LM 20.1 plocha + hl panel

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

LM 20.1 plocha + hl panel

#1 Příspěvek od pavel56jh »

Zkouším 20.1 vadí mi několik kosmetických rozdílů Je mi divné, že by to nešlo nastavit.
1/ Jak uspořádat ikony na ploše aby se neřadily, ale pouze přichytily k mřížce (od počátku okenních OS, mám např. koš vpravo dole)
2/ Jak zrušit seskupování (tak se to myslím jmenuje u Wydlí) na hlavním panelu (5x spustím FF a 5x ho mám na liště, ne 1x s pidipětkou)
Možná toho bude víc, prostě starého psa novým kouskům nenaučíš :D
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: LM 20.1 plocha + hl panel

#2 Příspěvek od labeent »

pavel56jh píše: 26 srp 2021, 23:21 Zkouším 20.1 vadí mi několik kosmetických rozdílů Je mi divné, že by to nešlo nastavit.
1/ Jak uspořádat ikony na ploše aby se neřadily, ale pouze přichytily k mřížce (od počátku okenních OS, mám např. koš vpravo dole)
2/ Jak zrušit seskupování (tak se to myslím jmenuje u Wydlí) na hlavním panelu (5x spustím FF a 5x ho mám na liště, ne 1x s pidipětkou)
Možná toho bude víc, prostě starého psa novým kouskům nenaučíš :D
1) Pusť si úvodní obrazovku. To je ta s nápovědou.
Až si ji projdeš, tak tam najdeš nastavení vzhledu. Musíš zvolit tradiční místo moderní.
Tohle se musí udělat jako první. Pokud uděláš nějaké změny a až pak tohle, tak musíš ty změny udělat znovu.
Vítejte_038.png
2) Rozložení ikon nastavíš takto:
PTM (Pravé Tlačítko Myši) na ploše, z nabídky vybrat "Přizpůsobit" a pak odškrtnout volbu "Uspořádat automaticky".
Pak si můžeš ikony uspořádat dle svého.
Stávající rozvržení monitorů (DVI-0 - 1920x1080)_001.png
Také mám koš vpravo dole.

3) Klidně bych to aktualizoval ještě na 20.2, ale i 20.1. je v pohodě. 2 má pár chybek, ale ne každému se projeví a některé jsou již opraveny. Považuji ji za systém, který už je v pohodě na hlavní použití ...
Obrázek

Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: LM 20.1 plocha + hl panel

#3 Příspěvek od pavel56jh »

labeent > díky moc, to je ono, zkouším to na live verzi, už 20.2 nenapadlo mne hledat a podívat na úvodní obrazovku, kterou už 30 let odškrtávám, že ji nikde nechci. To zarovnávání tam do té doby než jsem si to přečetl určitě nebylo :D :D Zbývá už jen scanner, pak opisuji, co všechno mám a mydlím to na pracovní noťas.
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

Zamčeno