Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

#11 Příspěvek od math29 »

V MATE.
XFCE nemám, skúšal som ho raz niekedy dávno. Nezaujalo ma tak nevyužívam. Aby som upresnil, panely mám pevne, nemám nastavené skrývanie.

K tej praktickej využiteľnosti dvoch panelov nad sebou. Práveže je to oveľa praktickejšie mať dva panely nad sebou. Dole alebo hore. Odbúra to častejší pohyb očami hore dole pri práci a hlavne pri veľkom monitore kývanie celou hlavou. Myšou a rukou je to tiež jednoduchšie keď sú panely pri sebe ako ňou často behať cez celý monitor.
Prečo sa asi tak vyrábajú ergonomické klávesnice, myšky, nie zrovna lacné kreslá k PC?

math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

#12 Příspěvek od math29 »

Zle vidím dva? Jeden hore a jeden dole?
Áno som tak zvyknutý, len ma zaujalo že v Cinnamon som nenašiel takú možnosť, tak som sa opýtal.
Mám na paneloch ňom takmer nič pretože to PC ešte iba teraz dávam dokopy a rozhodujem sa ktorý systém v ňom budem používať ako hlavný.

math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

#13 Příspěvek od math29 »

Skúsil som aj XFCE, má to zaujímavé možnosti panelov, ale neviem či by som si zvykol. MATE je MATE, roky mi plne vyhovuje.
Xfce1.jpg
Xfce2.jpg
V Ubuntu MATE som sa trochu vyhral
UM.jpg
Najbližšie je na programe Mint MATE, už čaká v PC :mrgreen:
Chcel som sa však opýtať keď vidím MX, zlepšili sa SK a CZ preklady? Dávnejšie som občas zapol 19 Patitio Feo a dosť ich chýbalo.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

#14 Příspěvek od alojz »

...dal som navod k MATE 1.26...aj ostatné... :idea: :idea: :idea:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

#15 Příspěvek od Ventero1 »

xfce je hodně podceňované, protože vznikl dojem, že když je to lehčí DE, že bude suché, ale není to pravda - konfiguračně je na tom hodně dobře a ergonomicky mi přijde nejlepší - pro to a pro jeho svižnost je pro mne první volbou. Druhou mám Mate.
Zajímalo by mě - mám to v plánu už několik let a ne a ne se k tomu dostat - jak to bude vypadat, když se do Xubuntu prdne Compiz - u jiných dister, kde je implementovám jako volba pro přepnutí, hezky řeší tearing. Nechce někdo otestovat?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

#16 Příspěvek od alojz »

...akože
160998266_3d8c16.jpg
160998266_3d8c16.jpg (13.37 KiB) Zobrazeno 2600 x
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno