Zvažujem kúpu mini PC

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#201 Příspěvek od Ventero1 »

Jinak nenarazil nekdo nahodou na nejaky novejsi miniPC pasiv s AMD, nez jsme posledne zminovali? Nejake novinky v tomto smeru - aspon zda se nechysta? Snazil jsem se onehda doptat samotneho AMD, ale nestal jsem jim za odpoved ..

Stani: Jake pripadaji ted v uvahu CPU od AMD s TDP do tech 10W, ze bych pohledal trochu po netu?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#202 Příspěvek od stani »

AMD jsem nějak přestal sledovat, momentálně mě zajímá pouze N6000. Jinak MSI s N6000 se už prodává, ale je to trapný mini-pc.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#203 Příspěvek od Ventero1 »

Me prijde design v pohode. Mozna lepsi
nez Herobox. Snad jen zapinac na vrchu je hodne divnej. U toho Asus je skoda, ze nema zaoblene hrany - je to horsi nez cihla. V tomto smeru i stran chlazeni musim vyzdvihnout ten Zotac, ale chtit 9000,- skoro za to same, co mam v Asus PN40 za 4200,- je nehoraznost. U Asus a MSI mi chybi slot na SD kartu. Vubec ten Zotac to ma asi nejvymakanejsi, ale zda se, ze nejak zaostal. Zatim v nabidce u nas 1 obchod za neco pres 8000,- CI331 s N5100 a to ted kratce. 2 tydny zpet se doprodavaly CI329 s N4100 za tu devitku.
U AMD jsem nasel cerstvejsi V2000, ale jen v industry modelech (AsRock), ktere jsou hodne predrazene.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
danix64
Příspěvky: 51
Registrován: 20 říj 2021, 07:53
Bydliště: Slovakia

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#204 Příspěvek od danix64 »

Ahojte,
Ja mam par dni novy Gigabyte BRIX s Intel N6005 - https://www.gigabyte.com/Mini-PcBarebon ... support-dl (kupeny tu)
ale nemam zatial dobre skusenosti, asi ho budem musiet vratit, pretoze je problem s GPU. Planujem na nom mat Linux Mint, ale chcel som vyskusat aj Windows na prvych par tyzdnov, pretoze iba Windows je oficialne podporovany, ale vzdy po instalacii ovladacov na GPU cely system prestane fungovat a na LCD monitore zacnu blikat random farebne pixely... obcas to hodi BSOD...
viac info v tomto prispevku (+ fotky)

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#205 Příspěvek od stani »

danix64: díly za upozornění. Vypadá zajímavě ( HDD/SSD, M.2, HDMI 2.0b), ovšem provedení není moc dobré, chladící otvory by měly být jednoznačně (i) na vrchu. Má to větrák?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#206 Příspěvek od Ventero1 »

Tak ten Herobox taky nema perforaci z vrchu a i proto ma ve stredni zatezi pres 80° misto 64° u Zbox se stejnym N4100.
Chystam se Herobox rozebrat a ty dirky tam z vrchu navrtat pokud to nejak rozume pujde.
Nicmene podle fotek ani pasiv Asus PN nema vrchni perforaci (jsem ve spitale, tak jsem ho nestihl ani vybalit). Ale tvari se jako celokov a jestli je spreader v kontaktu se sasi, tak by to mohlo mit slusne chlazeni.
Naposledy upravil(a) Ventero1 dne 20 říj 2021, 14:49, celkem upraveno 1 x.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
danix64
Příspěvky: 51
Registrován: 20 říj 2021, 07:53
Bydliště: Slovakia

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#207 Příspěvek od danix64 »

stani: ano, ma vetrak, pri zatazi to uz nie je moc tiche

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#208 Příspěvek od stani »

danix64 píše: 20 říj 2021, 09:34 stani: ano, ma vetrak, pri zatazi to uz nie je moc tiche
Jasně, vyšší TDP a chybné konstrukční řešení.
Já to říkám pořád, jakmile je v mini-pc větrák, je to špatné. Jsem na ten hluk alergický. Proto vždy hledám řešení s fanless, tady ale musí jít člověk do kompromisu, ohledně TDP.
Jasně N6005 vs N6000, ten základ 2.0 GHz vs 1.1 GHz hovoří jednoznačně, ale bohužel je třeba volit kompromis. A ani u procáku s nízkým TDP není u fanless minipc často vyhráno, když to výrobce dokope se špatnou konstrukcí (= chlazení).
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#209 Příspěvek od Ventero1 »

Presne.

Tak u nas zatim nejnovejsi doufam pasiv Asus PN41 s N4500 a N5100 - uz to nikdo neudava ani u toho PN40 s N4120, ze je fanless, pritom to tam jeste pred mesicem vsude bylo - je to hruza, jak si zase skoro nikde nekdo neni schopny odvest dobre svou praci ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
danix64
Příspěvky: 51
Registrován: 20 říj 2021, 07:53
Bydliště: Slovakia

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#210 Příspěvek od danix64 »

Aký pasívny mini PC je teraz najlepší (výhodný, s dobrým pomerom cena/výkon) ?
Zvažujem aj ODROID H2+, ale je nedostupný https://rpishop.cz/odroid/1685-odroid-h2-x86.html (má Intel J4115 (14nm) do 2,5GHz)

Odpovědět