Mám zmätok v inštalácii / odinštalácii programov

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mám zmätok v inštalácii / odinštalácii programov

#21 Příspěvek od Ventero1 »

Dej sem prosím ještě nynější obsah toho souboru /etc/apt/sources.list.d/balena-etcher.list
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Mám zmätok v inštalácii / odinštalácii programov

#22 Příspěvek od hal_sk »

Ventero1 píše: 08 led 2022, 19:39 Dej sem prosím ještě nynější obsah toho souboru /etc/apt/sources.list.d/balena-etcher.list

Kód: Vybrat vše

# Source: balena
# Site: https://github.com/balena-io/etcher
# Repository: balena / etcher
# Description: Flash OS images to SD cards & USB drives, safely and easily.


deb https://dl.cloudsmith.io/public/balena/etcher/deb/linuxmint ulyana main

deb-src https://dl.cloudsmith.io/public/balena/etcher/deb/linuxmint ulyana main

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mám zmätok v inštalácii / odinštalácii programov

#23 Příspěvek od Ventero1 »

Ok - tak tohle je platná adresa pro repo pro LM - hned mi přišlo divné, že by nějaký adresář měl název s koncovkou .sh - takhle se dá odvodit i pro jiná distra.
Ten návod nejspíše funguje tak, že spustí vzdáleně získaný skript, který provede přidání. Ale je to zase napůl demence - sic to zjednodušuje, že klasický návod na přidání je kratší o jednu větu, že je třeba doplnit distro a verzi OS v adrese a v určení, popř. to rozepsat na více variant, aby BFU neměl šanci něco zkonit, ale na druhou stranu je to jako drbat se pravou rukou za levým uchem.
No nic - Etcher je pro mě jen další image writer, tuším jen s výhodou rozdělení flash na oddíl pro image a data - tedy použitelnosti zbytku místa na disku.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mám zmätok v inštalácii / odinštalácii programov

#24 Příspěvek od alojz »

tuším jen s výhodou rozdělení flash na oddíl pro image a data
...to je ventoy... :roll: :roll: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mám zmätok v inštalácii / odinštalácii programov

#25 Příspěvek od Ventero1 »

Určitě je Ventoy všestrannější a hlavně multiboot - výhoda a nevýhoda je, že pracuje s celými ISO - to je u některých NTB problém - instalace se přeruší. Ale nevím, jestli tohle Ventoy nějak neošetřil a ani jsem se nedostal k tomu, zda by se dala bootflash via Ventoy modifikovat, tak aby jsem tam mohl rozbalit iso do podsložek.
Zatím ty věci kolem PC tak nějak odsouvám, vyjma toho nejnutnějšího.
Chtěl jsem napsat článek o pasivních miniPC, chci otestovat různé internetové prohlížeče stran renderingu (firefox ho má naprd) a nějak to publikovat, opravit 2 NTB, zprovoznit své nové už asi půl roku staré miniPC od Asus, otestovat Compiz v Xubu 18.04 apod. a nějak to nedávám :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno