HP 4530s a Radeon 6490

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
mArtinko5MB
Příspěvky: 5
Registrován: 06 pro 2012, 21:29

HP 4530s a Radeon 6490

#1 Příspěvek od mArtinko5MB »

Zdravím, pokúšam sa nainštalovať Radeon 6490 na hp 4530s, ale neúspešne. Skúšal som to s dvoma návodmi, jeden priamo z ubuntu FAK, no po prehorení grafiky na intel mi skočila len black screen.

Trošku ma to vytáča, lebo notebook ide nonstop na maximálne otáčky a výdrž je cca hodina oproti piatim hodinám.

Má niekto skúsenosti s inštalovaním tejto grafiky? Poprípade obdobnej. Za všetky postrehy som povďačný.

Mám Linux Mint KDE 13.

jeden z návodov:

Kód: Vybrat vše

http://editpc.blogspot.sk/2012/10/hp-4530s-ubuntu-12041-desktop-amd64.html

kamowski

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#2 Příspěvek od kamowski »

hm,
všetky moje mašiny sú staršieho dáta, tento notebook ASUS A6RP má grafiku Radeon Xpress 200M
Niekedy dávno som mal tiež snahu inštalovať ovládače a mal som nejaké naivné očakávania ako sa mi všetko zlepší.
Žiaľ, výsledok bol viac než nulový :(
Vždy to skončilo preinštalovaním systému.
Dnes to už neriešim. Nainštalujem mint a idem s tým, čo tam je.
Píšeš:
"Trošku ma to vytáča, lebo notebook ide nonstop na maximálne otáčky a výdrž je cca hodina oproti piatim hodinám."
Ak sa to deje snovým ovládačom, odporúčam sa naň vy....
Ak to robí pri čistej inštalácii, upusti od KDE a daj si niečo menej náročné na grafiku
KDE nemám ani na jednom zo 4 pc lebo to nezvládajú (mám mate, cinnamon, gnome,lxde)
Naposledy upravil(a) kamowski dne 07 pro 2012, 13:58, celkem upraveno 1 x.

mArtinko5MB
Příspěvky: 5
Registrován: 06 pro 2012, 21:29

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#3 Příspěvek od mArtinko5MB »

Grafika pôjde v vždy na každom booku naplno, ak nie je optimalizovaná. Je jedno, či tam je KDE alebo niečo iné ... Pár ľuďom, čo robilo návody sa to podarilo a dosiahli podobné výkony ako napr na Windowse, tak prečo na to srať ?

Úprimne? Bezpredmetná "rada". Ale ďakujem za postreh

admin

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#4 Příspěvek od admin »

Docela se divím, já ATIny jedu co mám PC a nikdy jsem nemusel řešit ovladače a vždy jsem si vystačil se svobodnými. A klasický proprietární ovladač z nabídky třetích stran si zkoušel??

mArtinko5MB
Příspěvky: 5
Registrován: 06 pro 2012, 21:29

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#5 Příspěvek od mArtinko5MB »

No tak kto by sa divil, že na PC nebudeš inštalovať, nebodaj Ti tam treba optimalizovať, aby si mal vačšiu výdrž na baterke? ? ? ;)

Skúšal, ale to bolo ešte horšie ako tie z fora na ubuntu. Tak sa mi odpalili úplne unity a x server

admin

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#6 Příspěvek od admin »

Nevím, ale žádný majitel ntb si ještě nestěžoval na problémy s ovladači, proto se divím, jinak rozdíl mezi PC a ntb chápu, neboj, takovej vůl zase nejsem... Není potřeba tu lidi, kteří se ti snaží pomoci, očerňovat. Počkej, až se tu objeví kolega sluplik, ten je přes tuto tématiku kovanej.

mArtinko5MB
Příspěvky: 5
Registrován: 06 pro 2012, 21:29

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#7 Příspěvek od mArtinko5MB »

Aby bolo jasne, grafika a vsetky funkcionality fungovali tak ako mali(efekty a pod.), okrem prepinania grafiky a teda book ide vzdy na Radeone a na high performance. Ja na kodenie nepotrebujem zapnutu radeon, staci mi intel a balanced perf., aby to vydrzalo aj na baterke aspon 4 hodiny.

Ale cakal som, ze sa to na sk/cz forach neporiesi :]

admin

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#8 Příspěvek od admin »

Proč říkáš, že se to nevyřeší, zdaleka ne všichni tento topic četli...trocha trpělivosti a pokory by neškodila. Hlavně klid a nemyslet si o všech ostatních, že jsou blbci!

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#9 Příspěvek od ulo »

Co tam máš teď aktuálně nainstalované za ovladač, který to dělá? (nejlépe výpis z dpkg nebo info z CCC)

Když jsi čekal, že se to tady nepořeší, už jsi našel tedy řešení na zahraničních forech, kde je logicky více lidí z mnoha zemí a tím pádem mnohem větší šance na nalezení řešení podle pořekadla víc hlav, víc ví?
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

mArtinko5MB
Příspěvky: 5
Registrován: 06 pro 2012, 21:29

Re: HP 4530s a Radeon 6490

#10 Příspěvek od mArtinko5MB »

Ktorý robí čo ? Nerozumiem otázke.

ps: nerobím z nikoho blbca, len som narážal na to, že tu je málo aktívnych ľudí na to, aby sa to poriešilo.
Naposledy upravil(a) mArtinko5MB dne 08 pro 2012, 14:11, celkem upraveno 1 x.

Zamčeno