Kopírovanie súborov na USB

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Kopírovanie súborov na USB

#1 Příspěvek od pepestar »

skúšam viac operačných systémov a aj Linux ma dosť oslovil.
mňa najviac oslovil Linux Mint Cinnamon a Ubuntu.chcel by som poradiť ohľadne kopírovania súborov,pretože napr.teraz mám v PC naraz UBUNTU 20.04 a Mint 20 Cinnamon.keď dám skopírovať nejaký väčší súbor na uvedený USB kľúč,napr film vo formáte mkv o veľkosti 3G,tak mi ukáže,že je skopírovaný.kopírujem ho cez USB port 3.0.chvílku ešte počkám po skopírovaní,vyberiem USB a dám do TV.film sa spustí,ale tak v polke skončí,že chyba.sekne sa.keď ho dám kopírovať druhý krát a nechám dlhšie,potom ide v pohode.ten istý film na ten istý USB dám kopírovať v UBUNTU.takisto po skopírovaní chvílku počkám a ide v pohode.nie som si istý či sú už súbory na sto percent na USB a kde je problém,koľko mám kedy čakať a pri ktorom súbore.ukazuje mi,že súbory sú skopírované,ale nie je to podľa mňa tak úplne.mám 3 USB a to isté.aj na druhom PC.na prenosnom disku je to lepšie.
pri UBUNTU mám pocit,že je to lepšie a robí to menej.pri Minte 5 krát toľko?vie niekto poradiť?

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Kopírovanie súborov na USB

#2 Příspěvek od alojz »

...nepises,ze predtym ako vysunes usb,kontrolujes,ci film vobec je tam???...akoze 3 giga...usb ma fat32,co je omedzene na 4 giga...jeden subor... :?: :?: :?:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Kopírovanie súborov na USB

#3 Příspěvek od menom »

.
pepestar píše:keď dám skopírovať nejaký väčší súbor na uvedený USB kľúč,napr film vo formáte mkv o veľkosti 3G,tak mi ukáže,že je skopírovaný.kopírujem ho cez USB port 3.0.chvílku ešte počkám po skopírovaní,vyberiem


Ked este blika led dioda, tak urcite nevyberat von.
Potom sa ma usb kluc, disk spravne odpojit, obvykle staci v Spravcovi suborov kliknut na ten znak sipky vedla toho disku - zvazku
a vybrat von.

Ked nevies ci uz skoncilo kopirovanie suboru/ov , tak mozno otvorit terminal a zadat prikaz

Kód: Vybrat vše

sync

Ked blika kurzor, tak este pracuje, treba pockat dokial sa neobjavi v prikazovom riadku prompt, ten nazov uzivatela
pocitaca a ~$
Tym sa zapisu data z cache na disk/y

A nakoniec uz spomenuty klik v Spravcovi suborov na ten znak sipky vedla toho disku - zvazku
a vybrat von

.
.

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Kopírovanie súborov na USB

#4 Příspěvek od menom »

alojz píše: 06 srp 2020, 20:06 ...nepises,ze predtym ako vysunes usb,kontrolujes,ci film vobec je tam???...akoze 3 giga...usb ma fat32,co je omedzene na 4 giga...jeden subor... :?: :?: :?:
.

Alojz, spravna poznamka o 4 giga ....

.... aby sa nezabudlo ....

.
.

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Kopírovanie súborov na USB

#5 Příspěvek od Livan »

Tento problém súvisí tak, ako bolo už povedané s tým, že aj keď sa to tvári, že je zápis dokončený, nie je tomu tak. Ja napr. používam Thunar a tam sa pri kopírovaní objaví kopírovacie okno, ktoré ukazuje aj priebeh kopírovania. Keď už ukazuje 100% skopírované, v skutočnosti ešte na pozadí prebieha zápis. V Thunare sa to prejavuje tak, že kopírovacie okno zostáva ešte cca minútu a u väčších súborov aj dlhšie zobrazené. Až keď okno zmizne, viem, že už môžem USB odpojiť a vybrať. Pri použití iného súborového manažéra treba zistiť, ako sa to skutočné dokončenie kopírovania prejavuje v tom konkrétnom programe.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Kopírovanie súborov na USB

#6 Příspěvek od pepestar »

1-USB je sformátované do NTFS
2-film vždy skontrolujem či tam je. ukazuje, že je a nemusí podľa mňa tak byť
3-na USB nemám LED diódu, ktorá by mi mohla čokoľvek zobrazovať
4-skúsim SYNC. možno aj THUNAR
5-dík za rady

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Kopírovanie súborov na USB

#7 Příspěvek od alojz »

...skus aj prehrat v linuxe...a pozri vlastnosti...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Kopírovanie súborov na USB

#8 Příspěvek od pepestar »

skúsim

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Kopírovanie súborov na USB

#9 Příspěvek od stani »

Je to přesně tak, jak píše zeleno.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Zamčeno