monitor (Vyřešeno)

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: monitor

#191 Příspěvek od alojz »

...da sa to,ale salus zas ma oznaci za invektivny... :twisted: :twisted: :twisted:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#192 Příspěvek od Salus »

alojz, když u toho nebudeš mít hloupé připomínky a poradíš ku prospěchu věci, tak tě naopak pochválím.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: monitor

#193 Příspěvek od labeent »

Salus píše: 26 lis 2020, 16:38 Já vím, na ty ploše jsem na to zapomněl. Bohužel.
K tomu oknu. Ta maximalizace je jasná, ale to není řešení. To bych musel dělat pokaždé když otevřu jakékoliv okno. Ono je to o tom, že když jsem na nějaké web. stránce a otevřu v ní nějaké okno, tak to okno se neotevře celé, aby byl vidět celí text v tom okně a musím ho ručně roztáhnout a to se mi ve starém Linux nestalo, tam to bylo v pořádku. Netrap se s tím, už jsi mi hodně pomohl. Já to dám když tak jako nové téma.
Já nevím, jestli to chápu.
Některá okna mi startují rovnou maximalizovaná. Právě například internetové prohlížeče.
Například ve Firefoxu pak pomocí + a - můžeš nastavit velikost zobrazení stránky. Je to vlastně nastavení přiblížení.
Pak lze nastavit různé velikosti ikon, textu apod. Také dobré, pokud pc připojuješ k TV.

Pak až budu mít chvilku, tak Ti ještě napíšu, jak něco donastavit, co bychom měli.
Obrázek

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#194 Příspěvek od Salus »

Ty okna se mi podařilo vyřešit. A ty dokumenty dám do fóra, třeba někdo bude vědět jak na to.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: monitor

#195 Příspěvek od labeent »

Někdy v noci nebo zítra Ti ještě napíšu pár věcí co a jak udělat.
Jinak budeme ze začátku dělat pár úprav ve Win 10 a pak se přesuneme do Linuxu.

Pokud Ti vyhovovala spíše nabídka Start 7 jako mě, tak nainstaluj tohle:

Open-Shell (predtým Classic Shell) 4.4.152 (7 MB) - Windows Start menu ako za starých čias + kopec ďalších vylepšení zo starej školy (Win7/8/10; open-source): Stahneš zde: https://github.com/Open-Shell/Open-Shel ... _4_152.exe

A doufám, že jsi udělal tohle:
Ještě bys měl pak udělat jednu věc ve Windows:
https://www.asus.com/cz/support/FAQ/1031533/
Obrázek

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#196 Příspěvek od Salus »

Díky. Předpokládám, že ten Open-Shell dám na flešku a pak to okopíruji do win. a tam dám instalovat. Ten Fast startup jsem vypnul.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: monitor

#197 Příspěvek od labeent »

Salus píše: 27 lis 2020, 21:37 Díky. Předpokládám, že ten Open-Shell dám na flešku a pak to okopíruji do win. a tam dám instalovat. Ten Fast startup jsem vypnul.
Můžeš ho stáhnout i ve Windows a rovnou nainstalovat ...

Mail jsem zachytil, pošlu Ti to kdyžtak i tam ...
Obrázek

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#198 Příspěvek od Salus »

Jasný a díky. Jen když ti to nebude vadit, tak bych radši komunikoval přes e-mail.

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#199 Příspěvek od Salus »

Ahoj labeent,
nerad tě ruším, ale psal jsi "Jinak budeme ze začátku dělat pár úprav ve Win 10 a pak se přesuneme do Linuxu".
Tak nevím jestli už to je vše, nebo je tam potřeba ještě něco upravit. Když tak se ozvi. e-mail bys měl mít.
Předem děkuji.
Salus.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: monitor

#200 Příspěvek od labeent »

Salus píše: 02 pro 2020, 19:52 Ahoj labeent,
nerad tě ruším, ale psal jsi "Jinak budeme ze začátku dělat pár úprav ve Win 10 a pak se přesuneme do Linuxu".
Tak nevím jestli už to je vše, nebo je tam potřeba ještě něco upravit. Když tak se ozvi. e-mail bys měl mít.
Předem děkuji.
Salus.
Ozvu se, trošku nestíhám ...

Zkusím Ti pofotit pár věcí ve Widlích, aby Ti to bylo jasné a spácháme to.
Obrázek

Zamčeno