaného úseku v počte asi 2x za sebou a potom prehrávanie pokračuje normálne ďalej. Ako keď sa zasekne prehrávanie gramofónovej platne.
Už som ňiekoľko krát bol v tom, že som našiel riešenie, ale problém sa po čase vždy vyrojil znova. Raz sa mi zdalo, že na čas zabralo nainštalovanie kodekov, potom sa mi zdalo, že pomohlo vypnutie Viber aplikácie. Ale asi to len znížilo frekvenciu vyskytnutia problému.
Poznáte tento problém, viete ako to riešiť? Alebo aspoň keby ste mi poradili anglické kľúčové slová, podľa ktorých hľadať riešenie na iných fórach.
Linux Mint 20 (Ulyana)
Kernel: 5.4.0-40-generic
HW: Laptop ASUS N752VX, CORE i7, GEFORCE GTX 850M

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Prehrávanie audio/video - zasekávanie

#2 Příspěvek od juhele2014 »

A zkoušels jiný LM :?: Nebo jiný kernel :?:

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Prehrávanie audio/video - zasekávanie

#3 Příspěvek od hal_sk »

juhele2014 píše: 26 črc 2020, 12:01 A zkoušels jiný LM :?: Nebo jiný kernel :?:
Skúšal som Linux Mint Tricia (19.3) a teraz Linux Mint Ulyana (20). Kernely som skúšal rôzne v rámci debugov iných problémov, ale nevšímal som si, či to malo vplyv na aj na tento problém s prehrávaním. Skôr nie. Skúsim nahrať ukážku problému.

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Prehrávanie audio/video - zasekávanie

#4 Příspěvek od hal_sk »

zeleno píše: 26 črc 2020, 15:53 Nepíšeš, aké máš ovladače grafickej karty, tá tvoja by si zaslúžila originál od nVidie.
Mám zapnutý originál nvidia driver. Ale ako pozerám, môžem prepínať medzi viacerými nvidia drivermi a momentálne z mne neznámych dôvodov mám aktivovaný nvidia driver ktorý nie je recommended (viď screenshot). Tak prepnem na ten recommended a neskôr dám vedieť či to pomohlo.
Edit: nejde to prepnúť na iný nvidia ovládač - problém s dependencies, tak som to prepol na ten open source ovládač, ale ten je problematický, lenže už si nepamätám aký problém mi to robilo - možno trhanie obrazu (screen tearing?).

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Prehrávanie audio/video - zasekávanie

#5 Příspěvek od sasa.chetan »

hal_sk píše: 26 črc 2020, 17:16
zeleno píše: 26 črc 2020, 15:53 Nepíšeš, aké máš ovladače grafickej karty, tá tvoja by si zaslúžila originál od nVidie.
Mám zapnutý originál nvidia driver. Ale ako pozerám, môžem prepínať medzi viacerými nvidia drivermi a momentálne z mne neznámych dôvodov mám aktivovaný nvidia driver ktorý nie je recommended (viď screenshot). Tak prepnem na ten recommended a neskôr dám vedieť či to pomohlo.
Edit: nejde to prepnúť na iný nvidia ovládač - problém s dependencies, tak som to prepol na ten open source ovládač, ale ten je problematický, lenže už si nepamätám aký problém mi to robilo - možno trhanie obrazu (screen tearing?).

Kód: Vybrat vše

sudo apt update
sudo apt full-upgrade
restart PC a skusit prepnut

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Prehrávanie audio/video - zasekávanie

#6 Příspěvek od hal_sk »

sasa.chetan píše:

Kód: Vybrat vše

sudo apt update
sudo apt full-upgrade
restart PC a skusit prepnut
Vykonal a nejde, viď screenshot. Ale skúsim sa pohrať s nastaveniami grafickej karty.

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Prehrávanie audio/video - zasekávanie

#7 Příspěvek od sasa.chetan »

hal_sk píše: 26 črc 2020, 22:56
sasa.chetan píše:

Kód: Vybrat vše

sudo apt update
sudo apt full-upgrade
restart PC a skusit prepnut
Vykonal a nejde, viď screenshot. Ale skúsim sa pohrať s nastaveniami grafickej karty.
tak to bude asi toto

Zamčeno