Nefunguje mi wifi na linuxu

WiFi, drátové sítě atd.
Zamčeno
Zpráva
Autor
JanekHranolka
Příspěvky: 3
Registrován: 31 říj 2021, 20:57

Nefunguje mi wifi na linuxu

#1 Příspěvek od JanekHranolka »

Ahoj!

Obracím se na vás s žádostí o pomoc. Dneska jsem přešel na linux a mám dost problém. Nefunguje mi wifi ale připojený jsem (ethernet). U instalace mi bylo řečeno, že se nainstaluje menší verze linuxu z důvodu, že nemohu nainstalovat síťové masky. Pomohl by mi nekdo prosím? Díky za každou pomoc a radu! :cry:

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nefunguje mi wifi na linuxu

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Nejde o vtip? Co je to menší verze linuxu? Pro začátek by bylo dobrý napsat, co je to za PC a co je to za linux? Nebo alespoň výpis z terminálu inxi -n

:idea:

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nefunguje mi wifi na linuxu

#3 Příspěvek od alojz »

...srandisti...aj predosle wifi-sti...pri instalacii sa spyta,aku verziu chces-citujem-normal installation,minimal installation,nieco iné...instalator ti nic nerekne,ani nevybera...und pááá...somarina :roll: :roll: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nefunguje mi wifi na linuxu

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Chlapi - tohle je spambot nebo nějakej pablb - tuto otázku tady opakuje už pod 3mi profily po čtvrté ve 3 vláknech.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JanekHranolka
Příspěvky: 3
Registrován: 31 říj 2021, 20:57

Re: Nefunguje mi wifi na linuxu

#5 Příspěvek od JanekHranolka »

Ventero1 píše: 01 lis 2021, 08:14 Chlapi - tohle je spambot nebo nějakej pablb - tuto otázku tady opakuje už pod 3mi profily po čtvrté ve 3 vláknech.
To si děláš srandu ne? 😂 Reálně potřebuju pomoct a ty mě tady obviňuješ za spambota?

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Nefunguje mi wifi na linuxu

#6 Příspěvek od West »

Menšia verzia linuxu je len pre ľudí, ktorí už s linuxom robia dlhšiu dobu, pretože tam treba hodne vecí doinštalovať. V normálnej verzii linuxu je to už všetko naištalované, tudíž začiatočníci by mali začať touto verziou aby neostali z linuxu frustrovaný, že tam nič nefunguje. Sieťové masky som ešte nepočul, že by sa inštalovali, ale možno mal niekto na mysli driver pre sieťovú kartu.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nefunguje mi wifi na linuxu

#7 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: JanekHranolka
Já ti rozumim. Přechod od widlí k linuxu je pro někoho nesnadný. Je to podobný, ale ne totožný. To je něco jako bys přecházel od hitlerjůgend do pionýra. Kvalitativně lepší, ale jiný. My tady máme jiný cíle, jestli mě teda rozumíš ... Zapomeň na widle a ponoř se do študia linuxu ...
např. zde: https://linuxmint-installation-guide.re ... cs/latest/

West: souhlas

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nefunguje mi wifi na linuxu

#8 Příspěvek od Ventero1 »

JanekHranolka píše: 01 lis 2021, 10:29
Ventero1 píše: 01 lis 2021, 08:14 Chlapi - tohle je spambot nebo nějakej pablb - tuto otázku tady opakuje už pod 3mi profily po čtvrté ve 3 vláknech.
To si děláš srandu ne? 😂 Reálně potřebuju pomoct a ty mě tady obviňuješ za spambota?
Tak supr - konecne se nekdo ozval. Mel jsi smulu, ze tahle otazka tu padla uz po ctvrte temer ve stejnem zneni a predtim nikdo na nase reakce nereagoval. Tak ted trochu vzdy provokuji k rychle reakci. Omlouvam se, ale treba to nejak hlidat, bo uz jsme se setkali s dochazejici kapacitou uloziste a jine prakticke duvody.
Nicmene myslim, ze tento prispevek jsem jeste nehlasil a ted aspon vime, ze jsi skutecny a ne vtipalek - narozdil od tech dalsich dvou niku - ty jsou jasny ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JanekHranolka
Příspěvky: 3
Registrován: 31 říj 2021, 20:57

Re: Nefunguje mi wifi na linuxu

#9 Příspěvek od JanekHranolka »

Jojo. Též se omlouvám, napsal jsem to jak blbec. Večer budu doma, tak sem napíšu přesné údaje o počítači a přesný problém, aby jste byli aspoň trochu v obraze.

Zamčeno