Nový monitor k LM - jaký? Vyřešeno

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nový monitor k LM - jaký?

#11 Příspěvek od Ventero1 »

Jestli stačí nějaký standard, tak ještě bych šel do monitoru Dell nebo HP, popř. Samsung.

LG jsem měl za špičku v té nižší až stř. třídě. - takže bych rád věděl, čím zklamal, aby člověk pak něco nedoporučoval a nebyl za debila.

Mě asi totiž obrazově stačí skoro cokoliv, pokud je to IPS a nebolí z toho oči (ošetřen flick). Na kancl mě nejvíc vyhovovaly starší trubicové IPS - jemnější obraz a příjemnější na blízké dlouhé koukání - ty LED už jsou takové ostré a minimální hodnotu jasu/úrovně podsvícení (bohužel u monitorů totéž na rozdíl od TV) mají pro mě už mírně nad hranou toho, co mi vyhovuje večer. Na ty trubice se mě koukalo líp i bez flickerfree nebo flickerless, než na LED se vším možným i nemožným zpříjemňováním ...

Ještě mohu zmínit značku iiYama - ta už taky myslím spadá někam do poloprofi ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nový monitor k LM - jaký?

#12 Příspěvek od juhele2014 »

To právě ne. Monitor je ok. Ale zas mě to vykopne z vokna, takže nic ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nový monitor k LM - jaký?

#13 Příspěvek od Ventero1 »

Jak vykoplo z vokna? - nerozumím ...
Jakože obraz mimo? Že by grafická karta nebo kabel?

A ještě jednu věc dám k dobru - na to si také dát pozor, i když to je z pozice běžného zákazníka složité i pracné a vlastně bez náhody, jako u mne, takřka nemožné zjistit :
Koupil jsem si Acer Acer B227Q z Xevos, který nemá dobré recenze (obchod), ale byl tam o dost levnější, než jinde a koukám, že je tam stále nejlevněji a o skoro 700,- levnější, než je dnes. Byl jsem velmi spokojen jak z vyřízením objednávky, tak s monitorem samotným v této relaci. Jen zvuk mě zklamal, ale pokud vím monitory ho mají mizerný i když by nebyl problém dát lepší měniče i zesík do stejné bedny.
A tady to začne být zajímavé:
Tak jsem si následně objednal ze stejného soudku Acer B247YB, tentokrát však ze Smarty. Ten však měl, přes stejné parametry, obraz hrubý a pixely mezi sebou ze židle viditelné mezery - prostě hnus - a měl slabší a jalovější zvuk. Tak mě to vrtalo hlavou proč, až jsem srovnal krabice a štítky a zjistil, že jsou tam rozdíly v balení i stylu popisku štítku, byť stejné údaje. Též splash monitoru byl jiný. Tak jsem objednal ještě jeden kus opět via Xevos. Došel a krabice, štítek, splash a projev obrazu i zvuku najednou stejné jako u 22" modelu. Ten první 24" jsem samozřejmě vrátil ..

Tedy Acer má dvojí výrobu - nejspíše dle koncové destinační zóny prodeje - a jedno jsou šmejdy a druhé v pohodě. A nejsou jediní - toto bylo v minulosti prokázáno u více firem, např. Sony. Pro západní Evropu - a to ČR z hlediska distribuce není - se montovaly do stejných modelů LCD panely vyrobené japonskou firmou, zatímco pro jižní a východní Evropu se montovaly LCD vyrobené ve Španělsku jinou firmou. A to prosím v rámci EU distribuce, kde tvrdily a tvrdí, že je jednotná a dokonce toto podkládaly marketingovým prohlášením s tím, že jako jediná firma přijímá záruční servis opravdu v celé EU, bez ohledu na cílovou destinaci - tedy, že třeba výrobek koupený v Itálii lze reklamovat a dát do servisu v Rakousku. To opravdu žádná jiná firma neumožňovala. To sice je pravda - ověřoval jsem si to v německém aut. servisu, ale u výroby ta jednotnost neplatí - povlům z jihu a východu pošleme horší výrobky a nazdar ...

Takže tak ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nový monitor k LM - jaký?

#14 Příspěvek od juhele2014 »

Myslim příspěvkový okno. Už se to jednou stalo, píšu, píšu, dám zkontrolovat, a šlus, odhlásí mě to. Takže tak.
Na dva tábory - východ x západ je to jasný od začátku. Běžná levná elektronika, tam je to markantní, u drahejch foťáků to neplatí. A mobilů.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nový monitor k LM - jaký?

#15 Příspěvek od Ventero1 »

odhlašování samovolné zde již hlásím celkem často ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno