Nechci žádné heslo

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
flx
Příspěvky: 9
Registrován: 05 bře 2021, 09:43

Nechci žádné heslo

#1 Příspěvek od flx »

Zdravím, nechci zadávat heslo při zapnutí pc, ani při probuzení, aktualizaci, atd. Je to neskutečně otravné, když musím kvůli každé pí_ovině zadávat 8-místné heslo. Dá se to vypnut, nebo se musím vrátit k Windows? Díky

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nechci žádné heslo

#2 Příspěvek od menom »

.

Da sa nastavit "při zapnutí pc, ani při probuzení" ale pri instalaci aktualizacií - to by bolo nebezpecne.

Napriklad "při zapnutí pc"
v mojom pripade cez Menu > System > Prihlasovacie okno
prihl.okno.png


"ani při probuzení" >
nepisal si aky operacny system a prostredie pouzivas,
mozno hladat niekde v sprave napajania alebo inych nastaveniach .....

.
.

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Nechci žádné heslo

#3 Příspěvek od alfisko »

To je ten rozdiel ze pri windows kliknes a uz mas vira 🙂

flx
Příspěvky: 9
Registrován: 05 bře 2021, 09:43

Re: Nechci žádné heslo

#4 Příspěvek od flx »

menom: Je to mint 20.1 ale teď fakt nevím jestli jsem zvolil xfce nebo cinnamon - stáhl jsem oboje. Nikdy jsem s linuxem nedělal tak nevím, kde to najdu.

alfisko: Čoveče používám win7 už hodně let bez antiviru, jednou za čas projedu online scannerem a pokaždé nic. Třeba ty scannery stojí za prd a mám to totálně zavirované, ale prostě nemám žádný problém. Teda jedem drobný mám - skončila podpora sedmiček.

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Nechci žádné heslo

#5 Příspěvek od alfisko »

To bol pokus o vtip. Tie aktualizacie si logicky vyzaduju heslo lebo zasahuju do systemu.

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nechci žádné heslo

#6 Příspěvek od menom »

flx píše: 05 bře 2021, 18:30 menom: Je to mint 20.1 ale teď fakt nevím jestli jsem zvolil xfce nebo cinnamon - stáhl jsem oboje. Nikdy jsem s linuxem nedělal tak nevím, kde to najdu.

.

Staci spustit Terminal a napisat:

Kód: Vybrat vše

inxi -S

a stlacit klaves Enter.
Za inxi je mezera pomlcka velke S.
To ukaze verziu operacneho systemu aj s pracovnym prostredim.

.
.

flx
Příspěvky: 9
Registrován: 05 bře 2021, 09:43

Re: Nechci žádné heslo

#7 Příspěvek od flx »

Tak je to XFce 4.14.2
Při zapnutí už to heslo nechce ale při probuzení pořád ano.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Nechci žádné heslo

#8 Příspěvek od labeent »

flx píše: 05 bře 2021, 09:53 Zdravím, nechci zadávat heslo při zapnutí pc, ani při probuzení, aktualizaci, atd. Je to neskutečně otravné, když musím kvůli každé pí_ovině zadávat 8-místné heslo. Dá se to vypnut, nebo se musím vrátit k Windows? Díky
Chápu, ale tohle je typická chyba uživatele Windows,který si zvykl na špatné chování (ohledně bezpečnosti). Něco jako v noci otevřené dveře do domu. Nemusí se nic stát, ale spíše se stane. Na jednu stranu je to trochu otravné, na druhou stranu za tu bezpečnost to stojí. Možná by stálo za to, udělat si nějakou čtečku otisků prstů nebo karet, ale určitě ne vzdávání se bezpečnosti ...

Jinak přeji hodně štěstí s Linuxem, nebyla to špatná volba.
Obrázek

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nechci žádné heslo

#9 Příspěvek od menom »

.

Kuknut na Menu > Nastavenia > Spravca napajania
.
SprNap.png

Zrusit tu volbu pre zamknutie
Dalej Menu > Nastavenia > Relacia a spustanie
Skontrolovat ci to neni zaskrtnute aj v tomto okne
Rel.a.Sp.png

A nakoniec este to moze byt nastavene pre Menu > Nastavenia > Nastavenia pre Light Locker
LightLock.png

Zrusit mozno aj obidve ...

.
.

flx
Příspěvky: 9
Registrován: 05 bře 2021, 09:43

Re: Nechci žádné heslo

#10 Příspěvek od flx »

Takže jsem zkoušel ten postup a samozřejmě že nefunguje. Navíc se změnila funkce tlačítka napájení v menu vpravo nahoře. Předtím jsem na něj kliknul a mohl jsem vybrat jestli chci pc vypnout, odhlásit, uspat... Teď když na něj kliknu, odhlásím se. Když se chci přihlásit, chce to po mě co? Heslo. A když ho tam napíšu tak: "Neplatné heslo, zkuste to znovu" Přitom na 100,00% zadávám správné!! Takže musím pc vypnout a zapnout abych se opět dostal na plochu.
Pokud chci něco změnit v systému, pokaždé musím zadat heslo a pokaždé mi to to odmítne. Zajímavé ale je, že když ho chci změnit přes sudo passwd tak mi to aktuální vezme a můžu změnit na nové. To jsem fakt nežral tohle zlatý widle - nastavíš nebo nenastavíš heslo a nikdy víc už to neřešíš.

Zamčeno