Zvažujem kúpu mini PC

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#211 Příspěvek od Ventero1 »

Tp nema smysl kupovat za ty penize a 10W TDP je na hrane. V pasivu se spis orientuj na radu N s 6W a o par stovek vic to mas v krabicce i s wifi a bt.
Jako dobry tip pomer cena/vykon ber spis ten Asus PN41 za nejakych 4200,- 4300,-.
Popr. ten MSI Cubi (ma vrchni perforaci dle foto) Zotac uz je asi za dvojnasob ceny na ten samy vykon - jen ma navic jeste jeden LAN a SD slot. Ma vymakane chlazeni oproti konkurenci, ale to ten rozdil ceny uplne neobhaji. Vse je tu v predchzich prispevcich zmineno. Jeste muzes zvazit Umax - ceska firma, ale komunikace za me otresna popr. Minisforum, ktere vsak nema u nas distribuci - od nich se ale dlouho nenasel nic v pasivu - zameruji se spis na machrovinky s Ryzenama v co nejmensi kostce, viz muj nedavny prispevek) Delaji se i modely s J radou, ale ty uz muzou lagovat pri vetsi teplote a zatezi - 10W je uz opravdu dost na pasiv. Osobne jsem ted v ramci tvych pozadavku prubnul koupit ten Asus PN.
Jeste se da zminit Chuwi Herobox s N4100 - vlastne pomer cena/vykon ma uplne nejlepsi, protoze za necelych 5000,- tam mas 8GB RAM 256GB SSD nvme a SD slot (ted uz bude za tu samou cenu novy typ s novejsim CPU tusim) zatimco ostatni vyse zminene jsou za ty ceny barebone - bez RAM a SSD. Ale opet - treba koupit s ciziny a pocital bych vzhledem k horsimu chlazeni kratsi zivotnost. Jsem s nim vsak spokojen (zvlast kdyz me vysel v akci a s bonusem od Amazon na cca 3600,-) a stejne je mi jasne, ze vykonove mi za 2 nebo 3 roky stacit nebude pri zvysujici se nenazranosti webovych stranek a neefektivnosti vyvojaru pri koncepci kodu.
Vsechny zminene modely maji Wifi a BT.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#212 Příspěvek od stani »

Já osobně bych si počkal na nějaký dobře udělaný fanless minic pc s N6000. On i ten N6005 by šel udělat v passivu - ale muselo by to být dobře konstrukčně ošetřeno, nějaký dobrý masivnější pasivní chladič, sice by pak byla větší krabička, ale dalo by se - ovšem do toho se asi nikdo nepustí. Já čekám jestli náhodou Minisfrorum nepřijdou s nějakým minipc N6000, jako naposledy docela dobře udělali tento N4000.

Jinak Minisforum co poslední vydali bezvětrákový je N5030. Na Amazon.de má docela dobrá hodnocení, i když je momentálně za docela vysokou cenu - ale může se stát, že bude třeba zase nějaká akce, jako byla na ten můj N40.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#213 Příspěvek od Ventero1 »

Vypada dobre za 8000,- s 8GB a 256GB to celkem ujde.
Asus PN41 BE (bez niceho) - N4500 za 4300,- - to je krasny pomer, N5100 s 4GB a 128GB vcetne W10 za 7200,- - to je zhruba nastejno jako Minisforum. A pomer cena/vykon lepe hovori pro Asus nebo MSI. Urcite si ani jeden z nich nedovoli to chlazeni uplne podcenit a na Asus zaruka 3 roky. Na MSI Cubi N nevim - u nas ted neni v distribuci.
Pro zajimavost na Zotac 3 + 2 roky s registraci, jenze cena je za BE premrstena.
Naposledy upravil(a) Ventero1 dne 21 říj 2021, 17:35, celkem upraveno 3 x.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#214 Příspěvek od stani »

Mno, MSI Cubi N má prastarý HDMI 1.4... :( to je ta trapnost.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#215 Příspěvek od Ventero1 »

Tak uplne nevim v cem by to melo vadit u takoveho miniPC.
Koukal jsem, ze Asus PN41 by uz mel mit v urcitych verzich i ten slot na SD. Ale to uz resit nebudu - mam koupeny PN40 a za ani ne euro jsem si koupil 2 male SD - USB2 prevodniky a tak casto s pametovkou neoperuji. Takze co ...
https://m.aliexpress.com/item/4000120671580.html
Naposledy upravil(a) Ventero1 dne 21 říj 2021, 17:36, celkem upraveno 1 x.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#216 Příspěvek od stani »

A další věc ohledně MSI Cubi N - N6000: tady jeden uživatel který si ho koupil, a obratem vrátil zpět, píše: "bohužel už není fanless jako jeho předchůdce s N5000".

Takže nejen prastaré HDMI 1.4 ale i větrák...
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#217 Příspěvek od Ventero1 »

To uz je trapne a nevim proc. Ma mit stejnych 6W TDP. Tak asi Intel keca nebo MSI ma spatnou koncepci nebo oboji najednou. Ono TDP neni v teplotach smerodatne - uz jsem to v tomto vlakne popisoval, jak ruzne procaky se stejnym uvedenym TDP topily naprosto rozdilne
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
danix64
Příspěvky: 51
Registrován: 20 říj 2021, 07:53
Bydliště: Slovakia

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#218 Příspěvek od danix64 »

Je tento PC pasivny? Ma Intel N5100 (6W).
https://www.gigatron.sk/asus-pc-pn41-bb ... ga-bez-os/

Nema niekto skusenosti s DIY prerobenim chladenia na pasivne u podobnych mini PC?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#219 Příspěvek od Ventero1 »

Mel by byt. Lepsi ja vsak dotaz smerovat na prodejce - on to zjisti. Kazdopadne myslim, ze i na Slovensku je lhuta na vraceni.
U nas se zatim jako BE jsem v nabidce nenasel.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#220 Příspěvek od Ventero1 »

Podle zjisteni RH by mel byt i Asus s N6000 tez s vetrakem.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět