Zvažujem kúpu mini PC

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Odpovědět
Zpráva
Autor
Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#371 Příspěvek od Livan »

stani píše: 26 lis 2021, 17:16 Přesně tak. I motory by měly "čumět" z kapoty ven - aby se lepší chladily. "Odborně" se to dá také snadno zdůvodnit. ;)

Aneb jak jsou chlazeny tablety, slim notebooky? Také z nich něco čumí ven? :mrgreen:
Motory jsou chlazeny oběhem chladící kapaliny, proto nemusí trčet ven. Co se týká tabletú a slim ntb, tak tam je buď tak nízký příkon, že se to zvládá chladit jednoduchým prouděním tepla, nebo je jako chladič využitý kovový kryt, nebo v nejhorším je tam ventilátor, který fouká vzduch a odvádí teplo ven. Přesto všechno se setkáváme s uvařenýma bga obvodama v tabletech (vlastní zkušenost), nebo přehřívajícími se macbooky (kolegova zkušenost).

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#372 Příspěvek od alojz »

...stani-su motory chladené vzduchom,a nemusia trčat z kapoty von...len dostatok vzduchu potrebuju okolo seba,v pripade ventillator...pre teba su zname motory TATRA...ano spravny postreh-aj nákladné vozy... :roll: :roll: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
danix64
Příspěvky: 51
Registrován: 20 říj 2021, 07:53
Bydliště: Slovakia

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#373 Příspěvek od danix64 »

Malá odbočka
niečo pre fajnšmekrov - pasívna skrinka za > 800 USD :shock:

- https://www.fanlesspro.com/shop/product ... less-case/ Truemetal UP10 - 12 kilogramov hliníka
- https://www.anandtech.com/show/14562/tu ... ighend-pcs - článok s fotkami
- http://www.turemetal.com/wheretobuy_en.html - ďalšie pasívne skrinky od Truemetal


obrovske heatpipe rovno z CPU do velkych bocnych stien skrinky:
Obrázek

A teraz si predstavte...
...keby to cele bolo z medi 8-)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#374 Příspěvek od Ventero1 »

Už takhle je ta cena přestřel.

Jinak tady ofiko německý Minisforum shop s dopravou zdarma po EU:
https://store.minisforum.de/
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#375 Příspěvek od stani »

Jo, vím o něm, ale ceny dost vysoké. Minisforum je lepší kupovat přes Amazon.de, a nejlépe když je nějaký v akci.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#376 Příspěvek od stani »

UP Squared 6000 - by byla vcelku dobrá deska. Ale ten výběr procesorů (v roce 2022!), je tragický...
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#377 Příspěvek od Ventero1 »

stani píše: 04 pro 2021, 13:50 Jo, vím o něm, ale ceny dost vysoké. Minisforum je lepší kupovat přes Amazon.de, a nejlépe když je nějaký v akci.
V zadne lokalizaci Amazon jsem tedy levneji nenasel, paklize tam ty modely vubec mely ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#378 Příspěvek od stani »

Takže jsem opět zpět. :)

Momentálně nejlepší-dostupný procesor N6005 se konečně začal uplatňovat. Nové mini pc GK MAX N6005 je tady, a asi je po něm jen zaprášilo, neb v tom udávaném obchodě je vyprodán, ovšem první recenze jsou dobré. I na odkazovaném Amazonu je vyprodán. Našel jsem ale ještě 4 obchody, které ho skladem mají, např zde. Ještě jsem ho našel v prodeji tady.

Obrázek
Obrázek

Přesně jak to má být- perforovaný horní kryt, masivní chladič v černém, HDMI (2.0b), DP, VGA(!). Velmi důležitý fakt je ten, že Processor Base Frequency je 2.00 GHz.

Editace: jinak jsem se v hodnocení na Alíku dočetl, že je tam stará SATA (ne NVMe) a chladič, respektive deska, je řešeno "debilně" I z přiloženého obrázku je vidět, že deska je otočená, chladič je nad spodní částí desky, a procesor míří dolů - tak to může být problém. :( U Minisforum je to řešeno správně, chladič je nad procesorem.

Editace2: tak možná to je trochu jinak. Ony ty propagační obrázky jsou někdy jinak než realita. Tady jsou reálné obrázky od uživatele: 1, 2.

Jinak originál označení je AC8, tady jsem našel review. Ano, je to ten Newsmay o kterém jsme se bavili tady.


Pak jsem ještě našel u nás barebone NUC s N6005. Tam by ale musely být dodatečné úpravy (horní kryt není perforovaný).
Naposledy upravil(a) stani dne 06 čer 2022, 12:11, celkem upraveno 2 x.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#379 Příspěvek od Ventero1 »

Tohle je, podle mě, to samé, co Umax - tedy se mrkneme, co mají v nabídce - zatím jen model s N5100:
https://www.umax.cz/umax-u-box-n51-pro/
který ovšem je u Umaxu o dost dražší a ani tam neuvádějí velikost úložiště ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 505
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvažujem kúpu mini PC

#380 Příspěvek od stani »

Píšou to tam ve specifikaci: 4 GB DDR4 (už slabé) a 128 GB M.2 SATA SSD, W11. Raději bych koupil bez W11 a bez paměti a disku, prostě barebone.
Ale třeba Umax ještě přijde s N6005 a barebone.

Ale koukám v přiloženém manuálu uvádějí "Disk M.2 SSD musí být typu SATA, typ NVMe není podporován!". Na to si už někdo stěžoval v hodnocení na Alíku, že je tam stará SATA...

Jo, oni mi z Newsmay myslím psali, že vyrábí pro Umax.


Ještě k tomu NUC11ATKPE: tam není vůbec žádný chladič, ale krabička je kovová. Tudíž by se to dalo vyřešit provrtáním dírek do horního krytu a nad procák dát nějaký vhodný (měděný) chladič. A pak by to bylo možná lepší řešení než u toho GK MAX/AC8.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Odpovědět