Zálohovanie posledne modifikovaných súborov a priečinkov [VYŘEŠENO]

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zpráva
Autor
West
Poradce Mintu

Re: Zálohovanie posledne modifikovaných súborov a priečinkov [VYŘEŠENO]

#11 Příspěvek od West »

Netvrdím, že musí byť ľahší. Ono niektoré veci idú rýchlejšie bez myšaciny. Pochopil som to už dávno kedy mi kamarát ukázal ako rýchlo sa dostane k položke v DBS na i386/33 MHz v DOSe oproti mojej Amige s GUI a to so základného stavu kedy ešte DBS nieje v RAM. Ale ani na tej i386 to nerobil v príkazovom riadku, ale pomocou Norton Commander.

Ventero1
Guru Mintu

#12 Příspěvek od Ventero1 »

Linux se nerozšiřuje spíše proto, že vývojáři neřeší funkčnost, ale nesmyslné inovace ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

West
Poradce Mintu

#13 Příspěvek od West »

Načo by sa unúvali keď propagácia riešenia problémov v Linuxe sa uskutočnuje slovami: "príkazový riadok je najlepší, naučte sa v ňom pracovať"?

hal_sk

#14 Příspěvek od hal_sk »

Ja len raz za čas potrebujem využiť služby príkazového riadku. Raz sa to možno začnem intenzívne učiť, ale nemám motiváciu. Aj tak by som to zabudol, pri sporadickom používaní.

alfisko
Poradce Mintu

#15 Příspěvek od alfisko »

To je vec praxe. Ja som robil so sun servermi so solarisom, tak to mam tak zauzivane ze kopirujem v terminale, pouzivam editor vi. Ale je to kazdeho vec. Nech si kazdy pouziva co chce. Gui je samozrejme prioritne. Ale ked vies robit v terminale a spravit si nejaky ten skript tak je to plus. Ak pouzivas linux ako konzument, gui postacuje.

akojak
Vezír Mintu

#16 Příspěvek od akojak »

Prečo sa terminál a príkazový riadok nikdy nerozšíri medzi usermi? Odpoveď je jednoduchá.
Lebo nie sú návody, manuály, pdf na použitie rôznych programov. A preklady... Nikto to nepropaguje. Tých pár kociek čo to používa nemá najmenší záujem o šírenie... tak sa veci majú...

West
Poradce Mintu

#17 Příspěvek od West »

Súhlasím, že je to vecou praxe, ale nesmieme zabúdať na ľudí, ktorí nerobia v IT a počítač používajú k práci, alebo na zábavu. Ja by som si napríklad Amigu nikdy nekúpil keby sa tam všetko robilo prevážne v konzole. A v tej dobe kedy som ju kupoval stála Amiga 1/4 osobného auta.

sasa.chetan
Poradce Mintu

Re: Zálohovanie posledne modifikovaných súborov a priečinkov

#18 Příspěvek od sasa.chetan »

West píše: 26 dub 2021, 11:52 Ak by ste podaktorí už konečne chceli opustiť príkazový riadok a robiť veci v GUI, tak ako na Windows, tak túto vec pohodlne vyriešite v programe krusader cez find.
krusader je mi na prd v inom de.
V cli je to asi 18x rychlejsie.

sasa.chetan
Poradce Mintu

#19 Příspěvek od sasa.chetan »

Ventero1 píše: 26 dub 2021, 14:02 Linux se nerozšiřuje spíše proto, že vývojáři neřeší funkčnost, ale nesmyslné inovace ...
suhlas.
namiesto chyb a vylepseni (alebo uz existujucich funkcii dostupnych v cli) riesia zaoblenie a rozlozenie farbiciek a ikoniek aby vyzerali viac windows.
Pritom mnohe funkcie zanikaju lebo-...

sasa.chetan
Poradce Mintu

#20 Příspěvek od sasa.chetan »

West píše: 26 dub 2021, 14:07 Načo by sa unúvali keď propagácia riešenia problémov v Linuxe sa uskutočnuje slovami: "príkazový riadok je najlepší, naučte sa v ňom pracovať"?
vo windows pracujem v ad cez gui, inak 80% v powershell

Zamčeno