Zálohování na Google Disk

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zamčeno
Zpráva
Autor
Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Zálohování na Google Disk

#1 Příspěvek od Fargotroniac »

Ahoj,

Rád bych poprosil místní o radu ohledně zálohování. Konkrétně mi jde o zálohování určitých složek z oddílu home na disk google. Nejideálnější by bylo, kdyby zálohování probíhalo například 1 týdně a automaticky smazalo původní zálohu na google disku. Potřeboval bych to například pro fotografie, ale i pro samotnou zálohu systémového oddílu (dělám přes TimeShift za pomocí BTRFS = stejný oddíl na kterém je systém).

Akorát u zálohy systému nevím jak vyřešit /vymyslet aby bylo možné mít na disku uchovaných záloh více, ale na Google disk se zálohovala pouze poslední.

Díky

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Zálohování na Google Disk

#2 Příspěvek od alojz »

...viacej zaloh ti urobi systemback...aj celeho systemu...asitaknijak... :oops: :oops: :oops:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Re: Zálohování na Google Disk

#3 Příspěvek od Fargotroniac »

Jo, ale zálohu potřebuji někam nahrát. Proto Google disk. :)

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Zálohování na Google Disk

#4 Příspěvek od alojz »

...zaloha celeho systemu je umna okolo 10 giga...google disk nema neobmedzeny priestor... :lol: :lol: :lol:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Re: Zálohování na Google Disk

#5 Příspěvek od Fargotroniac »

Já tyhle věci vím. Ptal jsem se jak to udělat. Dobře, zkusíme vynechat část se systémem. :)

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Zálohování na Google Disk

#6 Příspěvek od sasa.chetan »

Fargotroniac píše: 02 kvě 2021, 08:34 Já tyhle věci vím. Ptal jsem se jak to udělat. Dobře, zkusíme vynechat část se systémem. :)
insync cena 40$ za licenciu (trvala)
OverGrive
GoSync

Zamčeno