duplikáty, duplicity

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Odpovědět
Zpráva
Autor
kamowski
Velkovezír Mintu

duplikáty, duplicity

#1 Příspěvek od kamowski »

píšem to v LinuxMinte 20.2 Xfce, ktoré vychádza z Ubuntu 20.4 - focal

poznáte to, v adresári je kopa súborov a chcem si ich nejak zorganizovať, vytváram nové adresáre, pod-adresáre, ... ale aj zálohy
a nakoniec sa mi akosi zmenšuje voľné miesto na disku, ten istý súbor mám totižto už aj niekoľkokrát,
stáva sa mi to najmä s fotkami, hudobnými súbormi a dokumentami vo formáte pdf

na našej stránke je popísaných niekoľko nástrojov na riešenie tohoto neduhu, odkazy na inštalačné balíky ale už nie sú dobré a nie každý je dostatočne zdatný, aby sa dopátral riešenia na cudzojazyčných stránkach
tieto naše články sú staršieho dáta a diskusia je preto z pochopiteľných dôvodov "nepovolená",
tu si však môžeme k nim povedať pár slov:

Dupeguru
stiahnite a nainštalujte si balíček dupeguru_4.1.1-0~ppa~focal1_amd64.deb
verzie dupeguru-me, dupeguru-pe a dupeguru-se sú teraz v 3v1 v dupeguru, po jeho spustení si viete zvoliť, čo má vyhľadať
dupeguru.png
a v menu si viete zvoliť aj češtinu :)

v ďalšom článku sa opisuje Catfish a FSlint, Catfish je súčasťou xfce edície a je v repozitári, preto ho nebudem popisovať, takže nám ostal: FSlint
tento je odstránený z repozitára ubuntu 20.4 a tým aj LM20 pre nesplnené závislosti
tieto sa však dajú doinštalovať a je to funkčné
takže si otvorte terminál (ctrl-alt-T),
presuňte sa do adresára "Stiahnuté"

Kód: Vybrat vše

cd ~/Stiahnuté
#tá vlnovka sa robí klávesovou kombináciou pravý Alt + A a lomítko je napr. v numerickej časti
a zadajte POSTUPNE!!! (t.j. po každom príkaze dáme ENTER) tieto príkazy:

wget http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu/pool/universe/p/pygtk/python-gtk2_2.24.0-6_amd64.deb
wget http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu/pool/universe/p/pygtk/python-glade2_2.24.0-6_amd64.deb
wget http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu/pool/universe/f/fslint/fslint_2.46-1_all.deb
terminál nezatvárajte, pokračujeme:

apt update
apt upgrade
sudo gdebi python-gtk2_2.24.0-6_amd64.deb
sudo gdebi python-glade2_2.24.0-6_amd64.deb
vyskočia vám nejaké chybové hlášky ale tie sa vyriešia príkazom:

apt install -f
a pokračujeme:

sudo gdebi fslint_2.46-1_all.deb
#spôsobov na stiahnutie a inštaláciu je viacero, každý nech si to rieši ako uzná za vhodné :)
hotovo
príkaz fslint by ste mali nájsť v menu a program so mnou komunikuje po slovensky :)
fslint.png
>>>>>>>>>>>>
neviem, možno je tam viac programov, tieto som tak narýchlo vyhľadal a použil
okrem týchto je dobrý nástroj aj fdupes, rýchly a jednoduchý ale beží to v termináli, tak nie je pre každého
existuje k tomu aj GUI s názvom rdupes ale neskúšal som to
>>>>>>>>>>>>
upozornenie !!!
s každým z týchto nástrojov narábajte opatrne, pomaly a s rozvahou, čo odstránite .... to je preč !!!
niekedy je lepšie to triediť priamo v správcovi súborov, kedy vidíte, čo mažete alebo .....nechať to tak a nemazať nič !

Ventero1
Guru Mintu

Re: duplikáty, duplicity

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Supr clanek -->
-> Prosim Menom nebo nekoho s pristupem (ja ted nemuzu) o migraci do clanku na domovske stranky - myslim, ze by to bylo fajn.
A protoze to neni problem, tak mozna radeji umistit do tipy a triky.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Guru Mintu

Re: duplikáty, duplicity

#3 Příspěvek od menom »

.

Kamowski je na webe LM stale ako autor.
To si nedovolim kopirovat jeho pracu na web, keby chcel tak to urobi sam.

Ale ano toto by sa tam hodilo, zaujimave a aktualne informacie .....

.
Libriané, Vy jste vyhráli !

Odpovědět