Mint 20.2 - špatné heslo

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Jirka_S
Příspěvky: 26
Registrován: 15 lis 2017, 22:08

Mint 20.2 - špatné heslo

#1 Příspěvek od Jirka_S »

Tak jsem nakonec přeinstaloval na Mint 20.2 Cinnamon. Teď řeším menší problém a to, že při spuštění např. správa ovladačů to chce heslo pro ověření, zadám heslo, které mám pro přihlášení do pc a které jsem zadal při instalaci, ale pořád to řve že pokus o ověření byl neúspěšný. Nevíte někdo v čem by to mohlo být?
Když se podívám do účtu a chci změnit heslo, tak je tam nějaké heslo a pokud ho nezadám, tak mě to heslo nezmění. Nevím kde se tam a jaké heslo vzalo. Asi mi zbývá jen to zkusit přeinstalovat znovu?
Prvně jsem dotaz zadal do složky sw - zamrzání Firefoxu, ale patří to spíše sem, tak proto zadáno znovu.
Děkuji předem za pomoc

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mint 20.2 - špatné heslo

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Gratuluji k LM Cinnamon - zatim jen resis hromadu zasadnich problemu ...
Ale ono celkove s Ubuntu to jde z kopce ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Jirka_S
Příspěvky: 26
Registrován: 15 lis 2017, 22:08

Re: Mint 20.2 - špatné heslo

#3 Příspěvek od Jirka_S »

Tak jsem to přeinstaloval dle návodu od labeent a zatím to vypadá, že to funguje. Návod od labeent super a tímto mu děkuji!!!!!!
Chyba byla asi v tom, že jsem při inst. nedal volbu udělat jinak při rozdělení disku a nezformátoval disk, zřejmě tam viselo něco z dřívějšího 17.3.
Jen malý dotaz - dá se změnit jméno uživatele ve správě účtu, myslím tím moje jako správce, další uživatele jsem přidal. Když ho tam přepíši tak se neuloží.

Jirka_S
Příspěvky: 26
Registrován: 15 lis 2017, 22:08

Re: Mint 20.2 - špatné heslo

#4 Příspěvek od Jirka_S »

Tak změna jména vyřešena, přepíše se a musí se dát Enter, aby se přepsalo i v seznamu. Následně restart pc a je to hotové.

Jirka_S
Příspěvky: 26
Registrován: 15 lis 2017, 22:08

Re: Mint 20.2 - špatné heslo

#5 Příspěvek od Jirka_S »

Ventero1 píše: 31 pro 2021, 14:14 Gratuluji k LM Cinnamon - zatim jen resis hromadu zasadnich problemu ...
Ale ono celkove s Ubuntu to jde z kopce ...
Nestraš mě, já mám radost, že jsem to přeinstaloval a teď takové optimistické hlášky ............
Jel jsem v 17.3 Mint Rosa od r. 2017 vcelku bez větších problémů, až tenhle rok se muselo párkrát updatovat Firefox, kvůli bankovnictví a při poslední automatické aktualizaci se to nějak nakoplo a začal Firefox zamrzat. Teď to vypadá zatím ,že to chodí.
Jsem spíš běžný uživatel než abych se v tom pořád hrabal.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mint 20.2 - špatné heslo

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Sem hlasil pred tim reinstalem :) - casto je to nejjednodussi reseni ..

17.3 byl zatim nejodladenejsi LM.

.. no prave - neni ucel se v tom porad hrabat ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Mint 20.2 - špatné heslo

#7 Příspěvek od labeent »

Ventero1 píše: 31 pro 2021, 21:20 Sem hlasil pred tim reinstalem :) - casto je to nejjednodussi reseni ..

17.3 byl zatim nejodladenejsi LM.

.. no prave - neni ucel se v tom porad hrabat ...
To je tím, že to byl poslední Mint bez SystemD.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mint 20.2 - špatné heslo

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Vypada to tak ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno