Kulturní okénko II

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích
Odpovědět
Zpráva
Autor
juhele2014
Guru Mintu

Re: Kulturní okénko II

#131 Příspěvek od juhele2014 »

V původním kulturním okénku viewtopic.php?f=12&t=5364 , které je už zamčené, jsem upozorňoval na pěknou knížku, která si zasloží velkou pozornost. Jde o titul Boží Mágové od G. Hancocka https://www.kosmas.cz/knihy/220078/bozi-magove/
Obrázek Dneska jsem na ní narazil v Levných knihách za pouhých 99.-, takže sem neváhal ani vteřinu a už jí máme doma. :) Teda máme teďka dvě, ale tahle půjde dárkem do světa. Výborné texty i fotky, to se čte zkrátka samo ... ;)

menom
Guru Mintu

#132 Příspěvek od menom »

sasa.chetan píše: 18 kvě 2021, 02:13
menom píše: 17 kvě 2021, 20:27 .

Nedavno som videl Vlak do Pusanu

Na to ze neni z ámeriky je to dost dobré, teda kdo rad zombíki
.
az na tie turborychle zombie dost dobre.
inak Pusan ma skoro 4 miliony obyvatelov tak tam by mali co zrat :D
.

Dnes na AMC o 22:00 nepriamo nadvazuje pribeh z Kǒrei Vlak do Busanu 2

Mozno na to mrknut .....

.
Libriané, Vy jste vyhráli !

juhele2014
Guru Mintu

#133 Příspěvek od juhele2014 »

Mám rozečtenou zajímavou knížku - Koupení novináři. Obrázek Našel jsem jí v Levných knihách za 79.- Je to vyloženě oddechové čtení, dozvíte se, že i u západních sousedů jsou podvody a lži každý den v novinách, u nás tohle samozřejmě nehrozí. :) Ale v Německu jo, CIA se jim tam plete do politiky, a zas - u nás tohle nezníme. Takže fujky fujky, co si o našich spojencích mám myslet, to teda nevim. Kdo si chce trochu rozšířit obzory, jak to chodí ve velké západní redakci, např. v Frankfurter Allgemeine Zeitung, tak se po tom podívejte ... :idea:

Ventero1
Guru Mintu

#134 Příspěvek od Ventero1 »

To jsou vsechno davno zname veci, jen lide chteji byt hlusi a slepi.
Chybi mi v Tvem prispevku dostatecne zvyrazneni ve ve vete "... u nas tohle samozrejmne nehrozi", aby vsem bylo jasne, ze to opravdu u nas neni mozne, protoze jsme narod dokonaly a mozna i vyvoleny, plny velmi inteligentnich, nadmiru rozumnych a srdecnych politiku a uvedomelych obcanu, kterym jde o blaho nejen sve, ale i tech ostatnich. To plati zvlaste u nasich politiku a proto jsou Ti nejdobrejsi a nejmoudrejsi z nich voleni a velebeni takovym mnozstvim lidu, ze neni nejmensi pochyby, ze nase zeme nemuze ani byt pod sebemensim vlivem dobrosrdecnych Spojenych Sra~u Arcifasistickych (United Sh~tmakers of Arch-facism) ruznych nemene dobrosrdecnych struktur, jako jsou Risknokatabolicka tykev a ruzne nadnarodni korporace jako Booble apod.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero1
Guru Mintu

#135 Příspěvek od Ventero1 »

Jinak dostala se mi do ruky slaba, ale vystizna knizecka "Dejiny sveta psane predem" z vydavatelstvi Adventime:
https://www.adventime.cz/dejiny-sveta-p ... adventime/
A byl jsem z tohoto strucneho shrnuti prekvapen, ze alespon nejaka frakce krestanu ma dost presny nahled na to, co se skutecne ve svete a se svetem deje - hlavne z hlediska sociologie a politologie. Napsala ji Alena Dvořáková, ve spolupraci se svym manzelem, ktery je byvaly velmi uspesny cesky sportovec a tehdejsi drzitel svetoveho rekordu v silovem trojboji.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero1
Guru Mintu

#136 Příspěvek od Ventero1 »

Jeste ukazka toho jaci jsou USA spojenci Evropy a nepratele Ciny. Tohle jestli nekomu jeste nedocvaka, jak se veci maji a kdo je jaka hrozba, tak nevim, jak muze byt svepravny a mit volebni pravo ..
https://ekonomickydenik.cz/americky-ply ... ove-krize/

juhele2014
Guru Mintu

#137 Příspěvek od juhele2014 »

Podíval jsem se na Dunu, viz https://www.csfd.cz/film/236957-duna/prehled/ , ale nějak extra mě to neoslovilo. Vizuelně pěkný, ale scénář slabý, furt nějaký moudra a proslovy ... Galaktické imperium je takový dost nechutný, samý války, intriky, už to vypadá jako klišé. Možná by to v kině vyznělo lépe, asi jo, viděno na monitoru a pouze stereo zvuk pro tento žánr může být málo. Ale zklamán nejsem, nic moc jsem nečekal, takže v pohodě. Mrkněte na to a napište ... :idea:
Obrázek

Ventero1
Guru Mintu

#138 Příspěvek od Ventero1 »

A jak se ti to jeví v porovnání s trilogií z roku 2000? Mám pocit u jiných filmů, že ty úplně nové remaky posílí jen vizuální efekty, ale jinak ty filmy mrví.
Výjimka je možná Zaklínač, kdy se zlepšily vizuální efekty a jinak to zůstalo skoro při tom samém - nic lepšího, vyjma té vizualizace těch příšer to oproti Polákům nenabídlo, ale aspoň to nezmrvili a neudělali z toho frašku, jako ze všeho ostatního, co v posledních 15ti letech remakely pošahaný Amíci ...

juhele2014
Guru Mintu

#139 Příspěvek od juhele2014 »

Mě se to nejeví nijak, bo sem tu trilogii neviděl. Knížku jsem (asi) četl, ale vůbec si to nepamatuji, takže to šlo mimo mě. Sci-fi mám radši logický a technický, tydle ságy rodů galaktickýho imperia míří evidentně na jinou cílovku, než sem já. Rymejky a x tý pokračování jsou někdy srandovní, typicky Rychle a zběsile, to má fakt grády :) , tam můžeš jít do kina bez mozku. Možná jsem dával avízo v prvním kult. okénku na žebříček nejhorších filmů na CSFD, to je tohle - https://www.csfd.cz/zebricky/filmy/nejhorsi/ Každopádně doporučuju, zkuste se překonat, a podívat se ... :lol: Doporučuju Trhni si! Mám dojem, že mě to na konec života dost ovlivnilo. A není jednoduchý se z toho dostat ... :roll: To překoná pouze silnej jedinec, pomocí různých ezoterických technik + pomocí vybraných nápojů. :roll:
-
Zpět k filmu - bohužel shlédl jsem dílo John and the Hole (2021). Tuhle bizarnost jsem teda dokoukal až skoro do konce, ale vůbec netušim, o co tam šlo. Hodnocení je odpad až 5 hvězdiček. Takže tápu, ale je mi to tak trochu jedno ... :shock:

juhele2014
Guru Mintu

#140 Příspěvek od juhele2014 »

Kultůra hospodská, to sem taky patří. Nejdřív doporučuji shlédnout tento dokument z produkce čt https://www.ceskatelevize.cz/porady/101 ... 058210021/ a potom se můžete pustit do čtení na Okounovi a vybrat si z několika tématických diskuzí:

https://www.okoun.cz/searchBoards.do?keyword=hospody

Na Okounovi najdete skoro všechno, prolezte to, je to pomalu na celej rok ... 8-)
Obrázek

Odpovědět