Zvažujem kúpu mini PC

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 504
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#261 Příspěvek od stani »

Až nyní jsem si vzpomněl, že jsem si na začátku léta psal s Newsmay, ohledně toho minipc. Poslali mi i produktovou kartu, tady je.

Oni tam totiž měli uvedeno i N6000, tak jsem jim psal, že chci vzorek právě s N6000, ale napsali mě, že N6000 jsou nedostupné a budou až na podzim. No a nyní je na webu vyřadili úplně.

On ani ten Newsmay (s N6005) není žádná výhra: má jen M.2 SATA (a to ani nepíšou jakou revizi), oproti Gigabyte, který má sice jen starší generaci (2.0) PCIe X2, ale ta propustnost je daleko vyšší. Další věc je "Optional Intel® AC-3168 Wi-Fi card", tedy primárně v tom minipc není wi-fi. A to jsou staré karty, které už se nedají prakticky (u nás) koupit, já jsem ještě využil bezcelní dovoz a na Ali tuto kartu zakoupil, i anténu. Také uvádějí akorát "Intel® UHD Graphics", ale ne jakou verzi.
A kdoví zda ten minipc vůbec s N6005 mají, když je tam zvýrazněn akorát N5105. A také kvalita all-in-one desky nebude taková jako u Gigabyte.

No jo, u Gigabyte - vyndat desku a zase k tomu kupovat novou case+chladič, to jsou další náklady navíc.

Proč neumí někdo udělat nějaký normální minipc, skoro každý má nějaké mouchy... :(

Asi nezbyde, než čekat na Minisforum, s čím přijdou...
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#262 Příspěvek od Ventero1 »

Produktová karta:
HTTPS není dostupné
Šifrovaný protokol HTTPS je dostupný pouze v prémiových variantách.
Má to však řešení — jste li majitel stránek, aktivujte si prémiový program ve své administraci služeb.
Tak zjisti, co by obnášelo, aby poslali kus s Newsmay?

Grafika bude nejspíše v základu šestistovka a nechali si prostor, kdyby se povedla nějaká lepší za dodržení max. TDP. A to se možná stalo, že tam dali v nějaké sérii jinou novou, ale nepovedlo se dodržet, proto tam výrobci sypou ten větrák ..

Proč neumí dneska nikdo v ničem udělat něco opravdu ergonomického a praktického, jako to uměli ti ze starších generací návrhářů a konstruktérů ještě před 30ti lety ?.. :|
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 504
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#263 Příspěvek od stani »

Také to není HTTPS, ale mě se dokument(stránka) zobrazí úplně normálně, jak ve FF tak i v Chrome: http://9521.unas.cz/AC8%20Jasper%20Lake.pdf
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
danix64
Příspěvky: 50
Registrován: 20 říj 2021, 07:53
Bydliště: Slovakia

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#264 Příspěvek od danix64 »

stani píše: 27 říj 2021, 19:32 No jo, u Gigabyte - vyndat desku a zase k tomu kupovat novou case+chladič, to jsou další náklady navíc.
Rozmýšľam o tom. Vie ma niekto naviesť správnym smerom, kde sa dajú nájsť vhodné skrinky / krabičky / domčeky pre takúto mini dosku? :)
... a potom uvidím či zaplačem alebo kúpim a pôjdem do toho :D

//edit: nemusí to vyzerať elegantne, krásne, stačí ak výsledok bude podobný tomuto: https://open-netlab.de/wp-content/uploa ... scaled.jpg hlavne aby to bolo tiché s dostatočným chladením, nech sa to neprehrieva
Prinajhoršom si urobím niečo jednoduché a škaredé z nejakého starého plechu, alebo plexi.

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 504
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#265 Příspěvek od stani »

Třeba, anebo.
Problém je, že se prodávají téměř výjimečné standardizované skříňky - MicroATX nebo Mini-ITX. Anebo ještě Mini-STX.
Výrobci mini pc si ty krabičky vyrábí sami, a bude těžké sehnat přímo pasující na tu desku. Další řešení je si to vyrobit sám z dírkovaného plechu - při troše zručnosti by to neměl být až tak velký problém. Otázka pak ovšem je, zda by nebylo jednodušší u stávající provrtat ten horní díl.

A pasivní chladič raději pouze měděný a ne takové "vysoké monstrum", abys to pak měl opravdu pěkně v krabičce, např. něco takového. Proto jsem se tě také ptal, jak je vysoký ten větrák vč. toho plastu.

Jinak mi u toho Gigabyte vadí, že ač N6005 podporuje PCI-Express 3.0, tak tam dali starší PCI-Express 2.0.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 504
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#266 Příspěvek od stani »

Právě jsem obdržel email od Newsmaytech. Pro ilustraci, jaká je s nimi komunikace, nechávám můj dotaz i jejich odpověď v originále:

Is the N6000 or N6005 already available?
I also wanted to ask something please:

- is the mini pc Windows 11 ready? (UEFI, TPM 2.0, DirectX 12 / WDDM 2.x)

- Intel® UHD Graphics - what generation?

- M.2 SATA - which revision? (1.0, 2.0, 3.0)

- how much is the postage to the Czech Republic for the sample?


-----------------------------

The model is ready, but current it is only N5100, and N5095.

For Czech market, we cant sell this ID to you now, Umax already book 1k quantity with Fanless N5100 CPU.

But if go with 10th Gen CPU, it is OK.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#267 Příspěvek od Ventero1 »

stani píše: 27 říj 2021, 21:34 Také to není HTTPS, ale mě se dokument(stránka) zobrazí úplně normálně, jak ve FF tak i v Chrome: http://9521.unas.cz/AC8%20Jasper%20Lake.pdf
Mě ve FF se zobrazí tohle:
str.jpg
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#268 Příspěvek od Ventero1 »

danix64 píše: 28 říj 2021, 06:59 Rozmýšľam o tom. Vie ma niekto naviesť správnym smerom, kde sa dajú nájsť vhodné skrinky / krabičky / domčeky pre takúto mini dosku? :)
https://www.tntrade.sk/lc-power-lc-1520 ... 54649.html
Musel by jsi ji ale trochu doupravit - další otvory dodělat pro ostatní prvky nebo je pak navést dozadu, že si doděláš shield ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 504
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#269 Příspěvek od stani »

No jasně, když to není v https, tak nemůže být ani dostupné... asi máš něco s prohlížečem...
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#270 Příspěvek od Ventero1 »

The model is ready, but current it is only N5100, and N5095.
For Czech market, we cant sell this ID to you now, Umax already book 1k quantity with Fanless N5100 CPU.
But if go with 10th Gen CPU, it is OK.
To vypadá, že Umax si u nich nechává PC vyrábět a teď čekají na těch 1000ks od Newsmay, protože v nabídce mají jenom už nějakou dobu usedlejší U-box N42 s N4120. Mimochodem ten také jistě není kovový a nemá obvyklou šestibokou perforaci na vrchu, která jasně poukazuje na generické skříňky s možným osazením ventilátorem.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Odpovědět