Zvažujem kúpu mini PC

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#111 Příspěvek od stani »

Ventero1: zkušenost s tím nemám, ale protože jsou tam procesory s vyšším TDP, předpokládám, že tam musí být větrák. Čím menší krabička, tím menší větrák, tím vyšší otáčky, tím vyšší hluk.
Proč píšu že TDP 8W procesoru už je hraniční? Protože čím menší krabičky (mini PC), tím více jsou komponenty produkující teplo, blíž k sobě, tedy zahřívají se i navzájem. Takže pak tam hraje roli i každej watt TDP procesoru.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#112 Příspěvek od Livan »

Uvažuju nat tímto fanless mini pc https://www.banggood.com/XCY-X30-Mini-P ... rehouse=CN má to celkem dobré žebrování, takže by to mohlo uchladit.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#113 Příspěvek od Ventero1 »

Model x31y je na tom s žebrováním nejlépe, ale není ve stříbrné - což si myslím, že je na chlazení lepší, než černá ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#114 Příspěvek od stani »

A co ten, co jsem si koupil já? :)
Na Amazonu ho mají opět v nabídce, s dopravou zdarma (a žádné proclívání). Má to vše, fanless, BT i WiFi.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#115 Příspěvek od Livan »

Ventero1 píše: 03 srp 2020, 13:26 Model x31y je na tom s žebrováním nejlépe, ale není ve stříbrné - což si myslím, že je na chlazení lepší, než černá ...
Naopak černá má lepší vlastnosti z pohledu rozptylu tepla než stříbrná. Má vyšší koeficient sálání.

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#116 Příspěvek od Livan »

stani píše: 03 srp 2020, 13:39 A co ten, co jsem si koupil já? :)
Na Amazonu ho mají opět v nabídce, s dopravou zdarma (a žádné proclívání). Má to vše, fanless, BT i WiFi.
Ten N40 taky není špatný, jenom má na múj vkus trochu slabý procesor, málo RAM a eště méně prostoru na pomalém eMMC disku. Ale v nejhorším, proč ne?

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#117 Příspěvek od stani »

No, RAM stačí - nebyl žádný problém, ani s procesorem, možno dokoupit M.2 SSD, jinak to má vše co má mít a je to svižné. Jasně, dají se koupit nabušenější fanless mini PC, ale až se to začne kousat kvůli teplotám, pak je ti výkonnější procesor a větší RAM, víš na co.... :-D
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#118 Příspěvek od sasa.chetan »

Ventero1 píše: 03 srp 2020, 10:03
sasa.chetan píše: 03 srp 2020, 08:32 Tak nakoniec objednany fanless XCY
v konfigurácií i5-4200U, 8GB ram, 120GB SSD (stale ostava volny slot mSata) lebo to vyslo lacnejsie ako 8GB ram bez disku a samostatny kabel.
Tak pak prosím poreferuj, jak šlape, co snese, zda nepadá ve vedrech apod. Takovou menší recenzi ...
Díky.
OK.
Potom co mi vratili peniaze za ASrock A300 som sa rozhodol pre cinu.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#119 Příspěvek od Ventero1 »

Dík.
Ten A300 padal v teple nebo co měl špatně, že jsi ho vracel? Ten vlastně ale není fanless, takže asi jiný důvod ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#120 Příspěvek od Ventero1 »

Livan píše: 03 srp 2020, 15:26
Ventero1 píše: 03 srp 2020, 13:26 Model x31y je na tom s žebrováním nejlépe, ale není ve stříbrné - což si myslím, že je na chlazení lepší, než černá ...
Naopak černá má lepší vlastnosti z pohledu rozptylu tepla než stříbrná. Má vyšší koeficient sálání.
To mě překvapuje - měl jsem za to, že stříbrná teplo méně vstřebává a tak je to právě vzhledem k teplejšímu prostředí nebo dokonce expozici na slunci daleko lepší a že proto se dělá tato varianta.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět